(r CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX en allen waren het gloeiend eens, dat de club avonden uitstekend ingezet zijn. Voor het Bil- jart-tournooi schreven vijftig liefhebbers in, die wij in vijf afdeelingen verdeelden en wel A, B, C, D, E. In afdeeling A plaatsten wij o.i. de sterkste spelers, terwijl wij de overige inschrij vers over de vier andere afdeelingen gelijkelijk verdeelden. IV. Iedere afdeeling vormt nu een aparte compe titie en de spelers plegen onderling overleg, wanneer de partijen gespeeld zullen worden. Elke speler speelt dus negen wedstrijden en een slecht begin kan altijd nog opgehaald wor den. Van iedere ontmoeting noteeren wij de resultaten op een aparte kaart en maken op wedstrijdborden het volgen van dezen titanen strijd overzichtelijk. Voor iedere afdeeling stellen wij vijf prijzen beschikbaar, alsmede een aparte prijs voor „hoogste serie" en behaald „moyenne". De af deeling A speelt op „groot biljart", terwijl wij het aantal te maken caramboles op tachtig bepaalden. Alle andere afdeelingen op „klein biljart", waar het aantal te maken caramboles op vijftig gesteld werd. Wij hebben de mede werking noodig van diverse Secretarissen en Arbiters, maar vertrouwen op aller medewer king. Een keur van prijzen wordt a.s. Vrijdag op den clubavond tentoongesteld, terwijl de wed strijden ook Vrijdag a.s. aanvangen. Dat deze wedstrijd-reeks een prettig en zeer spannend verloop moge hebben en zich in aller belangstelling zal mogen verheugen, hoopt De Commissie voor de Clubavonden: J. SCHOEVAART. M. J. KOOLHAAS. M. SMIT. Kaart, Dam en Schaakspelen. Mahjjong. Sjoelbak. Het Voetbal-tafelspel. Uitstekend verzorgde leestafel. Het Sportblad, Sportkroniek, De Sport, Het Geeltje, Revue der Sporten, Sport in Beeld, en diverse Clubperiodieken. 85 Afdeeling A. Groot Biljart 80 Caramboles Buys v. Hesteren Couton G. Stam De Vries Tump Volkers Gehrels A. de Wit v. d. Burg Afdeeling B. Klein Biljart 50 Caramboles Lyre J. Pelser Iseger Bogers H. Anderiesen W, Anderiesen Twelker Ingenbleek J. Westrik Sr. W. Koch Afdeeling D. Klein Biljart 50 Caramboles Vlieger Overeem Cramer Jurriaans J. F. Smit J. de Boer Addicks Roodenburg Harinck R. Vunderink Afdeeling C. Klein Biljart 50 Caramboles R. de Wit Lagers Rang Martens N. Wyting Westerloo W. Smit Wiegel Rose Debois Afdeeling E. Klein Biljart 50 Caramboles A. Wiggelaar E. Baars H. de Groot K. v. d. Toorren W. v. Gelderen W. Kramers J. Heidenreich A. Blomvliet Overweg Kriek. AJAX III—'t GOOI II. 'h Ajax wint den toss, dus trapt 't Gooi af en onder neemt den eersten aanval, welke afgeslagen wordt. Onze voorhoede brengt direct een tegenbezoek, maar de bal gaat achter. Na een kort overwicht van 't Gooi begint onze voorhoede zich een beetje te roeren en schiet Geestman, die maar niet met z'n voeten van den bal af kan blijven en zijn voetbalstappers weer uit de wil gen gepeuterd heeft, juist naast. Na een kwartier spelen kogelt Koppen, die bijzonder schotvaardig geworden is, den bal precies onder de lat, doch de keeper weet het vliegende schot net corner te stompen. Deze goed genomen, belandt bij Herrn Baron, die keurig voorzet en Koppen doet zijn naam eer aan. Lang pleizier heb ben we van onzen voorsprong niet, daar een der Gooi- ers met een keurigen kopbal gelijk maakt. Heftig vallen onze voorwaartsen nu aan en van Os smaakt het ge noegen den Gooi-keeper voor de tweede maal het na staren te geven, waarmede de rust komt. Met een 21 voorsprong en het windje in den rug beginnen wij vol goeden moed aan de tweede acte. 't Gooi denkt er schijnbaar net zoo over en pakt de za ken flink aan, doch onze defensie is gelukkig safe. Voor al Provily is een groot struikelblok voor de Hilversum mers en is vrijwel niet te passeeren. Bravo Jan, ga

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 5