CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 87 welke maar weinig voor „A" onderdoet. Zondag a.s. gaat de strijd tegen Bl.-Witb en naar ik hoop en ver trouw zal ik een prettige 2X3 kwartier bij Campen- hout c. s doorbrengen. Over onze A-adspirantert kunnen we tevreden zijn. D.E.C. werd volgens de regelen der kunst met 61 in gemaakt, waarbij in de verdediging Belmer zich ont popte als een trapvast stevig full backje, captain Bartels man een goede partij center half speelde en in de voor hoede de vleugel Thiry Brons uitblonk. De tweede wed strijd tegen D.W.S. had een minder gunstig verloop. We misten Bartelsman, welke vergezeld van 3 steenpuisten z'n elftal kwam aanmoedigen. 5 Minuten vóór tijd had den onze jongens 'n 02 achterstand en scheen een nederlaag onvermijdelijk. Dat géén wedstrijd verloren is vóór het eindsignaal geklonken heeft, bleek ook nu. In de laatste minuten werd alles op een kaart gezet, en trok Belmer en halflinie mee ten aanval met het resul taat, dat nog een 22 gelijk spel geforceerd werd. Een en ander verwekte natuurlijk een stormachtig enthou siasme. De B adspiranten begonnen niet kwaad. Een 51 over winning op D.E.C. b, was het eerste resultaat. Vrij spoedig stond het 20 voor onze pukken, welke voor sprong even daarna gereduceerd werd tot 21. Kaak scoorde nog voor rust no. 3. Na de hervatting was D.E.C. in de meerderheid, doch 2 doorbraken brachten ons evenveel doelpunten. Einde 5—1. Zondag j.l. verloren onze boys met 41 van A.F.C., dat inderdaad ook sterker was. We zijn hiermede weer aan 't eind van ons repertoire, en gaan nog even de balans opmaken: 12 gesp., 7 gewonnen, 1 gelijk, 4 verloren. Gemiddeld 63 pCt; 't Gaat! Adé. V»/ AJAX OP WEG NAAR OUDE j v!/ 'F E GLORIE-TIJDEN? Ajax slaat de „groote Haagsche" met 31. Een uit verkocht Ajax-huis met enthousiaste toeschouwers en een genoegelijke stemming. Vier doelpunten in vier minuten. De schermende scheidsrechter. In onderstaand belangrijk artikel lezen wij: We zijn dit seizoen voor 't eerst weer bij elkander geweest op het gezellige Ajax-terrein. De natuur spotte met alle menschelijke overwegingen en zond ondanks den juist ingetreden wintertijd een stralenden zomer dag! En zoo was er bij allen, die rond het Ajax-home zaten te wachten op den strijd tusschen de Amsterdam- sche favorieten en de voorheen zoo groote Haagsche, een allergenoeglijkste zomersche stemming. Je gaat je op het Ajax-terrein tenminste als geregeld bezoeker zoo'n beetje voelen als kinderen uit één groote huis houding. Enthousiaste toeschouwers! Zij, die beweren dat de belangstelling voor voetbal in de hoofdstad dalende is, schijnen zich toch te vergissen. Want ondanks een tweede eerste-klasse wedstrijd in het Stadion, waar ook vrij veel publiek aanwezig was, mocht Ajax zich in een zoo goed als „uitverkocht huis" ver heugen. En die duizendtallen op het Ajaxterrein hebben hun favorieten aangemoedigd op een wijze, zooals wij langen tijd niet in Amsterdam beleefd hebben. Vooral in de eer ste speelhelft, toen het spel snel op en neer golfde, galm den de aanmoedigingskreten onophoudelijk langs het veld. En toen Ajax de leiding genomen had door een fraai doelpunt van Twelker, brak een orkaan van toejuichin gen los, die nóg voortduurde, toen een minuut later de H.V.V.-voorhoede van een fout in de overigens hechte Ajax-verdediging profijt trok en den gelijkmaker langs den verwonderden de Boer zond. En de H.V.V.-ers, die natuurlijk in het vuur van hun spel geen erg meer hadden op het gejuich vóór het Ajax- doelpunt, stonden verbaasd over zóóveel hartelijkheid van het Amsterdamsche publiek. De wedstrijd. Ajax won met 31. Het had echter evengoed anders om kunnen zijn. Vooral vóór de rust, toen er van krachts verschil geen sprake was. Het tempo was vlug en het was te voorzien, dat geen der ploegen dit tempo in deze temperatur zou volhouden. Toch duurde het een half uur eer inzinking kwam, die gelukkig niet lang duurde en even vóór rust gefloten werd, waren de spelers weer één en al activieteit. Tien minuten na hét begin had eerst Ajax en daarna H.V.V. kans gezien te doelpunten, zoodat tot beider te vredenheid op vreedzame wijze met een 11 stand kon worden theegedronken. Na de rust zakte het peil aanmerkelijk en toen Ajax na een half uur binnen twee minuten den stand tot 31 had opgevoerd, door toedoen van Hordijk en Iseger, ge loofde H.V.V. het wel. Pas tegen het einde leefde het spel weer wat op, dat over het algemeen het aanzien ruimschoots waard was. De doelpunten. De doelpunten, in dezen wedstrijd gemaakt, waren eigenaardig. Alle vier n.l. gemaakt in tweemaal twee minuten: twee vóór de rust (één door Ajax en één door H.V.V.) één minuut na elkander, terwijl een half uur na halftime Ajax binnen twee minuten twee doelpunten fa briceerde. De eerste Ajax-goal was een juweeltje, geslepen door fraai samenspel van Iseger en Twelker en waarvan de laatste het voorrecht heeft zijn eersteling van dit sei zoen, op eigen terrein gemaakt, den Ajax-scriba te laten inschrijven. Net als bij den Burgerlijken Stand! De gelijkmaker van H.V.V. was een niet te missen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 7