\r 90 CLUBNIEUWS beweert, die natuurlijk in de eerste plaats zal weten of de bal over den lijn is geweest, kun nen wij gevoegelijk aannemen dat de heer Hazeu zich heeft vergist. De wedstrijden te Rotterdam staan tusschen haakjes nogal eens in het teeken van vergissingen door Rotterdam- sche arbiters gemaakt en waarom de leiding van onze matches tegen Rotterdammers steeds aan te Rotterdam wonende referees wordt op gedragen, is ons een raadsel. Ook onze voor hoede scoorde niet, alhoewel men verschillende kansen daartoe kreeg. Het einde kwam met een heel onverdiende 10 nederlaag. Wij staan dus niet meer op de eerste plaats, maar deelen de tweede plaats met D. F. CT Het is onmogelijk vooruit te zeggen hoe deze competitie zich ver der zal ontwikkelen. De optimisten zullen zeg gen dat wij een mooie kans maken voor de eerste plaats, doch d$ meer bezadigden die de zaak van alle kanten bekeken hebben, zullen beweren dat het in de^q, competitie uitkijken is. Openhartig gesproken zijn er in deze af deeling geen speciale candidate^ voor de laatste plaats en dus blijft oppassen geboden. Wij moe ten, zooals te doen gebruikelijk is, om een stadhuisformule te gebruiken, er voor zorgen dat wij aanvang Januari minstens 12 of 14 pun ten hebben, om een serieuse kans te maken voor een der hoogste plaatsen. In ieder geval mag a.s. Zondag V. U. C. niet worden onder schat. Een tearn dat H. V. V. met overweldigen de cijfers klopt, kan ook tegen ons gekke din gen uithalen. Wij bevelen in alle bescheidenheid ons elftal dus aan met een ongekende energie aan te pakken en ons puntental met twee te vermeerderen. Wij kunnen die misschien later nog heel goed gebruiken. Vooruit dus jongens, aanpakken van het eerste oogenblik af. Met ons tweede botert het nog niet erg. Na het gelijke spel 11 tegen Hilversum werd j.l. Zondag met 21 van Z. F. C. II verloren. Het is after-all maar goed dat de ploeg a.s. Zondag versterking krijgt van enkele nieuwe leden, die in verband met dispensatie-formaliteiten eerst Zondag kunnen uitkomen. Het verloren terrein in te halen zal een zware toer worden, doch i A. F. C. AJAX wij kunnen met enkele stevige overwinningen nog een heel stuk inloopen. E. D. O. ILAjax II moet minstens een gelijk spel opleveren om in the running te blijven voor een der hoogere plaatsen. De paar oudere eerste elftalspelers die in de afgeloopen wedstrijden het tweede hebben geholpen, verdienen van deze plaats af, daarvoor een woord van waardeering. Het was een keurig voorbeeld van clubliefde! De wedstrijd NederlandDuitschland zal over tien dagen hier ter stede gespeeld worden en tienduizenden zullen zich opmaken om een nederlaag voor Holland bij te wonen!!! Nadat wij kennis genomen hebben van de opstelling der Duitschers, gelooven wij dat het zoo'n vaart n i e t zal loopen. Verschillende Ajacieden waren enkele malen in de gelegenheid het spel van het meerendeel dezer Duitsche internationals te bekijken. Trag, Wieder, Harder, Hochgesang, Schmidt, Kalb en Muller zagen wij verschillen de keeren in actie en zonder van overdrijving beschuldigd te kunnen worden durven wij be weren dat Ajax in Amsterdam tegen deze ploeg een kans maakt. Kalb en Schmidt zijn goede spelers, maar Schmidt was vier jaar geleden als iemand die op zijn retour was. Het is ons een raadsel waarom Hagen, de in den oorlog gewonden rechtshalf van Neurenberg, is uitge laten. Trag en Wieder hebben baltechniek ge noeg, misschien zelfs te veel, zoodat de heeren hun gewoonte tot pingelen tegen Denis duur zullen betalen. Overigens een duo dat o.i. voor internationals te oud zal blijken en dat tegen Denis, mits deze goede steun van Verlegh heeft, geen voet aan den grond krijgt. Wij meenen dat de Duitsche Selectie-Com missie zich blind gestaard heeft op spelers, die hun goeden tijd al lang achter den rug hebben. Het is een elftal van sterke kerels, die echter de noodige snelheid missen, een factor die bij de tegenwoordige offside-regel noodig is. De heeren zullen zich op nauwkeurig samenspel toeleggen, want daarin zijn het meesters. Kun nen wij dat onderdrukken, dan boeken wij min stens een gelijk spel. Tenminste.... als ons nationale elftal behoorlijk partij geeft, want

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 2