\r~ CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Cricket. i 4'- l IV. 66 UIT HET BESTUUR. ~ir In de Woensdagavond 18 dezer gehouden bestuurs vergadering heeft de voorzitter de nieuwe bestuursleden, de Heeren A. L. Desmit en C. H. W. de Bois, met een hartelijk woord geïnstalleerd. Verschillende besluiten i. z. het nieuwe seizoen wer den genomen. De Heer J. J. Grootmeijer deelt mede, dat hij er in geslaagd is twee wedstrijden tegen den kampioen van Nederland, Sportclub Enschede, te organiseeren, n.l. 5 Sept. EnschedeAjax, 12 Sept. AjaxEnschede op ons terrein. Verder zal getracht worden op 28 Augustus a.s. eveneens een wedstrijd te krijgen. Ook voor de la gere elftallen zijn enkele wedstrijden aangenomen. De secretaris is met Vitesse in onderhandeling voor de be kende adsp.-wedstrijden op 28 of 31 Aug. te Arnhem. Er wordt o. m. besloten het aantal reclamebiljetten tot 250 stuks te beperken, terwijl het aantal uit te geven introducties eveneens verminderd wordt. Ook het aan tal controleurs wordt gereduceerd. Het reisbureau, dat een deel van onze trip heeft ge arrangeerd, verzocht betaling van het restant reiskos ten ad 300. De Directie van het hotel te Parijs heeft bericht, dat de definitieve regeling met het reisbureau nog niet heeft plaats gehad. Het Bestuur besluit, waar wij voor de betaling garant zijn, met de betaling van het gemelde bedrag even te wachten, totdat Parijs be richt, dat de zaak in orde is. Inzake bezuiniging worden enkele maatregelen ge troffen, o. m. wordt besloten het terrein Ned. Bank niet meer in te huren. De secretaris deelt mede, dat hij bij zijn plan blijft het secretariaat neer te leggen en stelt zich voor, dit op het tijdstip te doen dat hij 12XA jaar het secretariaat waarnam. Over enkele maanden zal dus de verkiezing van een nieuwen secretaris in de dan te houden Algem. Verg. plaats hebben. In de adspirantencommissie worden benoemd de Hee ren M. Smit, S. Tump, A .L. Desmit. Mocht de Heer S. Tump deze benoeming niet aannemen, dan zal de Heer Westrik Sr. worden uitgenoodigd. Nadat verschillende maatregelen getroffen werden voor het naderende seizoen sloot Frans Schoevaart om 12 uur deze bijeenkomst. 'V* WEDSTRIJDPROGRAMMA. 22 Aug. D.V.C.—Ajax (Wandelweg). 31 AjaxA.C.C. II. 22 K.N.S.M.Ajax II (ons terrein). 29 Ajax II—V.R.A. III. 8 Augustus. VleermuizenAjax. Jongen, jongen wat een wedstrijd en wat een spanning. We hadden ons voor genomen de kampioenen van onze afdeeling te slaan en het was toch bijna mislukt. Ja bijna, want op de le in nings stonden we 13 runs achter, maar toen om half acht de laatste man uitgevangen werd, konden we de 2 puntjes meenemen. Ajax verliest den toss en we wor den het eerst aan bat gestuurd. Er kwam echter niet veel van terecht, want op 54 hadden wij allen een beurt gehad. Alleen Bob ten Have had er goed het oog in en met een goede 33 kwam hij alleen in de dubbele cijfers; de rest scoorde met z'n allen 18 runs. Het gekke was nu, dat er slechts één van ons werd gebowld, de ove rigen werden, dank zij de hoog opkomende pitch, allen uitgevangen. Het eerste wicket viel pas op 38 en we dachten reeds, dat het in orde was, maar jawel van 1 voor 38 werd het 3 voor 43, 7 voor 47 en 10 voor 54. Dan maar probeeren de Vleermuizen voor een schijntje aan den kant te zetten. Dat ging in 't begin ook prachtig. 2 voor 0 en 5 voor 3, dat zaakje is voor elkaar, maar ook alweer mis, want het werd 6 voor 31 en 10 voor 67. Oudheusden bowlde 3 voor 21 en Exman 6 voor 43. Dat ziet er leelijk uit: op de le innings 13 runs achter. Doch moed verloren, al verloren. Nog eens frisch op aan de 2e innings begonnen. Aangezien we echter in Bussum pas om 1 uur moch ten beginnen, was het intusschen ruim 5 uur geworden, toen we aan de 2e innings begonnen en met een speel tijd van 2 uur 20 min. kregen allen het uitdrukkelijk con signe: „sla maar raak en maak runs!" Nu er werd dan ook opgetimmerd dat het een lust was. Jo Pelser met 16, Jan Schoevaart 17, Oudheusden 47 en Wim de Bois 37 niet uit, waardoor wij na 1 u. 15 min. onze innings kon den sluiten op 124 runs voor 't verlies van 4 wickets. De Vleermuizen moesten dus 112 runs maken om te winnen en wij hadden 1 uur 5 min. om ze uit te krijgen. Er was hoogspanning, maar het ging best: 1 voor 0, 2 voor 0, 3 voor 6, enz. en voor 19 runs zat het hee aelkazejOmet 3 voor 6, enz. en voor 19 runs zat het heele zaakje aan den kant (ten minste 8 wickets, want 2 van hen waren weggegaan) en was het vijf voor half acht, zoodat we nog 8 minuten over hadden. Oudheusden jongleerde met den bal en nam 6 wickets voor 3 runs en Exman 2 voor 16. We wonnen dus met 92 runs en 7 wickets. Maar het was een zwaar bevochten zege. 15 Augustus. V.V.V. IV—Ajax II. Helaas waren hier niet minder dan 4 spelers, die vergaten de minst moge lijke beleefdheid in acht te nemen om bij verhindering af te schrijven. Deze schijnen nog niet te begrijpen, dat ze niet alleen hunne vereeniging, doch ook hun medespelers dupeeren. Zoo stonden we dan met 7 menschen en moesten het eerst aan bat. Dat ging vrij goed, want we scoorden 43 runs, waarvan Roef Vunderink alleen een keurige 24, niet uit, maakte. Zie, daarom is het wegblij ven bij cricket ook zoo dubbel jammer, want toen onze 6 wickets (net een half elftal) genomen waren, kon Roef met z'n mooie cijfers ook huistoe gaan. V.V.V. maakte hierna 66 runs. Het bowlen was thans ook een ruk

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 2