7 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 40 Het tweede speelde tegen een orkaan in en Becker krijgt al dadelijk handen vol werk. Hij verdedigt zijn doel subliem en langzamerhand werken wij ons aardig los. Vooral Vunderink valt op door z'n lange, forsche trappen en Debois zet de vleugels mooi aan het werk. Iseger sticht door zijn geweldige snelheid herhaaldelijk verwarring in de vijandelijke achterhoede, die echter niet zoo gemakkelijk te passeeren valt. Eindelijk lukt het Brink, na mooi solo-werk, den bal in het net te deponeeren. Hierop volgt een geweldig Alcmaria-offen- sief, maar daar zelfs de deklat ons ter hulp snelt, blijft voor het oogenblik ten minste de gelijkmaker uit. Even daarna krijgt Vunderink een flinken opstopper en ter wijl hij een vleezig lichaamsdeel staat te wrijven, volgt een hard en effectvol schot, dat Becker verrast. Even is er een inzinking in de Ajax-gelederen, maar Iseger brengt weer opluchting, een snellen ren besluit hij met een af- gepasten voorzet en Jurriaans kan niet anders doen dan den bal in den goeden hoek stoppen. Brink laat nu even zien, dat hij het ook nog wel kan, hij laveert als een scheepje overal doorheen halfs, backs en zelfs de kee per worden gepasseerd, een zachte roller volgt goal roepen we al, maar de snelle Alcmaria-back werkt den bal, hoewel de doellijn reeds gepasseerd is, weer het veld in. De scheidsrechter stond te ver af om een doelpunt te kunnen constateeren en liet gewoon door spelen. Jammer, Brink! Spoedig hierop is het rusten. We krijgen nu den storm mee, maar ons spel wordt er helaas niet beter door. Kwam het misschien door dat Alcmaria zich tot het uiterste inspande om den ach terstand in te halen, of vatten wij de zaak een beetje lauw op, een feit is het, dat het pittige Ajax-spel van voor de rust geheel verdwenen is en Becker al zijn ta lenten ten toon moet spreiden om scoren te voorkomen. Alleen Brink lost een paar mooie schoten, die even cor rect gestopt worden. Onze centervoor krijgt helaas last van zijn knie en Addicks komt het elftal completeeren. Ons spel wordt er echter niet beter door, alle combina tie is zoek; alleen Debois houdt zijn hoofd koel en tracht door goed voeden weer een beetje verband in de ploeg te brengen. Eindelijk, als er nog vijf minuten te spelen zijn, lukt het Jurriaans den bal in de touwen te werken en zoo de overwinning tot een feit te maken. Al was ons spel in de tweede helft niet zoo mooi, het blijft toch een kranig stukje werk van onze reserves. Scheidsrech ter Katoen floot tot aller genoegen. Met een hartelijk speechje werd de mooie prijs uitge reikt, waarop captain Debois kernachtig van repliek diende. Becker een pluim voor zijn uitstekende keepen. In de halflinie was Debois de primus, terwijl in de voor hoede Iseger en Brink de besten waren. Vermelding verdient nog, dat van Os eerst bij de veteranen en toen met het tweede meetrapte, waar hij, vooral voor de rust, uitstekend speelde. J. S. LEZING DOOR Dr. v. DIJK. De lezing, die de Trainings-commissie organiseerde, was helaas zeer slecht bezocht. Jammer dat onze leden zoo weinig belangstelling betoonden voor een goede sport-causerie, daar hier werkelijk iets te leeren viel. De heer van Dijk, zelf een oud-voetballer, vond bij de kleine schare Ajacieden een aandachtig gehoor en ofschoon we geenszins de bedoeling hebben van deze lezing een vol ledig verslag te geven, meenen wij goed te doen een paar dingen te memoreeren, daar een goede voetbaltraining ons zeer na aan het harte ligt. Spreker begon met de opmerking, dat hij hier niet ge komen was, om den voetballer athletiek op te dringen, want voetbal en athletiek waren twee geheel verschil lende, „ofschoon parallel loopende zaken" en men moest vooral niet denken, dat als men nu maar naarstig de athletiek beoefende, men ook meteen een goed voetballer was. Uitzonderingen daargelaten kan men maar in één tak van sport uitblinken, wat spr. met diverse voorbeel den toelichtte. Met een prachtige serie lantaarn-plaatjes, voor een groot deel moment-opnamen van eerste-klas voetbalwedstrijden, toonde hij aan, dat door alle spelers eigenlijk onbewust athletiek beoefend werd en liet hoog- en ver-springen, een snelle start, balanceeren, ausdauer etc. etc. de revue passeeren. Door hoogspringen (met beide beenen) zal men beter kunnen koppen, door ver springen is men eerder bij den bal, goed balanceeren doet je niet zoo vlug met Moeder aarde kennis maken, de 100 Meter is bevorderlijk voor een snelle start, grootere af standen komen je ausdauer ten goede, 't Zijn allemaal nuttige zaken, maa<r bovenal speel voetbal! Leer bal- contröle, oefen je in het koppen, probeer links en rechts te trappen, zet op zij je egoïsme en tracht den bal goed en vlug af te geven, leer de spelregels èn je zelf èn je club zullen er wèl bij varen. Stop in vredesnaam met dat goaltje-trappen met een stilliggenden bal en een aanloop van tien Meter. Geen stommer gezicht dan zoo'n stelletje schreeuwende skoppers „geef mij den bal!" Voetbal is een kunst en een wetenschap tevens en een intensieve training brengt je steeds nader tot ons mooie spel. Gaarne onderschrijven wij deze woorden. Ook de technische uitlegging van „wat is een voetbal knie?" was zeer in teressant en gaf aanleiding tot veel vragen stellen, dieallen met kennis van zaken beant woord werden. Hierna demonstreerde een vijftal athleten der bekende vereeniging (1923), met een schitterende serie oefeningen op hoe eenvoudige en prettige wijze de athletiek dienst baar gemaakt kan worden aan King Soccer. Hulde (1923), 't was keurig! Wij danken den heer v. Dijk voor zijn leerzamen avond, de vereeniging 1923 voor haar medewerking, terwijl ook den A.V.B. een woord van erkentelijkheid toekomt voor het afstaan van lantaarn en projectie-scherm. J. S.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 4