I I r CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX -/I 76 V?/. CLUB-AVONDEN. Wat zal seizoen 1926/27 ons brenoen? Samenwerking, prettige wedstrijden en een goeden clubgeest. Een gezellige zaal, diverse prachtige biljarts, een aardig, tournooi, het voetbal-tafel-spel. Zal de Oude Garde nu ook opkomen????? Vrijdag 1 October a.s. vangen de gezellige clubavonden weder aan, en wel in de Bovenzaal van Café ,,De Nieuwe Karseboom". We hebben beslag kunnen leggen op de oude Sociëteit van de Biljartvereeni- ging K.R, A.S.,welkevereeniging daar verleden jaar nog gevestigd was, en hebben nu de beschikking over een keurige „SOOS"; absoluut de beste die wij ooit hadden. Zelfs de grootste mop peraar zal hier knorren van tevre denheid, en wij zijn er van overtuigd dat ons club-leven een geweldige sprong voor waarts zal maken. Zeven keurige biljarts, waarbij twee machtige wedstrijd-tafels waarop diverse keien aan den Biljart-hemel elkaar „rendez-vous" gaven,nooden tot diverse„Frier.dly games", knusse hoekjes en gemakkelijke stoelen bieden gelegenheid tot het opzetten van geweldige „Boomen" over verleden en toekomstige wedstrijden, de sierlijke leestafel zal worden overladen met een keur van sportlectuur; Schaak, Dam, Mah-jongg, en Kaartspelen staan ter Uwer beschikking, terwijl het voetbal-tafel-spel „de laatste attractie van de liefhebbers van het bruine monster", U zeker niet weinig zal vermaken. Het ligt in ons voornemen een geweldig billart-tournooi op touw te zetten, waaraan diverse „cracks" reeds hun medewerking toezegden benevens een Juniores- wedstrijd, waarvoor van zelf sprekend een keur van prijzen uitgeloofd worden. Inschrijvingen worden 1 October a.s. door de Commissie in ontvangst genomen. Wij rekenen er op, dat de „Oude Garde" nu ook eens een kijkje zal komen nemen, wij zijn er dan van overtuigd, dat zij geregelde bezoekers zullen worden. Voor het vormen van Whist, pandoer, schaak, dam of andere clubjes, verleenen wij gaarne onze mede werking, terwijl wij voor de „niet-speiers" een „Stamtisch" zullen reserveeren. Vrijdag 1 October a.s. zorgt U dus „vrij" te zijn, wij zeggen U bij voorbaat, dat U niet veel Vrijdagen zult overslaan. Allen die ons willen helpen van AJAX niet alleen de sterkste, maar ook de gezelligste vereeniging te maken, hebben de volle medewerking, van de Clubavond-Commissie, J. SCHOEVAART. M. KOOLHAAS. A. L. DESM1T. Een nieuw politie-verbod maakt, dat de directie der Karsse- boom de toegang moet weigeren aan jongelieden beneden zeventien jaar; Het Bestuur besloot daarom; ADSPIRANT-LEDEN NIET OP DE CLUB-AVONDEN TOE TE LATEN. v!/ Brieven van Deklat aan Goalpaal over de voetbalspelregels. Met hun toestemming gepubliceerd door Adé. (Slot.) WAARDE VRIEND GOALPAAL! Ik was eerst van plan je in dezen brief eens wat te vertellen van art. 9. Ook voor een deklat is het echter beter om niet van den hak op den tak te springen en daarom zal ik maar verder gaan met het thema dat wij reeds aanroerden, n.l. de vrije schop waaruit niet ineens gedoelpunt mag worden. In de eerste plaats zullen we het over Jan hebben. Je begrijpt zeker wel, dat ik daar den keeper mee bedoel hè? Zoo niet prent het dan in je houten hersens, dat een keeper altijd Jan heet. De achternaam wisselt wel eens en is b.v. Pelser, de Boer, Smit of van Heeswijk, maar de voornaam is altijd Jan. Nu, Jan dan is een bijzonder mensch. Over de backs, de middenspelers of over de voorhoede wordt in het reglement geen woord gerept. Maar over den keeper! Om te beginnen is de keeper de eenige speler „die met ze jatte an den bal mag zitte", zooals een jochie achter me aan zijn vriendje kort en duidelijk vertelde. Dat recht is echter niet onbeperkt en geldt alleen voor het eigen strafschopgebied. Wat Jan voorts onderscheidt van gewone spelers, is dat ze hem niet mogen aanvallen, tenzij hij dat zijn tegenstanders doet, hindert of als hij den bal vasthoudt. Het is natuurlijk wel geoorloofd den keeper te hinderen, doch opzij zetten, zooals Rutte wel eens een tegenstander doet, om daardoor een ander in de gelegenheid te stellen den bal te spelen, dat mag tegenover een doelman niet toegepast worden. Intus- schen mag ook Jan niet meer doen wat hij wil. Hij mag b.v. als hij den bal heeft niet meer dan twee passen daarmee doen. Wil hij de wandeling verder voortzetten, dan dient hij er vóór den derden pas voor te zorgen, dat de bal even buiten zijn bereik is geweest. Dat doet Jan dan in den regel door den bal tegen den grond te kaatsen of in de lucht te werpen en hem al loopende weer op te vangen. Overtreding van dezen regel wordt gestraft met een vrijen schop vanaf de plaats waar de overtreding begaan wordt. Je begrijpt, dat dit uit den aard van de zaak vrijwel altijd vlak voor het doel is en daardoor haast altijd een gevaarlijk moment veroor zaakt. Ik herinner me zoo'n geval een jaar of wat ge leden tegen H.B.S. Alle Kraaien gingen op de doellijn staan en alle Ajaxleeuwen achter den bal, jongen dat was me een vertooning; er is.wel drie minuten „ge tankt" en toen ging de bal het doel in. En het werd tijd ook, want jij en je broer stonden zoo te schudden van het lachen, dat ik haast naar beneden viel. We zullen nu maar eens van „Jan" afstappen en over gaan tot een ander onderwerp, n.l. gevaarlijk spel.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 6