r CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX "SI Lezing voor Ajax-leden I. Uoetbaltpaining II. Zomeptraining uoor uoetballeps. III. li)at is een uoetbalhnie? Dinsdagavond: Voetbal voor jongeren. Cricket. Woensdagavond: Voetbal voor adspiranten en juniores. Donderdagavond: Honkbal. Vrijdagavond: Voetbal voor N.V.B.-elftallen. Cricket. r|f KRONIEK. I 35 Ten eerste: Hij moet buiten het speelveld staat, dat wil dus zeggen: buiten den binnenkant van de lijn. Ten tweede: Hij moet den bal over het hoofd en met beide handen werpen. Gooien met één hand is dus ver boden, evenals het laten vallen. Ten derde: Hij moet met zijn gezicht naar het speel veld toegewend staan. Ten vierde: Hij moet den bal ingooien vanaf de plaats waar de bal is uitgegaan, welke plaats door den grens rechter wordt aangewezen. Wordt de bal niet naar behooren ingeworpen, of wordt de plaats van ingooien, door den grensrechter aangewezen, veronachtzaamd, dan worden al deze over tredingen bestraft met een vrijen schop ten voordeele van de tegenpartij. Een ingeworpen bal mag gespeeld worden, voordat hij den grond geraakt heeft. Het komt wel eens voor, dat de grensrechter niet weet welke partij moet ingooien; in zoo'n geval moet de scheidsrechter beslissen ten voordeele van de partij, op wier helft de bal moet worden ingegooid. Direct uit een inworp doelpunten is niet geoorloofd, wat ze trouwens bij dien rocd-witten, blonden jongeling, die tegenwoordig onder mij staat, ook niet glad zou zitten. Ik heb van het opsommen van al die mogelijkheden zoo'n houterig gevoel gekregen, dat ik er voor dezen keer maar mee uitschei. De groeten thuis, je vriend DEKLAT. Wanneer er soms lezers zijn, die verdere inlichtingen wenschen over het hier behandelde, of bijzondere geval len behandeld willen hebben, verzoek ik hun zich tot mij te wenden. Ik zal dan, na advies van de Deklat inge wonnen te hebben, de vragen beantwoorden. Adé. 4^ <h 'F ik- De heer J. H. v. Dijk, sportleeraar te Utrecht zal a.s. Vrijdagavond 14 Mei a s. des avonds om 8 uur in Café Oost-lndië, Middeniueg een zeer belangrijke lezing houden (met licht beelden) over in woord en beeld. Het behoeft geen betoog dat wij U met klem aanraden deze zeer interessante lezing bij te wonen, temeer waar wij U de verzekering kunnen geven dat hier werkelijk iets te leeren valt. De heer van Dijk zal met lichtbeelden illustreeren op hoe een eenvoudige manier men zijn body lenig kan houden en hoe gemakkelijk men zijn prestaties op voetbalgebied kan verbeteren. Dames kunnen de Heeren vergezellen. Ook zij zullen zich geen oogenblik vervelen! Na afloop een gezellig dansjedaar onze Yazz-Band aanwezig zal zijn. Toegang op vertoon van diploma van werkende, juniores en adsp.- lederi. Wij rekenen op U DE TRAIN1NGS-COMM1SSIE. vl/ 'F TRA1NINGAVONDEN. A Weer liggen een paar belangrijke voetbalevenemen ten achter ons, waarover in deze Kroniek een paar regels geschreven moeten worden. Allereerst werd op 2 Mei in Amsterdam de wedstrijd Holland-België ge speeld, waarbij één onzer, n.l. van Kol, was betrokken. Alhoewel de dertig duizend toeschouwers geen waar voor hun dure geld kregen, heeft onze vertegenwoordi ger zeer goed gespeeld. Hij deed in dezen wedstrijd niets onder voor Denis, hetgeen wel het mooiste compliment is dat wij hem kunnen geven. Met Jan de Boer in het doel was Holland er zeker niet met 51 ingegaan, daar de A.D.O.-speler niet alleen onvoldoende heeft gekeept, doch daarenboven zeer ongelukkig was. Jan Hassink, de oud-Ajacied, heeft eveneens een goede partij ge speeld. De fout van ons elftal school in de voorhoede, die minstens een drietal opgelegde kansen heeft ver prutst. In dezen vorm spelende was het vijftal Neder- landsche aanvallers geen knip voor den neus waard en prefereeren wij zelfs Frans Rutte kop en schouders bo ven Pijl. Tegen N.A.C. won Ajax in Breda zeer verdiend. Onze medewerker J. S. vertelt hierover meer. Wij kunnen er -J)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 7