CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX I A.V.B. KRABBELS. 86 zoo door en de zilveren medaillesneen laat ik niet voorbarig zijn. De rest is gauw verteld: toen het Klaarbergen ge lukte uit een hoekschop een derde goal te fabriceeren, was het met 't Gooi gedaan en speelden wij verder een gewonnen wedstrijd. Volgende week naar Velox II lui; tanden op elkaar. You never can tell. GOALTIE. Vrij gunstige resultaten. Zoo liggen dan reeds weer 3 wedstrijd-Zondagen ach ter ons, waarvan voor al de tweede (die van 26 Sept.) reden tot juichen gaf. De resultaten Van dien Zondag waren verbluffend genoeg. Slecht één elftal verspeelde een puntje, nl. de Adspiranten A. De andere elftallen wonnen alle met flinke cijfers, met de Juniores B als recordhouders met 120. Doch ook een ander feit dient hier wel even gememo reerd te worden en dat is dat van alle elftallen, welke dien Zondag in 't veld kwamen, slechts één afschrijving op het secretariaat van de E. C. binnenkwam. Hier is dus een frappant bewijs gegeven van het feit, dat wei nig afschrijvingen en succes in 't veld in een rechtstreeks en nauw verband met elkaar staan. We zullen thans weer tot ons gebruikelijk overzicht overgaan en beginnen met Ajax V, dat op schitterende wijze de competitie ingezet heeft. Blauw-Wit moest, hoewel in 't veld niet zwakker dan Schuurman c.s., met een 4—1 nederlaag naar huis toe. Takes gaf ons met een schitterenden kopbal de leiding. Blauw-Wit kreeg een mooie kans om gelijk te maken door een penalty, doch een penalty-specialiteit als Lan- genhof is niet benauwd voor zoo'n gevalletje. Onze doel man hield den bal er netjes uit. Koomen liep den Bl.-Wit keeper het leder uit z'n handen en bracht den stand op 20. Theo Muller dribbelde door de geheele Bl.-Wit ver dediging en 't was 3—0. De Stadioneezen scoren dan tegen na een goeden aanval van hun rechtervleugel. Na de thee is Bl.-Wit sterker, zonder te kunnen doel punten. Muller maakt nog een fraaien goal met een kop bal en met 41 komt het einde. Een goed begin is het halve werk. Volhouden, boys! Ajax VI en VII lieten het leelijk liggen; met resp, 2—6 en 2—3 werd van A.F.C. IV en A.E.D. II verloren. De Juniores A begonnen heel goed met de Avanti dito's een 41 nederlaag toe te brengen. Aanvankelijk wogen de partijen goed tegen elkaar op, doch de Avanti-voor- hoede kon tegen onze achterhoede, waarin „Klaver" troef was en keurig bijgestaan werd door de halflinie, niet op. Knaack gaf ons op keurige wijze de leiding, daarna kwamen onze jongens geleidelijk in de meerderheid. Op vallend was de geringe productiviteit van ons binnentrio. Vooral Meijer miste een serie opgelegde kansen. De tweede wedstrijd tegen Spartaan A, aan den Uit weg, leverde eveneens 2 puntjes op. Na 10 min. spelens fabriceerde captain Eijkmans door inloopen den eersten goal. Eén der Spartaan-backs vergiste zich en hielp ons aan No. 2. De roodbroeken slaagden er toen in tegen te scoren met een hard schot in den hoek, dat door onzen keeper gestopt werd en daarna ongelukkigerwijs in ons doel rolde. Onze boys lieten het er niet bij zitten. Direct van den aftrap pikt Muller den bal op en in een enorme rush wordt de Spartaan-verdediging inclusief de doelman in de luren gelegd. Een moment later ontstaat uit een corner, na een duel tusschen Eijkmans en een Spartaan verdediger, de 4e goal. Na half time probeert Spartaan met een gewijzigde op stelling meer succes te behalen. Vinnig wordt er nu ge speeld. Eijkmans maakt Nr. 5. Een aanval van Spartaan wordt met een fel schot in den bovenhoek besloten. Keizer redt subliem. Tonny Meijer maakt met een paar goede schuivers Nr. 6 en 7, waarna het einde komt. De „big match" tegen Blauw-Wit had een ongunstig verloop. Door het vergeten van een identiteitskaart moesten we met 10 man beginnen en' was ons elftal eerst na 5 minuten spelens op volle sterkte. Juist die 5 minuten werden ons noodlottig; onze verdediging werd totaal overrompeld en in no time boekten we een 02 achterstand. Eerst toen vond onze ploeg haar zelfvertrouwen terug en is vanaf dat moment vrijwel steeds in de meerder heid geweest. Het wilde echter niet vlotten in den aan val. Vooral Meijer, die een lustelooze partij speelde en alleen actief was in het verstrekken van mededeelingen hoe zijn medespelers het wèl moesten doen, was een rem. 't Zat ook niet mee. We hebben ons geruimen tijd achter het Bl.-Wit doel opgesteld en telkens en telkens dachten we, nu komt het, maar neen, Fraulein Fortuna was niet met ons. Captain Eijkmans verliet wegens een blessure het veld, waarvoor Brons inviel. Na ettelijke mislukte pogingen gelukt het onzen linksbinnen invaller tegen te scoren, 12, met welken stand van doel gewisseld wordt. Ook daarna zijn onze jongens steeds in den aanval ge weest, doch evenals voor de rust, het lukte niet, wat ons vooral speet voor het harde en goede werken van onze verdediging. Een keurige safe van Keizer verdient ver melding Evenwel, Juniores, den moed niet laten zakken! Meijer laat die slowheid varen, je bent een technisch knap speler, het eenige wat je mankeert is geestdrift. Geef geen raadgevingen, maar geef een voorbeeld, be gin met een flinke dosis enthousiasme en je zult zien, dat ik gelijk heb. De B juniores liepen al zeer hard van stapel en scoor den in hun eersten wedstrijd tegen D.W.S. b een vol do zijn goals. Zondag j.l. werd A.F.C. a het slachtoffer. We waren niet in de gelegenheid een van beide wedstrijden te zien, doch kunnen wel in vertrouwen mededeelen, dat ook onze B juniores een zeer goede ploeg vormen,

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 6