Hotel Café Restaurant „METROPOLE" Gelegenheid voor Clubdiners en Vergaderingen CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Rembrandtplein 22 Telefoon 48541. IV- zAl 55 Tegen T.O.Q.O. werd al beter gespeeld. Blomvliet als bowler en Jutte als keeper vormen al een aardig duo en ook Bartelsman zal het wel leeren. Scholten op het le honk had blijkbaar z'n dag niet, terwijl van Aalst in het veld wel aardig speelt, doch met het slaghout nog niet best overweg kan. Het 2e speelde op 26 Juni tegen V.V.Q.A. I en verloor met 239. We waren persoonlijk geen getuige van den wedstrijd, zoodat we met nadere beschouwingen tot den volgenden keer zullen wachten. Bl.-WitAjax 8—24. Op Zaterdag 19 Juni speelde ons eerste tegen Bl.-Wit en nam door een flinke overwinning revanche voor de onverdiende nederlaag, welke we thuis leden. Martens en Iseger ontbraken, waarvoor Hali en Doon invielen. Ajax toonde haar meerderheid door regelmatig de score op te voeren. De runs werden gemaakt door: Harinck en Bogaard 4. Stam en Baars 3, Roodenburg, de Bois, Kreuger, Hali en Doon 2. Verloop der innings: Bl.-Wit 0—0—0—2—0—1—1—1—3 8 Ajax 0—2—3—4—1—4—3—5—2 24 A.G.H.C.—Ajax 5—7. Een van de interessantste en meest spannende wed strijden, welke we in dit seizoen speelden. We zitten de gymnasiasten wel dwars. Ontnamen we hun eerst alle illusies omtrent den Olympiade-beker, door de nederlaag, Zaterdag j.l. geleden, zijn ook hun kam pioenskansen danig verminderd. Laten we dadelijk zeg gen, dat hier twee gelijkwaardige ploegen tegenover el kaar stonden en alleen doordat Ajax in de voorlaatste innings even op slag kwam en 4 runs wist te maken, sleepten we de overwinning uit het vuur. In de eerste 2 innings volgden de nullen elkaar snel op en worden geen runs gemaakt. In de 3e neemt Ajax de leiding door Wim de Bois, waarna in de 4e Vrij gelijk maakt. Of Kreuger, Baars of Bogaard van dit punt de schuldige oorzaak was, is door de geleerden nog niet uitgemaakt. In de 5e innings gaan Baars, die uitgemaakt werd toen hij het 3e honk trachtte te stelen, de Bois en Jurriaans achter elkaar voor 0 aan den kant en als daar na de Vries en H. van Rijgersma door enkele grove fou ten in het veld resp. het 3e en 2e honk bezetten (er is nog niemand uit!) ziet het er voor Ajax donker uit. Door zuiver en hard bowlen verdwijnen echter v. d. Eijken en Gouwentak voor „3 slag", terwijl Beek den bal linea recta naar Bogaard retourneert, die geen fout maakt, zoodat het gevaar geweken is. In de 6e innings krijgen Kreuger, Bogaard en Stam elk een 0 achter hun naam. Vrij doet het dan beter door direct een homerun te slaan. De bal verdwijnt in het struikgewas enWim de Bois in de sloot. Goed zoo, Wim! beter bewijs dat je je best gedaan hebt, kan niet van je verlangd worden! Verder dan dit punt brengt A.G.H.C. het niet, doch ze hebben thans een 2—1 voorsprong. In de le helft der 7e innings neemt Ajax de lefding weer over, als Joop Smit en Ha rinck scoren, doch de gymnasiasten stellen er door H. v. Rijgersma, v. d. Eijken en Gouwentak 3 tegenover en hebben wederom de leiding, thans met 53. Er zijn nu nog 2 innings te spelen en ongetwijfeld heeft A.G.H.C. de beste kans. Als Kreuger voor 0 uit is, passeeren achtereenvolgens Bogaard, Stam, Smit en Roodenburg (of je bij honkbal ook loopen moet, Daan!) het thuis- honk en voor de derde maal staan we voor, doch A.G. H.C. moet nog 2 X aan slag, tegen de onzen slechts één keer. In de 2e helft der 8ste innings krijgt ze echter 3 nullen te noteeren en we behouden de leiding. In de laatste innings stijgt de spanning ten top, als Ajax geen kans ziet verder uit te loopen. Zullen de gymnasiasten het halen? Als v. d. Eijken voor „3 slag" uit is, krijgt onze werper de beste slaglui weer tegenover zich. Waar lijk Gouwentak handhaaft zich en bereikt het le honk. Beek, die anders uitstekend slaat, verdwijnt voor ,,3 slag" en de beurt is aan Vrij. Thans een homerun en de stand is gelijk! Wel geeft hij een tik, doch Baars is op zijn post. In moeilijke positie staande maakt hij niettemin geen fout en de overwinning is ons. Verloop der innings: A.G.H.C. 0—0—0—1—0—1—3—0—0 5 Ajax0—0—1—0—0—0—2—4—0 7 Het gaat met honkbal al net als met voetbal. Men is altijd in z'n sas, wanneer men den ander zijn kampioens illusies ontneemt en zoo was het ook Zaterdag. De stem ming was na afloop „what you call" en Daan kon niet nalaten een rondje ijs te geven. A.s. Zaterdag tegen Concordia! 't Zal mij benieuwen. FAN. In den halven eindstrijd om denOlympiade-beker klopte Quick Z.R.C. met 2219, zoodat we in len eindstrijd tegen eerstgenoemde club komen. De datum is nog niet vastgesteld. Aanbeuelend G. CH. DOON.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 3