\r CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Cricket. IV HONKBAL 48 vV Wedstrijd-Programma. 4 Juli: Ajaxde Vleermuizen. 11 U.V.V.—Ajax. 18 VleermuizenAjax. 25 AjaxA.C.C. II. 20 Juni: D.V.C. II—Ajax II. 27 Ajax IIA.C.C. III. Zondag 30 Mei. Brrr! wat een Zondag! We stonden op met regen. Naar Bussum (tegen de Vleermuizen) met regen; tot half vier gewacht op den regen; intusschen op het schitterende sportpark atletiekwedstrijden en honkbaldemonstratie gezien als maar in den regen en om 5 uur weer naar huis, nog maar steeds regen. Brrr! wat een sof-Zondag! Zondag 6 Juni. Om elf uur waaractig weer regen. U.V.V. compleet en wij met vier menschen. Dan maar weer wachten tot het droog wordt. Zoowat om 1 uur ïs het droog en zijn onze menschen ook present, zoodat we konden beginnen. Ajax gaat eerst aan bat en maakt 112 runs, waarvan Joop Martens een keurige 36 (waarbij één zes) en ten Have een dito 24, Qehrels 12 en onze invaller Piet Vunderink een goede 15 not out. Waarachtig Piet, dat was goed gedaan! U.V.V. aan bat gaande maakte 71 runs. De bowlingcijfers waren: Qehrels 7 voor 40 en Fr. Schoevaart 3 voor 28. We wonnen dus met 41 runs op de eerste innings. Aangezien de helft van ons elftal in Frankfurt zat, speelden wij met zes invallers voorwaar dus een goede prestatie. Zondag 13 Juni. Ajax IIV.V.V. IV. De gasten gaan eerst batten en maken 102 runs, waaronder niet minder dan 24 wides (dit is geloof ik ook een record!). De bow lingcijfers waren: Reeser 324, Piet Vunderink 220, de Munnik 1—22 en Dukker 0—10. Ajax II scoorde 46 runs, waarvan Bram Kreuger 11 en de Munnik 17. Wij verloren dus met 56 runs. Het bowlen en fielden was nog lang niet af, maar oefening baart kunst. Zondag 20 Juni. Eindelijk voor het eerst een heerlijke zonneschijn en dus een pracht cricketdag. D.V.C. was bij ons op bezoek. Ajax gaat eerst aan bat en scoort 77 runs, waarvan Oudheusden 15, de Bols 12, Exman 10 en Joop Martens 19. D.V.C. maakte hierna 43 runs. Oud heusden bowlde 6 voor 16 en Exman 3 voor 21. In de tweede innings scoorde Ajax 81 runs; Oudheusden 38, Frans Schoevaart 10. D.V.C. in de tweede innings 55 runs. Thans bowlde Oudheusden 1 voor 16 en Exman 9 voor 39. Wij wonnen dus met 60 runs. Het tweede speelde tegen D.V.C. II en hier waren weer een paar wegblijvers (natuurlijk zonder bericht!). Ajax gaat eerst aan bat en scoort 42 runs, waarvan de familie Vunderink 28. Roef (18) en Piet (10) stonden n.l. gezamelijk op de mat en speelden een keurige innings. D.V.C. maakte hierna 103 runs, waarvan een mijnheer Leeman alleen 60. Bij die 60 zijn zeker vijf kansen ge weest, welke allen gemist werden. Fielden vereischt ook oefening, heeren! De bowlerij lukte in het tweede nog niet erg. Reeser had 4 voor 60, Piet Vunderink 1 voor 15 en Jan Smit 2 voor 11. D.V.C. probeerde nog een derde punt te krijgen. Dit lukte echter niet; dank zij een keurige 48 not out van Jan Smit (w. o. zes vieren) en Roef met 14 runs (w. o. een zes) werd de innings op 72 voor 4 gesloten. We verloren dus met 61 runs op de eerste innings. de M. V»/ "F Na de overwinning, welke ons le negental den 29en Mei op Haarlem behaalde, hebben de Ajax-honkballers, zoowel in de eerste als in de tweede klasse, bitter wei nig succes meer behaald. Vooral het 2e negental stelt danig teleur, al dient hier onmiddellijk bij te worden vermeld, dat steeds met een 4- of 5-tal invallers ge speeld moest worden, hetgeen eenerzijds een gevolg is geweest van den toer der voetballers, etc., doch ander zijds ook wegens niet opkomen. In verband hiermede wordt er nogmaals op gewezen, dat bij herhaling hier van zonder bericht aan den leider, tot uitsluiting van deelname aan de verdere wedstrijden zal worden over gegaan. Dat Haarlem dit jaar niet bijster sterk is, bleek wel uit de omstandigheid, dat Ajax, spelende met een zeer gehavende ploeg (er waren slechts 4 spelers van het le negental aanwezig, de anderen uit het 2e en 3e), er niettemin in slaagde met 1912 te winnen. In het begin ging de wedstrijd vrijwel gelijk op, met Haarlem iets in de meerderheid. Toen echter tegen het einde Ajax een innings maakte van 7, waaronder een homerun van Bogaard, was het pleit beslecht en hadden we onze 2e competitie-overwinning behaald. Bram Kreuger gooide dezen middag uitstekend aan, met het gevolg, dat Hali en Baars, welke resp. het 2e en 3e honk bezetten, ge legenheid kregen verscheidene loopers uit te maken. Quick nam een week later revanche voor de op ons terrein geleden nederlaag. Het was een uiterst span nende strijd, waarin goed spel gegeven werd. Alleen het werpen had niet veel te beteekenen. Speciale ver melding verdient het spel van Harinck op hét le honk. De onmogelijkste ballen greep hij, schijnbaar zonder moeite, uit de lucht. Ook Joop Martens als korte stop en Baars op het 3e honk speelden een goeden wedstrijd. Ware Bogaard er wat beter in geweest met werpen en Kreuger met het aangooien naar de honken niet één looper werd thans uitgemaakt dan was de over- winnig ons geweest. Thans verloren we op het kantje af met 1211 en een innings. A.s. Zaterdag tegen Blauw-Wit. Dan is het onze beurt om revanche te nemen voor de onfortuinlijke nederlaag,

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 4