CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX ==S1 I Cricket. 74 t|COMMISSIE VAN ONDERZOEK. j j Ten einde een goed en geregeld verloop der wedstrij den te bevorderen heeft het Bestuur een Commissie van Onderzoek ingesteld, welke op de volgende wijze zal werken: 1. Uit de elftalcommissies A en B wordt een com missie van onderzoek gevormd, bestaande uit 3 leden. 2. Deze commissie vergadert zoo noodig iedere week op den clubavond. 3. Alle spelers, welke afschrijven, kunnen voor de Commissie van Onderzoek geroepen worden. De commissie kan eventueel aan het bestuur voorstellen een betrokken speler te schorsen en heeft het recht in afwachting van verdere behan deling door het Bestuur, den speler voorloopig van deelneming aan wedstrijden uit te sluiten. 4. Spelers, welke afschrijven voor een wedstrijd, welke samenvalt met een wedstrijd van Ajax I, kan door het Bestuur de toegang tot den wed strijd van Ajax I geweigerd worden. 5. De secretaris der E .C. is bevoegd, in overleg met de E.C., spelers, welke herhaaldelijk af schrijven, ook al kan niet bewezen worden, dat de afschrijvingen op zichzelf onrechtmatig zijn, voorloopig van verdere deelneming aan de com petitiewedstrijden uit te sluiten. In hoeverre deze uitsluiting voortgezet zal worden, wordt door het Bestuur dan nader bepaald. HONKBAL. vk Om den Olympiadebeker. Zoo ligt dan het honkbalseizoen weer achter ons en, het dient gezegd, ons le negental heeft het op waardige wijze besloten. In een wedstrijd, welke jammer genoeg geen bijster spannend verloop had, heeft Ajax voor een jaar beslag weten te leggen op den Olympiade-beker. Quick verscheen met een paar invallers, o. a. misten we den heer Bleesing, terwijl bij Ajax Roodenburg ont brak en Iseger door Vunderink vervangen bleek. Het spel stond op niet al te hoog peil; er werden nogal eens fouten in het veld gemaakt, vooral bij Quick, waar de invaller Stevens al een erg onbetrouwbaren indruk maakte. Uitstekend spel gaf de 2e honkman Meijerhoven. Bij Ajax maakten Kreuger en Baars meer fouten dan gewoonlijk, waardoor enkele geheide kansen om de honkloopers uit te maken, te loor gingen. Wim de Bois verdient een pluim voor 2 schitterende vangballen en Piet Vunderink voor een pracht-aangooi vanuit het linkerveld. Over het verloop van den wed strijd het volgende: Waar het een seriewedstrijd gold, wordt er getosst. Rijke grijpt het slaghout op de verkeerde plaats en Bo gaard verkiest eerst het veld in te gaan. In de eerste innings brengt Quick het niet verder dan 1 punt. Ajax antwoordt met niet minder dan 9. Er wordt geslagen dat het een lieve lust is. Uitgezonderd Wim de Bois, die 4 wijd krijgt, geven allen een honkslag. Wel is waar hebben we zoodoende een nuttigen voorsprong ver kregen, doch de spanning is er eigenlijk al grootendeels uit. In de 2e en 3e innings gaat de strijd vrijwel gelijk op, aangezien Ajax slechts 1 punt maakt en Quick beide keeren voor 0 aan den kant gaat. De hoop begint thans weer te herleven in de Quick-gelederen, want het zou niet de eerste keer zijn, dat we, na bij de 3e innings met 101 voorgestaan te hebben, ons nog de overwin ning zagen ontgaan. Doch in de 4e innings loopt Ajax wederom uit en als de Ajacieden in de 6e innings voor de derde maal hun slaglust bevredigd hebben door het maken van 7 runs, is de strijd vrijwel beslist. Quick gaat de 7e innings nog in, doch weet begrijpelijkerwijze het totaal van Ajax niet te bereiken. De tijd is dan ver streken en zoo eindigt de finale der bekerwedstrijden In een 2610 overwinning voor de onzen. Bij ontstentenis van den Bondsvoorzitter, den heer Bleesing, reikte Drilling, die tevens den wedstrijd op verdienstelijke wijze geleid had, met eenige toepasselijke woorden den beker uit (dien men bij den secretaris van Ajax gelieve te bezorgen. Red.), waarna het tournooi weer tot het verleden behoorde. Het verloop der innings was: Quick 1—0—0—2—2—2—3 - 10 Ajax 9—1—0—7—2—7—X 26 CUPFIQHTER. ■•■■••■••■••at Nu het eerste is uitgespeeld geven we hieronder den eindstand weer. (De nog te spelen wedstrijden van de onderste drie clubs kunnen voor ons geen verandering brengen.) Vleerm12 5 6 1 27 Ajax (A.) 12 1 9 2 21 D.V.C12 3 2 1 6 12 U.V.V12 6 2 4 10 Kampong 2 11 5 1 2 3 9 Olympia 11 2 1 2 6 3 A.C.C. 2 10 2 8 2 31 Augustus. AjaxA.C.C. II. Op het A.C.C.-terrein aan den Wandelweg speelden wij onzen laatsten wed strijd en konden wederom de 2 puntjes'veroveren. Zoo als uit bovenstaanden eindstand blijkt, staan wij goed tweede met 2 wedstrijden verloren en 21 punten. We winnen den toss en sturen eerst A.C.C. aan bat. Ze maken een totaal van 50 runs. Oudheusden bowlde 6 voor 22, Exman 0 voor 21 en F. Gehrels 3 voor 3. Wij dan aan bat gaande, brengen het tot 71 runs, waarvan

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 4