CLUBNIEUWS DER A, F. C. AJAX kenen wij verder het zich in voldoende mate matchvaardig maken, waarbij de speler zich verschillende dingen moet ontzeggen. Wat dat deel der clubliefde betreft, is het met Ajax zeer voldoende gesteld. Tal van spelers nemen zich de moeite trouw en doelmat'g te trainen, het geen in tal van clubs ook al met 't geval is. Wat dit laatste punt betreft, behoeven wij ons niet ongerust te maken en ik schrijf dit veelvuldig oefenen toe aan het frappez toujours der Trai ning-commissie en aan de uitstekende gelegen heid voor oefenen, die onze club haar leden biedt. Een derde uiting van clubliefde is als de voor lagere elftallen spelende leden trouw opkomen en er niet tegen opzien een verre reis naar den IJpolder of ander oord te ondernemen, als Ajax I thuis speelt. En ook in dit opzicht is het bij ons zoo gesteld, dat er geen redenen tot onte vredenheid bestaan. Deze factoren zijn m.i. oor zaak dat Ajax zich gedurende het laatste decen nium handhaaft en onze club zich stationnair aan den spits weet te plaatsen. Ware het niet dat onze club in het afgeloopen jaar weer tien tallen jongeren onder het Ajax-vaandel ver zamelde, dan had ik deze speech gevoegelijk in de schrijfmachine kunnen laten. Doch den nieuweren, den laatst aangekomenen in de Ajax-gelederen wilde ik deze regelen voor leggen. Wapent u met liefde voor uw club en u zult met de ouderen een kern vormen, waartegen ieder (op sportief gebied natuurlijk!) zich te pletter zal loopen. KRONIEK. j Het seizoen heeft zich voor Ajax wel goed ingezet. Na twee klinkende overwinningen tegen de kampioenen van Nederland heeft ons eerste elftal twee zware competitiewedstrijden met flinke cijfers gewonnen. En dat nog wel nu het team zonder Frans Rutte moest spelen, die nog steeds op de gewondenlijst voorkomt. Zijn plaats is intusschen op uitstekende wijze door den veteraan Hordijk ingenomen, die goed getraind en in vorm op de moeilijke plaats van Rutte een fraaie prestatie geleverd heeft. Op 26 Sept. j.l. trok ons elftal, door een groot aantal Amsterdammers vergezeld, naar R.C.H., dat er niet in slaagde Ajax te kloppen. Integen deel, wij waren verre in de meerderheid en hebben vrijwel gedurende den geheelen strijd den toon aangegeven. Uit een fraaien voorzet vaji Twelker's voet werd ons eerste punt ge boren en alhoewel wij voortdurend in de meer derheid waren, bleef deze stand tot de pauze onveranderd. Na de rust gaf Henk Hordijk een van die wiskunstig berekende ballen door, die hem vroeger tot den besten rechtshalf van Ne derland stempelden. Wout Iseger zat er als den duivel achter en maakte nummer twee. Hordijk zorgde zelf voor het derde doelpunt, zoodat de hoofdstedelijke aanhang genoeg reden tot jui chen had. Met 30 voor Ajax kwam het einde, waarbij ons groote overwicht feitelijk niet vol doende in doelpunten was uitgedrukt. Op den afgeloopen Zondag waren de geel zwarte H. V. V.'ers bij ons te gast. H. V. V. in Amsterdam beteekent een felle match met uit stekend spel. Tegen Ajax zet de Leeuw van Wassenaar zijn klauwen telken jare nog vol doende uit om van ons elftal alles te vergen om een goed resultaat te kunnen bereiken en ditmaal was deze match geen uitzondering. Duizenden toeschouwers hebben genoten van een snel gespeelden match, waarbij de Haag- sche rechtervleugel v. Kol en Martens de han den vol gaven. Onze halfs waren na rust beter dan in de eerste helft, toen het aangeven niet voldoende was. Ons team speelde iets zwakker dan tegen R. C. H. en al deed Eddy Hamel tal van goede dingen, hij hoede zich er voor den bal te lang bij zich te houden en daardoor te laat voor te zetten. De fel spelende Hagenaars gaven onze voorhoede weinig tijd om de aan vallen goed te kunnen afwerken. Na tien minuten maakte Twelker in vollen ren met een fraai schot het eerste punt, doch geen minuut later moest de, op dezen middag alle lof verdienende, Jan de Boer zijn rug naar het veld draaien. Beurtelings waren de ploegen in den aanval en Wim Volkers kogelde het leder zeer ongelukkig tegen den paal. Na de rust 82 Twee overwinningen op R.C.H. en H.V.V., Ajax aan de spits.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 2