Hotel Café Restaurant „METROPOLE" 7 Gelegenheid voor Clubdiners en Vergaderingen CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Rembrandtplein 22 Telefoon 48541. Aanbevelend 6. CH. DQON. V. 47 meld dient, dat verschillende Ajacieden des middags de Nederlandsche ruiters tijdens het concours begroetten, welke vriendelijkheid werd beantwoord met een tegen bezoek aan onze spelers door ritmeester Quarles van Ufford c.s., die met hunne dames onze jongens harte lijk aanmoedigden. Een ieder was het er over eens, dat echte vriendschapsbanden gesloten waren in Strasbourg toen wij Donderdags om pl.m. 9 uur naar Parijs treinden. Het vertrekuur was in plaats van om 5 uur 's morgens gewijzigd in 9 uur, om het program niet te zwaar te maken, want er zou ons nog het een en ander wachten in Parijs! Des middags om 4 uur waren wij in Terminus Nord te Parijs, een uitstekend hotel, dat ons tot Maandag logeerde. Het gezelschap was intusschen met één man verminderd, daar wij 's Woensdagsavonds Wim Ande- riesen per slaapwagen naar Amsterdam zagen vertrek ken. Voor zijn opoffering om ons niet in den steek te laten ondanks het feit, dat hij als Ned. XI-tal speler naar Copenhagen moest, voor zijn buitengewoon goed spel besloot het gezelschap hem een klein herinnerings geschenk aan te bieden en ook al omdat hij de 5 leuke Parijsche dagen zou missen. Een paar gouden manchet- knoopen sierden zijn overhemd, toen de trein Stras bourg verliet. Onze 5 dagen in Parijs laten zich niet in het kort be schrijven. Wij doen dus een greep uit de vol afwïsse' ling zijnde dagen en avonden. Wij hebben van alles, maar dan ook van alles gezien in de ville lumière. Een paar pracht auto trips, bezoek aan tal van beziens waardigheden, den Eifeltoren naar boven; Faust met ballet in de Opera, Folies Bergères, Montmartre met een visite aan de CielSacré Coeur! Ach, het is te veel en te interessant geweest om in détails neer te pennen. Voor hen, diè feitelijk een beetje blassé zijn, (er zijn reizigers bij, die Europa langzamerhand door en door kennen en in Budapest even rustig over de boulevards drentelen als in Oslo of in Londen) was er zelfs nog zooveel te zien, dat de indrukken wel onuitwischbaar moeten zijn. Evengoed kwam ons team fit en sterk tegen een pittige combinatie van het vereenigde Red Star-Olympique in het veld. De scheidsrechter slaagde er in ons een zekere nederlaag te ontnemen. Twee zui vere goals annuleerde deze vriend. Aan de overzijde scoorde Rutte een fraai en zuiver doelpunt, dat deze heer Charyguès, nota bene internationaal keeper, we gens hands annuleerde. De toeschouwers stonden ten slotte op hun kop van woede, toen wij een penalty tegen ons kregen. Het had zelfs weinig gescheeld of niemand van de Franschen had hem willen nemen. Ten slotte werd iemand bereid gevonden het oneerlijke vonnis te voltrekken. Terwijl de juiste einduitslag 41 voor Ajax was, moesten wij ons met 33 tevreden stellen. Een woord van lof voor de correcte wijze, waarop door onze jongens, zonder eenig protest, welk dan ook, werd doorgespeeld. De ploeg kreeg na afloop een hartelijke ovatie en de heer Ch. kreeg een fluitsalvo, dat hem waarschijnlijk nu nog in de ooren zal klinken. De felste appèls van onze linesman, Jan Schoevaart hadden niet de minste uitwerking op den breedgeschouderden Franschman, die het helaas met de eerlijkheid niet te nauw nam. Des Zondags daarop werd als klap op den vuurpijl Versailles bezocht, een prachtverzameling van kunst werken en in Petit-Trianon zagen wij waar Madame Dubarry haar minnaars had geliefkoosd. Des Maandags om twaalf uur hartelijk afscheid van Mr. Rose, die rechtstreeks naar Londen reisde om daar zijn verlof door te brengen. Een uur later voerde de Parijsche express ons naar Holland, alwaar wij allen in uitstekenden welstand, vrijwel onvermoeid, aan het C. S. aankwamen. Het was, zooals in den aanhef reeds gezegd is, een uitstekend geslaagde reis geweest. In alle plaatsen heb ben wij vele vrienden gemaakt, sportief heeft onze ge havende ploeg gegeven wat er in de gegeven omstan digheden van te maken was en dat was meer dan menig een, die de wedstrijden niet heeft gezien, kan vermoeden Er heerschte gedurende de 11 dagen, waarin het tra ject werd afgelegd, een ongedwongen vriendschappe lijke stemming en deze reis, die tal van Ajacieden een nieuw stukske van Europa deed aanschouwen, die onze kennis in tal van opzichten heeft vermeerderd, deze leerrijke reis is nu ten einde! Maar één ding blijft en dat is de herinnering en deze zal door jaren en jaren heen blijven voortleven bij hen, die het reisgezelschap vormden. Namelijk de herinnering aan veel moois en aan vele vrienden, die Ajax zich opnieuw heeft gemaakt.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 3