Hotel Café Restaurant „METROPOLE'' i Gelegenheid voor Clubdiners en Vergaderingen voor CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 39 "^1 Rembrandtplein 22 Telefoon 48541. geweest, indien Schoevaart óf tijdiger had gewaar schuwd, óf dezen wedstrijd de leg-guards nog ter be schikking had gesteld, opdat we gelegenheid hadden ge had, anderen te bestellen. Onder de honkballers, die Zaterdag meededen, bevon den zich meerdere cricketers, doch geen hunner kon zich het standpunt van Schoevaart verklaren en het had dan ook o. i. veel van tegenwerking weg. Gelukkig hiel den onze tegenstanders er andere begrippen omtrent sportiviteit op na en leenden hun beenbeschermers aan Bram Kreuger uit. Dat echter de woordentwist, welke van een en ander het gevolg was, van invloed is ge weest op ons spel, is buiten kijf. Door een misverstand tusschen Smit en Bogaard ver scheen Ajax II op 15 Mei met te weinig spelers, waar door de wedstrijd tegen Swift geen doorgang kon vin den en wij 2 verliespunten te boeken Kregen. Aan het bondsbestuur werd inmiddels, met het oog op het fdt, dat het niet opkomen een samenloop van omstandigheden was, verzocht de 2 punten niet in mindering te brengen. Op 22 Mei werd tegen V.V.G.A. gespeeld. Wel werd (met 1511) verloren, doch het ging reeds veel beter dan tegen Quick II, en dat nog wel waar er met inval lers voor Jurriaans, Ingenbleek en v. Os gespeeld werd. Vooral Scholten viel op, terwijl ook Doon op de werp- plaat verdienstelijk speelde. Wanneer onze reserves zoo voortgaan, dan komen binnenkort de overwinnigen. FAN. Men zie onderstaande mededeeling. 'lh z HONKBAL EN CRICKET. Nogmaals wordt er aan herinnerd, dat noch voor cricket noch voor Honkbalvoetbalmateriaal of kleeding afge staan wordt. Trainer en terreinknechts is opgedragen hier aan ten strengste de hand te houden. Is er voor een of andere sport materiaal noodig, moet dit op de gewone wijze door den aangewezen leider bij den Commissaris van Materiaal aangevraagd worden. HET BESTUUR. Men wijst ons, in verband met deze mededeeling, er op, dat er enkele leden zijn, die het vermoeden uitspre ken, dat ons Bestuur cricket boven honkbal zou propa- geeren. Wij, die precies met de gestes onzer bestuurs leden op de hoogte zijn, willen deze kant noch wal ra kende beweringen tegenspreken en er slechts op wijzen, dat een groei en bloei der Honkbalafdeeling het Bestuur minstens zoo lief is als een bloeiend cricketleven. In onze groote club is er èn voor honkbal èn voor cricket plaats en het ligt alleen aan de leiders, resp. deelnemers of deze zomersporten er ingaan, van welke mededeeling men acte gelieve te nemen. ALCMARIA VICTRIX I—AJAX II. Een onvolledig Ajax II is er waarempel in geslaagd de seriewedstrijden, uitgeschreven door Alcmaria Victrix, met een overwinning te besluiten en op den uitgeloofden zeer mooien en kostbaren prijs, „Het Zilveren Doel", beslag te leggen. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling om het eerste naar Alkmaar te redigeeren, maar de Ter- minus-wedstrijden gooiden roet in het voetbal-eten en maakten, dat onze „Kanonnen" naar Deventer moes ten, zoodat het tweede de Alkmaarsche boontjes maar moest doppen. Met een lichtelijk bezwaard gemoed zag ik het volgende team het strijdperk binnentreden: Becker, Kuipers, Debois, Rijnders, Debois, Lindeman, Iseger, van Os, Brink, Jurriaans, ten Have. In de ochtenduren hadden de Ajax-veteranen tegen de Alcmarianen-dito's een prachtig partijtje gespeeld, en „niet zonder trots" vermeld ik, dat onze kleuren met 51 zegevierden. De room, de echte voetbal-room, lag er duimendik op, schitterende staaltjes hebben we ge demonstreerd en ze waren daar minstens in de veron- onderstelling, dat Aston Villa op bezoek was. Simon knalde dat net een lieve lust was, Wintershoven jon gleerde weer als een volleerde prof en Ziegeler was cpmpleet waterdicht, 't Was een exhibition van de bo venste plank en langs de lijn stonden de Alcmarianen van emotie te snotteren. Jammer, dat onze beruchte left- outside, Levie Rutherford, van al dat gedraai minder wel werd en ofschoon hij z'n snelle broek aanhad, ons met z'n tienen bedroefd achterliet. We hadden anders zeker de dubbele cijfers bereikt, daar z'n emotievolle omhalen meestal doodelijk zijn. Maar genoeg over de „Oude Garde", 't Was keurig, mannen! Hulde! Aanbeueleitd G. CU. DOON. j\

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 3