ïr~~ CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Bestuursbesluit. Voortaan zal de terreinknecht alleen bij offi- cieele wedstrijden aan de spelers handdoeken mogen verstrekken. Bij de gewone oefeningen worden voortaan geen handdoeken meer uit gegeven. Den spelers wordt dus verzocht, zelf bij oefeningen hiervoor te zorgen. HET BESTUUR. Waarschuwing. i Het Bestuur verwijst opnieuw naar ons H. R., waarby uitdrukkelijk is bepaald, dat ieder, die voor een andere club als Ajax speelt, zijn lid maatschap verliest. Dit geldt eveneens voor wedstrijden van z.g. toerelftallen. LEDENLIJST. Afgevoerd als onderst, leden .J) 49 welke we op ons terrein leden. Ik reken er op, dat we dat voor elkaar boksen! Zooals reeds gezegd, kunnen we over de prestaties van het 2e nog niet erg enthousiast zijn. Zoowel tegen Swift als tegen Z.R.C. werd een zware nederlaag ge leden en wel met 3310 en 256. Wel is waar be- hooren deze ploegen tot de sterksten der 2e klasse, doch met wat actiever en oordeelkundiger spel had het re sultaat toch beter kunnen zijn. Zoo gebeurde het tegen Z.R.C. tot tweemaal toe, dat naar het 2e honk werd aangegooid, terwijl het 3e bezet was, hetgeen natuurlijk een run voor de tegenstanders tot gevolg had. Ook kwamen verscheidene Z.R.C.-ers na 3 slag op het le honk, doordat Jutte niet klemvast bleek en te veel tijd noodig had om den bal naar Hali te gooien. De Z.R.C.-ers speelden goed. Hun werper Meyer is sinds het vorige jaar veel vooruitgegaan, terwijl de overige plaatsen in het veld, in het bijzonder het le honk, goed bezet waren. Ik twijfel niet, of we zien Z.R.C. het volgende jaar in de eerste klasse. Pittsburgh XI—N.H.B. XI. We hebben van de Amerikaansche matrozen van de „Pittsburgh", die hier een tweetal wedstrijden gespeeld hebben tegen een Nederlandsch team, weer het een en ander kunnen leeren. De wedstrijd, welke op ons terrein gespeeld werd, was, dank zij mede het goede spel der Hollanders en een record aantal toeschouwers er waren naar schatting een 1500 belangstellenden aanwezig een uitstekende propaganda voor honkbal. De uitslag werd 82, een resultaat, dat nog nimmer tegen een Amerikaansch team bereikt is geworden. Dat er echter voorloopig nog niet veel kans op een over winning bestaat, zijn we wel op Dinsdagavond daarop gewaar geworden, toen de Hollanders in het veld meer dere fouten maakten, de matrozen beter sloegen en de wedstrijd in een 271 nederlaag eindigde. Behalve uit de gespeelde wedstrijden, hebben we nog uit iets anders leering kunnen trekken en wel uit de wijze, waarop geoefend wordt. Wanneer men op Don derdagavond onze honkballers ziet trainen, krijgt men meestal den indruk van een ongeordenden troep; er zit geen systeem in, met het gevolg, dat velen gedurende langeren tijd weinig of niets te doen krijgen. We zullen trachten hier meer de methode der Amerikanen te vol gen. Wanneer men dezen bij het oefenen gadeslaat, ziet men aan den kant van het veld een rij van 3 a 4 spelers vrij dicht naast elkaar staan en op ongeveer 15 M. al- stand precies zoo'n rij. Er wordt door dezen niets an ders gedaan dan kalm maar zuiver heen en weer ge gooid. Eén van hen heeft een vangershandschoen aan, zoodat dan tegelijkertijd door b.v. 2 pitchers gebowld kan worden. Op het uitgezette veld staan verder 9 andere spelers op hun resp. plaatsen; bij het thuishonk staat de slag. Er wordt niet gebowld, doch de slag gooit zelf den bal op en slaat hem dan achtereenvolgens dan weer hoog, dan weer langs den grond naar de diverse spelers in het veld. Men speelt met denkbeeldige loo- pers op de honken, die men even denkbeeldig uitmaakt. Vooraf wordt geannonceerd, welke honken bezet zijn. De eerste honkman gooit den bal telkens weer naar den vanger terug, die hem aan den slag overgeeft, waarna de bal naar een ander geslagen wordt en zoo vervol gens. Het voordeel van deze wijze van trainen is, dat de spelers in het veld zoodoende veel meer te doen krij gen, dan wanneer er gebowld wordt, zoodat nu het oefe nen ook aangenamer wordt. Ten einde te zorgen, dat de fielders voortdurend in het vangen van hooge ballen geoefend worden, staat, b.v. in de buurt van hen, die aan het heen en weer gooien zijn, een andere slag, die, buiten het spel dus om, voortdurend verre, hooge tik ken het veld inzendt. Op deze wijze voortaan dus getraind! Er dienen dan echter een aantal spelers van het le negental aanwezig te zijn, ten einde te zorgen, dat er de noodige gang in zit. FAN. vk. 4" 4^ vt' I i vt/ 'F K. F. Gnirrep, P. Jansen, A. A. Levy, A. Buys, J. Rijnshoeven, J. N. C. Bakker, J. Verbruggen, J. Overbeek, O. Herrebrugh, R.Oudes, J. H. Baerts, H. W. Duykers, Ph. Schmidt, B. Smits, S. F. Visser, A. Gerrits, L. Sons. HET AJAX-BESTUUR.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 5