Hotel Café Restaurant „METROPOLE" Gelegenheid voor Clubdiners en Vergaderingen v - CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 67 HONKBALNIEUWS. Rembrandtplein 22 Telefoon 48541. Aanbeuelend Q. GH. DOON. beter. Jan Smit nam 3 voor 31 en Piet Vunderink 6 voor 26 en gaf in 12 overs slechts 1 wideball cadeau. Best zoo Piet! We gingen nog eens in, doch brachten het niet verder dan tot 9 runs, zoodat we, dank zij den weg blijvers, met innings en 14 runs verloren. Het gaat met de competitie in den N. H. B. nog niet naar wensch. Kon verleden jaar een gedeelte der wed strijden niet gespeeld worden, ook nu weer blijkt de tijd te kort of liever de 3e klasse te groot. Er wordt dan ook overwogen het volgende seizoen tot splitsing van deze af deeling, welke thans uit 8 negentallen bestaat, over te gaan. Wel is waar wordt dan het aantal te spelen wed strijden veel geringer, doch een vlot verloop van de competitie is daarmede gewaarborgd. Ons derde negental won op 15 Juli van A. G. H. C. II met 156, doch verloor enkele dagen later, uit spelend, liefst met 203, terwijl ook de wedstrijd tegen V.V. G.A. II, toen we slechts met 7 man stonden, in een neder laag eindigde. Het is opvallend, hoe Henk Blomvliet, de kleinste der derde negentallers, dikwijls de flinkste tikken geeft. Het tweede speelde op Zaterdag 7 Aug. voor den V.V.G.A.-beker tegen T.O.G.O. Met de grootste moeite wisten Joop Smit c. s. den vrij goed spelenden derde klasser er onder te houden. Van den wedstrijd, die, wat het veldwerk betreft, op tamelijk laag peil stond, was eigenlijk alleen de laatste innings interessant. Als T.O. G.O. aan slag gaat is de stand 2221 in haar voordeel. Zij weet er dan, dank zij het slecht werpen, nog 8 bij te maken, zoodat een ieder reeds een Ajax-nederlaag als uitgemaakt beschouwd. Voor de zooveelste maal echter werd er misgerekend. Doon komt aan slag, geeft een goeden tik, doch wordt nog net op het le honk uitge gooid. Tonny Meyer, die dan aan de beurt is, deponeert den bal tusschen een stel koeien en voordat deze zijn verjaagd en de bal is opgesnord, heeft hij het thuishonk bereikt. Dit geeft onzen reserves weer moed. Enkele goede tikken volgen elkaar op en als de achterstand reeds is verkleind tot 3024 en de 3 honken bezet zijn, komt Joop Smit aan slag. Zooals het een tactisch speler betaamt, heeft hij dit gunstige moment voor een home run afgewacht en de bal verdwijnt dan ook diep in het verre veld. De stand is 3028. De T.O.G.O.-menschen voelen zich lang niet safe en vooral hun werper staat beduusd te kijken. Als even later het 29e en 30e punt zijn gemaakt, staat Wim Smit op het 3e honk en komt Henk Blomvliet de eer toe hem met een goed geplaatsten slag thuis te brengen en daarmede Ajax II de overwin ning te bezorgen. ConcordiaAjax 815. Ajax verschijnt met invallers voor Kreuger, Baars en Martens, terwijl Concordia Roding en Flessedrager mist. In de le ininnigs, als Bogaard vanwege een pijnlijken arm, nog niet op dreef is, scoort C. 3 runs, waar tegen over Ajax er 2 stelt. Daarmede is het overwicht van de Schinkelbewoners echter gedaan, want in de daarop volgende 5 innings gaan ze voor 0 uit. Daarentegen kan v. d. Heuvel niet verhinderen, dat Ajax in de 4e, 5e en 6e innings resp. 3, 4 en 3 runs maakt, zoodat we met 123 leiden. Nadat er dan nog 2 innings gespeeld zijn, waarin C. nog 5 en A. 3 runs maakt, is de tijd verstre ken en hebben we revanche genomen voor de op ons terrein geleden nederlaag. Stam verdient een pluim voor zijn uitstekend slagwerk en Joop Smit voor zijn goed aangooien naar de honken. Het is moeilijk uit te maken wie van onze beide keepers de beste is. Bram vangt momenteel iets beter, doch Joop gooit ontegenzeggelijk beter aan. Door deze overwinning is de spanning tusschen Con cordia en de gymnasiasten, die ons niet weinig dank baar waren voor deze overwinnig, gebleven en zal de strijd om het kampioenschap aan den Zuidel. Wandel weg moeten worden uitgevochten. Haarlem—Ajax 12—26. Met een uiterst gehavende ploeg (alleen Smit, Kreuger en Bogaard waren van het le present) trokken we Zon dag 8 Augustus naar de Kleverlaan, om onzen laatsten competitiewedstrijd te spelen. Ons negental was echter nog sterk genoeg om den Haarlemmers, die ongetwijfeld het zwakste team in de eerste klasse zijn, een flinke nederlaag toe te brengen. We openden de score in de le innings met 13 runs, terwijl Haarlem voor 0 aan den kant ging. Daarna ging de strijd vrijwel gelijk op. Ver melding verdienen enkele uitstekende vangballen van Cor Jurriaans en Jan Blomvliet. Door deze overwinning zijn we van de 3e plaats verzekerd.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 3