HONKBAL 38 pong voor de tweede maal ingaande maakte 100 runs. In deze innings bowlde Exmann 6 voor 27, Qehrels 2 voor 34 en de Bois 1 voor 6. Ten Have en Fr. Schoe- vaart hadden geen succes met bowlen. Intusschen had den wij den wedstrijd Ajax-Middlesex bijgewoond en gingen om ruim 4 uur verder. Ajax voor de tweede maal ingaande maakte 68 runs, waarvan Qehrels 18. Wij ver loren dus den wedstrijd met 5 runs. In aanmerking ge nomen, dat Jo Pelser niet meer aan bat kon (hij moest weg) zijn dit wel twee kostbare puntjes. Ondertusschen was het ruim half acht geworden, eer wij de stumps kon den opbergen. Den tweeden dag stonden we met mieserig regenweer op en kwamen om half elf op het A.C.C.-veld. Niemand te bekennen. Om 11 uur komen wat A.C.C.-ers en Aja- cieden aanzetten en kon het spel beginnen. Zoowaar knapte tegen den middag het weder wat op en werd het nog een heerlijke cricketdag. Ajax gaat het eerst aan bat en slaat een 100-tal runs bij elkaar, waarvan ten Have 14, de Bois 22, Exman 15, J. Pelser 27, en in de 2e innings 95, waarvan ten Have 16, de Bois 18, Gehrels 18 en Jo Martens 23. A.C.C. Ie innings 63 en 2e innings 67. De bowlingcijfers waren: le innings Exman 5 voor 24, Qehrels 3 voor 19, de Bois 2 voor 16. 2e Innings: Exman 5 voor 27, Gehrels 4 voor 6 en de Bois 0 voor 31. Het was werkelijk een lust om in beide innings ten Have en de Bois aan het werk te zien. Met zuiver, kalm spel ging langzaam maar zeker de score omhoog. Ook mogen in de le innings Jo Pelser en in de 2e innings Jo Martens nog genoemd worden. Wij wonnen dezen wedstrijd dan ook met 95 runs en behaalden hiermede onze eerste 2 punten in de 3e kl. N.C.B. Laten we hopen, dat er meer dere zullen volgen. Nog even wil ik Joop Martens ten voorbeeld stellen aan de „clubgeestloozen". Op len Pinksterdag speelde hij cricket van 11 tot 7 uur. 2den Pinksterdag van 11 tot ruim 6 uur, toen gauw in een taxi naar het Ajaxveld en daar weder voetbal tegen Blauw-Wit en werkelijk niet de minste. Bravo Joop, dat is clubwerk! (Inderdaad Tjerk! Red.) Wat het 2e elftal betreft, daar kunnen we nog niet enthousiast over zijn. Dit speelde op 2den Pinksterdag zijn lsten wedstrijd, weliswaar tegen een der sterksten, nl. K.N.S.M., doch wij moesten het schandelijk laten lig gen. In de le innings maakten wij 6 runs (waarvan 1 extra) en in de 2e innings 37, terwijl de K.N.S.M. 101 runs maakte. We verloren dus met innings en 57 runs. Ongeoefendheid is hiervan hoofdzakelijk de schuld, daar om, kom toch oefenen, Dinsdag- en Vrijdagavond. Ge ziet reeds in de 2e innings 37 is werkelijk niet slecht tegen bowlers als v. Willigenburg c. s. Zondag a.s. tegen D.V.C. II verwachten we beter werk. de M. (Niet gespeeld. Red.) Voor de maand Juni werden de volgende negentallen aan den bond opgegeven: le. De Bois, Bogaard, Harinck, Iseger, Kreuger, Mar tens, Roodenburg, J. Smit, Stam. 2e. Baars, v. Dijck, Doon, Haly, Ingenbleek, Jurriaans, Mast, T. Meijer, Vunderink. Waarschijnlijk speelt het derde a.s. Zaterdag (29-5) zijn eersten wedstrijd (thuis) tegen T.O.S. Wij zijn niet weinig benieuwd, wat onze nieuwelingen er van terecht zullen brengen, te meer waar er tot op heden nog weinig geoefend is geworden. Dit moet beter worden! Den eer sten trainingsavond was wel is waar het weer niet erg aanlokkelijk, doch we hadden niettemin een grooter opkomst verwacht. Alleen de 2e negentallers waren be hoorlijk vertegenwoordigd. Wij rekenen er op, dat de Donderdagavonden voortaan druk bezocht zullen wor den, want, meer dan voor eenige andere sport, is bij honkbal oefening noodig. B. AJAX—CONCORDIA 8—24. Op Zaterdag 22 Mei speelden we een allesbehalve aan- genamen wedstrijd tegen Concordia. In de eerste innings was n.l. onze werper Bogaard er finaal uit. De weinige slagballen, welke hij gooide, werden bovendien nog door de Concordianen goed geraakt, met het gevolg, dat dezen al direct niet minder dan 14 runs scoorden. Dit was, naar het scheen, voor enkelen het sein niet meer die am bitie te toonen, welke er bij andere wedstrijden aan den dag gelegd wordt. Inderdaad is een achterstand van 14 punten tegen een goed negental als Concordia moeilijk in te halen, doch men blijve niettemin, ter wille van den geest in ons team, tot het einde toe met animo spelen. Er waren er slechts weinigen, die dit den geheelen tijd deden. Dat overigens deze eerste innings de hoofdoor zaak is geweest van de groote nederlaag, blijkt wel uit het verdere verloop van den wedstrijd, die daarna vrij wel gelijk opging. Bij Concordia vielen de werper van den Heuvel, de vanger Loevezijn en de 3e honkman Roding op. Bij Ajax waren geen uitblinkers te bespeuren. Piet v. Deijck presteerde, zoowel op het 2e honk als aan slag, bitter weinig. Een handicap was, dat Harinck niet meespeelde. Wel voldeed Piet Vunderink op het le honk goed, doch om Bertus in z'n volle lengte te vervangen, is een on dankbare taak. Als eenige bijzonderheid, welke met dezen wedstrijd verband hield, Valt te vermelden, dat de leg-guards, welke tot het cricket-materiaal behooren, doch ook steeds door de honkballers werden gebruikt, op order van Jan Schoevaart niet meer aan dezen uitgeleend mochten worden, hetgeen hierop neerkwam, dat vanger Kreuger zich niet behoorlijk kon uitrusten. In 't midden gelaten of het honkbal al dan niet noemenswaard nadee- ligen invloed op leg-güards heeft, had het m. i. juister

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 2