Hotel Café Restaurant „METROPOLE" Gelegenheid voor Clubdiners en Vergaderingen \r~ CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 83 maakte Hordijk ons tweede en Wout Iseger ons derde doelpunt, zoodat wij met 31 de leiding hadden. H. V. V. bleef energiek door werken, doch Jan de Boer handhaafde zijn ouden roem en bleek niet te passeeren. Toen de schermleeraar Aerts inrukken blies, had ons elftal vier kostbare punten binnen, die zonder twijfel gedurende den loop van het sei zoen van veel waarde zullen blijken. Het begin is in ieder geval al heel bemoedigend! 4^ 'F i Indeehng Ajax VI B. V»/ Het Bestuur meende aan het veelvuldig ver zoek te moeten voldoen een Ajax 6 B team in te doen deelen, hetgeen voor dit seizoen oor- spronkelijijk niet het geval zou zijn. Aanvang November beginnen de competitie wedstrijden voor Ajax 6 B, welk team in de tweede klasse werd ingedeeld. Niet alleen de Redactie van deze courant, doch alle 6 B-ers zullen met genoegen van dit bericht kennis nemen. kembrandtplein 22 Telefoon 48541. HET TWEEDE IN ACTIE. Ofschoon we al een drietal wedstrijden, waarvan we er twee wonnen en een gelijk speelden achter den rug hebben, was deze eerste competitiedag, toch eigenlijk pas de start van de groote race. Laten we direct zeggen, we zijn best tevreden. Niet alleen dat het een gezellige dag is geworden en twee punten binnen zijn, maar tevens is bewezen dat de reserves van goed gehalte zijn, want om met zeven invallers van Rapiditas II (uit) met 62 te winnen is nog altijd een fraaie prestatie. Het elftal zag er als volgt uit: de Bruijn Arens Provily de Kruyff Vunderink de Bois Ingenbleek v. Dijck W. Smit Addicks ten Have We begonnen met 10 spelers en wisten dank zij een fraai doelpunt van Ingenbleek en een goede goal van Wim Smit den stand spoedig op 20 te brengen. De Kruyff (op een paar geleende schoenen) had het elftal compleet gemaakt. Tot rust bleef de stand 20, maar direct na den hernieuwden aanvang gelukte het Rapi ditas eenigszins fortuinlijk, door een fout van een dèr onzen, een tegenpunt te maken. Maar Wim Addicks beet eens vinnig door en onze voorsprong was vergroot. Wim Smit die een prachtigen kopbal in het net depo neerde en Wim Addicks met nog twee goede goals, zorgden dat het half dozijn vol kwam. Wat waren die Wimmen op schot. Rapiditas zorgde nog voor een fraai tegenpunt, maar dat kon er wel af en was deze compe titiedag helaas weer voorbij. Kritiek op spelers laat de hitte niet toe, maar eervol vermeld zijn Wim Ad dicks (hij kan het nog elftalcommissie, al wordt hij wat ouder); Wim Smit die verrast door tactisch spel (nog wat cordater, dan gaat hij fijn Wim) en Wim Ingen bleek, die zijn hersens goed gebruikt. De andere heeren vulden de zaak waardig aan en onze tweede Voorzitter was na afloop zoo best tevre den dat hij ons allen op zijn fraai jacht inviteerde, (waar Mevrouw Smit zeer gastvrij de honneurs waar nam) en ons heerlijk over het water naar Amsterdam transporteerde. Nogmaals bedankt Vader Smit, het was een fijne dag. AJAX II—SPARTAAN II 6—2. Een aardig gespeelde wedstrijd op een prachtig veld, dat is in het kort deze match beschreven. Als verde digers fungeerden twee getrouwen, n.l. Couton en de Kruyff, die op waardige wijze de eer der oude garde hoog hielden. Jan Becker in het doel als altijd betrouwbaar. In de halflinie was Lindeman in de tweede helft beter dan in de eerste; Piet moet zich nog wat sneller we ten te verplaatsen, wat alléén met ernstige training te bereiken is. De voorhoede als geheel* vrij goed, maar moet pittiger spelen om tegen een betere achter hoede succes te hebben. Spelers weest niet zelfzuchtig en speelt voor uw club, maar niet voor eigen roem, want dat ondermijnt het geheel en nog iets: breekt elkaar niet af, maar moedigt elkaar aan, dat bouwt op. De tanden iederen wedstrijjjfl op elkaar en een goede geest, ook bij tegenslag, dan kunnen we wat bereiken en bedenkt altijd: Eendracht Maakt Macht! W. d. B. Aanbevelend Q. CH. DOON.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 3