r CLUBNIEUWS j ATHLETIEK. A. F. C. AJAX 33 A.V. B. Krabbels j ten, begint er toch meer leven in de cricket-brouwerij te komen. Wij werden met het le elftal ingedeeld in de 3e kl. N.C.B. met: A.C.C. II, de Vleermuizen, D.V.C., Kam pong II en U.V.V. Wij moeten dus tweemaal naar Utrecht en eenmaal naar Bussum; de rest in Amsterdam. Het 2e elftal werd ingedeeld met Albion II, A.C.C. III, D.V.C. II, K.N.S.M., V.V.V. IV en VJR.A. III. Dit elftal heeft dus niet minder dan twaalf wedstrijden te spelen, doch waarschijnlijk zullen er een paar avondwedstrijden bij zijn. Als het weer nu maar medewerkt. Voor het le elftal werden 9 spelers opgegeven, die niet voor het 2e mogen uitkomen, te weten: W. de Bois, J. Exman, F. Gehrels, J. Martens, Tj. de Munnik, J. Pelser, J. Oud- heusden, J. en Fr. Schoevaart. Uit de officieele berichten zag ik, dat er zoowaar eeds twee wedstrijden voor ons waren vastgesteld, n.l. op 9 Mei Kampong II en 13 Mei D.V.C. Voor beiden moes ten wij uitstel vragen. Onze cricketters voetballen nog en onze pitch is nog voetbalveld. Er begint nu licht te komen, het voetbalseizoen nadert zijn einde en deze week wordt met de pitch begonnen, zoodat wij waar schijnlijk Donderdag- of Vrijdagavond kunnen oefenen. De oefenavonden zijn voorloopig vastgesteld op Dins dag en Vrijdag. Eventueele bezwaren hiertegen worden gaarne ingewacht. Met de Pinksterdagen moeten waarschijnlijk beide elf tallen op het slappe koord, dus oefenen is de boodschap. de M. De A.V.B. zond ons de volgende circulaire: Hierdoor heb ik de eer U te berichten, dat in een één dezer dagen gehouden gecombineerde vergadering tus- schen de technische commissie van den A.A.B. en de athletiekcommissie van den A.V.B. besloten is om op: Zondag 20 Juni e.k. op de Sintelbaan, Olympiaplein, een specialen dual-meet-dag te organiseeren voor de bij den A.V.B. aangesloten vereenigingen. Het programma voor deze dual-meets is als volgt samengesteld: 100 M., 400 M. en 800 M. hardloopen. Hoog- en verspringen met aanloop. Kogelstooten en speerwerpen. 4 X 100 M. estafette. Iedere vereeniging komt met twee deelnemers uit op ieder nummer, uitgezonderd de estafette, waarvoor elke vereeniging met één ploeg uitkomt. Voor den eerst-aan- komende wordt 4 punten, voor No. 2 drie punten, voor No. 3 twee punten en voor No. 4 één punt toegekend. Voor den estafette-loop ontvangt No. 1 vier punten en No. 2 twee punten. De indeeling der dual-meets geschiedt door de uit- schrijvers van dezen wedstrijd, naar gelang der sterkte, A terwijl het inschrijfgeld voor iedere vereeniging 2.50 bedraagt. Voor den winnaar van iederen dual-meet zal een prijs worden beschikbaar gesteld. Inschrijvingen gelieve men vóór 1 Juni e.k. in te zen den, met opgave van de op ieder nummer uitkomende deelnemers, aan den heer F. Couton, Madurastraat 28. Bravo Adspiranten! Inconsequentie is nu eenmaal een eigenschap, waar aan geen mensch ontkomt. Een paar weken geleden be sloten we onze krabbelarij maar voor dit seizoen te staken, gezien de troostelooze stof, die we behande len moesten. En nu? Nu hebben we de vulpen alweer op 't papier voor we 't wisten. Maarer zijn ver zachtende omstandigheden! U weet, dat we een adspi- ranten-elftal A hebben, U weet misschien ook dat die tot op heden niet zoo heel veel presteerden en b.v. van Z.F.C. thuis met 14 verloren. En als dan diezelfde jongelui zoo maar uit hun slof schieten en in een keurig gespeelden wedstrijd in Zaandam Z.F.C. een puntje ont futselen, ja dan vind ik den tijd gekomen om ten koste van een inconsequentie toch nog maar eens een krab beltje te schrijven. Friedrichs begon slecht met den toss te verliezen, doch dat is vrijwel ook z'n eenige fout geweest. 't Resultaat was natuurlijk, dat Z.F.C. het stormpje voor de rust in den rug nam. Onze boys stelden zich als volgt op: Dreesde, Bartelsman, Friedrichs. Blomvliet, Holtzappel, Scholten, de Groot, Bragt, Zwerver, Thiry, P. Kramer. Vóór rust fungeer en Bragt en Thiry zoo'n beetje als subnhalfbacks, zoodat Z.F.C. weinig gelegenheid krijgt om ons doel in gevaar te brengen. Onze vleugelspelers en midvoor loeren op de kansjes. Een mooi schot van de Groot gaat via de deklat over. Zwerver kijgt een dot van een kans als hij alleen voor den keeper komt te staan, tot groote teleurstelling schiet hij echter naast. Z.F.C. begint, naar mate de rust nadert, steeds fana tieker te spelen. Friedrichs, Holtzappel en Scholten ver dedigen echter dat het een lust is. Dreesde doet meer dan 2 pas met den bal en wij krijgen daardoor een vrijen schop op ongeveer 2 M. van het doel tegen ons. Na ettelijke rugby-momenten wordt het leder wegge werkt. In de pauze zijn we vol goeden moed. Direct na de hervatting zijn we in de meerderheid, doch de lange pootige Zaansche backs blijken niet voor de poes. Geleidelijk aan verstrijkt de tijd en reeds den ken we aan een puntloos spel, als Holtzappel den

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 5