r~ CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX V. 46 die tijdens den maaltijd een pijnlijke operatie aan een gloeiend-zwerenden vinger moest ondergaan, hadden de anderen een paar leuke uren in de clubzaal van Pforzheim, waar honderden leden aanwezig waren. Het zangkoor van F. C. Pforzheim verhoogde de stemming. Opnieuw hartelijke speeches (een duo van Delsen met den Pforzheim-tenor bracht de handen op elkaar) en te vroeg kwam het uur van afscheid. Dinsdag 8 Juni om 9 uur verlieten we via Karslruhe Duitschland en werden in Kehl opgepikt door den se cretaris van A.S.S. Strasburg, een oud-Nederlander met name Wagenaar, die ons reeds naar de Duitsche grens tegemoet gereisd was, welke vriendelijkheid door allen zeer werd gewaardeerd. Ook hier prima gastheeren, ideale sportsmen, die ons buitengewoon hartelijk ont vingen. Heel veel heeft in Strasbourg de Nederlandsche consul, de heer Binnendijk met zijn vrouw voor ons gedaan, welke beiden feitelijk van het uur van aan komst tot ons vertrek ons het verblijf veraangenaam den. Zeer zeker dient deze keurige receptie hier ge memoreerd. Wij sloten hier vriendschapsbanden en de charmante Madame Jehl maakte op vele jongelieden een onuit- wischbaren indruk! Er werd tusschen haakjes nog ge voetbald ook! En zelfs heel goed. De pittige A.S.S. kam pioen van Alsace bracht het niet verder dan 22. Al weer bleek onze voorhoede uitstekend en zorgde voor twee keurige goals van den voet van Brink, die alhoe wel geblesseerd (hij werd met de pauze door Piet van Deijck vervangen) tweemaal onhoudbaar doelpuntte. Wat heeft onze captain Rutte gezwoegd om het win nende punt, doch het baatte niet. Het einde kwam met een gelijk spel. Frans Couton, die den vorigen avond via Bruxelles te Strasbourg aankwam, speelde een splendid game en versterkte de achterhoede niet gering. Heel te vreden met den uitslag waren wij niet, alhoewel de tegenpartij over onze prestaties verrukt was! Den laat- sten avond in Strasbourg bracht veel genoegen en dat mocht best, want den avond tevoren was het geheele team reeds om voor elven te bed! Een feit, dat door de A.S.S.-ers met respect werd vernomen. Hiermede was ons bezoek aan Strasbourg ten einde, doch ver-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 2