=^1 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX r~ maar, hoe hij, wanneer hij des Zondags heeft gespeeld, zich 's Maandags gevoelt. Het is zeer zeker niet mijn bedoeling persoon lijk te zijn, maar het moet mij uit de pen, dat het meer dan zonde is, dat een van onze le elftal spelers, die werkelijk een groote gave bezat, het afgeloopen seizoen na een paar wedstrijden niet meer kon medespelen. Hij was zeker van mee ning dat het wel samen kon gaan; eerst één avondje per week, later werd ook de Zaterdag avond gebruikt om met vrienden uit te gaan, en om training werd niet bekommerd. Hadden zij, die vrienden, als sportsmen dezelfde hoogte be reikt als hij? Vraag hem thans of hij niet beter gedaan had in training te blijven? Men moet weten wat men wil en zich niet aan anderen storen. En al lijkt de training wel eens zwaar, is het geen eer door zich verschillende genoegens tijdelijk te ontzeggen, als sportsman iets te bereiken? En daarvoor behoeft men toch heusch geen brave Hendrik te zijn! Ik zou dan ook den raad willen geven, leef regelmatig en ga 's Zaterdags vroegtijdig naar bed. Geheel verfrischt staat men den volgenden morgen dan op en is verlangend naar den wedstrijd. Men heeft minder last van zenuwen en kan zich meer beheerschen. Men heeft een veel meer helderen kijk op het spel en heeft daardoor meer vat op zijn tegenpartij. Men is beter bestand tegen botsingen, de spieren ge hard, het lichaam lenig, men kan meer van zijn medespelers verdragen en de verstandhou ding onderling wordt hierdoor aangenamer en dit alles komt het geheele elftal ten goede. Volg den raad van den trainer, hij is de man van de praktijk. Hij zal U op weg helpen. De rest moet van U zelf komen. Gij moet dan het veld kunnen overzien; de verschillende situaties zelf weten te scheppen. Het moet geen „trap maar raak" zijn; steeds weten wat men doet, dus met overleg spelen, eerst wat langzaam, later in sneller tempo, doch vooral nooit roeke loos zijn met afgeven of afnemen van den bal. En dan, wees steeds fair tegenover de tegen partij. Bedenk dat het voor U zelf ook niet aan genaam is, den volgenden dag met pijn op te staan of wellicht met ernstiger gevolgen dan slechts pijn. Unfair zijn ontsiert het spel en laat het karakter van onaangename zijde zien. En al is de tegenpartij unfair, beheersch je steeds, het strekt je tot eer. Mijn oproep is ten slotte: „Komt oefenen". Gij zult er nu en later de zoete vruchten van plukken, en houdt vooral niet na een paar keer oefenen daarmede op. Bedenk toch het oude spreekwoord: „Mens sana in corpore sano" is nog steeds steekhou dend. ANDRE DE KRUYFF. 72 ENSCHEDE—AJAX 0—3. Wanneer Ajax steeds met deze bezieling het veld in gaat, heeft iedere club dit jaar rekening met ons te houden, 't Was een pittige partij voetbal, waarbij de prima spelende Ajax-achterhoede en halflinie door re soluut ingrijpen, iederen Enschede-aanval brak. Het voeden onzer halflinie was absoluut superieur aan die van Enschedé en onze voorhoede kreeg volop werk. Volkers liet zien, dat hij ook op de linksbinnen-plaats een kracht van beteekenis kan zijn en ik vertrouw, dat hij zijn persoonlijke voorkeur voor de rechtsbinnen plaats laat varen en met den snellen Twelker onzen linker-vleugel zal vormen. De afgepaste voorzetten van Hamel worden dan zeer zeker meer uitgebuit, terwijl Iseger, die toch meer een rechtsche speler is, ook eens los kan komen. Iseger speelde nu, daar Hamel door drie weken soldaatje spelen oververmoeid was, rechtsbuiten en de manier, waarop hij langs de vijandelijke halfs vloog, was onverbeterlijk. Het afwerken van zijn voor zetten laat echter nog veel te wenschen over. Rutte verdeelde het spel uitmuntend, zijn spel-methode mag tot veel discussie aanleiding geven, iederen wedstrijd toch schept hij tal van kansen en weet ook zelf den weg naar het doel te vinden. Ook nu weer tankte hij zich door de verdediging heen en gaf met een onhoud bare pil den keeper het nakijken. Otten, een nieuwe, veelbelovende speler, werkte hard, maar zenuwen en onwillige schoenen zijn remmende factoren. Wanneer hij zijn training serieus aanpakt, wordt hij zeker een nuttige speler. Voor van Kol, die geen idee in de verre reis had, speelde Couton een tactisch back-partijtje; z'n knieblessure is gelukkig weer over. Door diverse om standigheden genoodzaakt, waren we gedwongen een beroep op de keeperstalenten van Gerard Ziegeler te doen en deze was gelukkig dadelijk bereid de stoute (hand)-schoenen aan te trekken. De manier, waarop hij er diverse kanjers uitranselde, had de bewondering van vriend en vijand. Toen hij bovendien nog een penalty uit het hoekje grabbelde, zwol m'n veteranenhart van trqts. Je krijgt een groote tien van me Boy, hulde voor je moed, beleid en trouw. Het moet een heerlijke sport-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 2