(r CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX =^1 v!/ Cricket. 32 hij zich om in de kleedkamers te komen, nog van een paar bergstokken bediende, als moest hij de „Jungfrau" beklimmen! Maar desondanks was hij present om luide zijn aanmoedigingskreten te laten hooren. Bravo, Joop! Zulke warme belangstelling voor de honkballers doet me goed! Niet weinig jammer was het, dat de beide eerste com petitiewedstrijden ieder in een nederlaag eindigden. Tegen de A.G.H.C. verloren we vrij regelmatig. We tel den echter een drietal invallers, de traditioneele inzin king bleef niet uit (wanneer wordt dat nu eens afge leerd, lui?) en met 1510 bleven de gymnasiasten, van wier spel wij overigens meer verwacht hadden, in de meerderheid. Alleszins onverdiend verloren we de week daarop tegen Blauw-Wit. Na 8% innings (Bl.-W. moest nog aan slag) was de stand 147 in ons voordeel en wat nie mand verwacht had, gebeurde: de Zebra's zagen kans nog 8 runs bij elkaar te timmeren en zoodoende den wedstrijd toch nog uit het vuur te slepen. Na afloop gaf Driling, de sympathieke Bl.-W.-aanvoerder onmiddellijk toe, dat zij meer gekregen hadden dan zij verdienden, maar met dat al waren we 4punten kwijt. Zoowel aan slag als in het veld waren Harinck en Joop Martens bij ons de besten, terwijl Iseger, die een homerun sloeg, eveneens goed slagwerk leverde. Na deze beide wedstrijden hebben we tegen Quick weer eens laten zien, wat een volledig Ajax-negental vermag. Nadat we na 2 innings een voorsprong hadden van 71, was de stand na 4 innings 87, na 6 innings 88. Daarna trok Ajax van leer: Quick zag nog slechts éénmaal het thuishonk bereiken, terwijl de Ajacieden dit nog 22 keer leverden, waardoor wij welverdiend met 309 wonnen. Door zwak bowlen van Dobbinga en Rijke, die er geen van beiden „in" konden komen, maakten we in de 8e innings liefst 14 runs. Bram en Wout sloegen ieder een homerun. Eerstgenoemde ver vangt Joop achter het thuishonk, wat het vangen be treft, uitstekend; doch het aangooien is nog steeds voor verbetering vatbaar. Stam, op het 2e honk, was goed op dreef. Geen stootslag echter met 3 honken vol, man netje, da's te gevaarlijk! Harinck, op het le, als altijd: puik. Bogaard gooide beter dan de beide vorige wed strijden. Wim de Bois en Baars zagen we wel eens beter, terwijl Piet van Dijck, die een paar maal keurige staal tjes van hard en zuiver aangooien liet zien, aan slag maar geen succes had. De A.G.H.C.-er Vrij leidde uit stekend. Wordt er voortaan zoo gespeeld, dan bereiken we in elk geval een behoorlijke plaats op de ranglijst. Het 2e verloor met ongeveer dezelfde cijfers van Quick II (2912). Een handicap was, dat Piet Vunde- rink, onze eenige werper voor de reserves, verhinderd was, terwijl ook Mast en Ingenbleek niet konden spelen. Een ieder heeft echter z'n best gedaan en er is prettig gespeeld en dat is per saldo de hoofdzaak. Gezien de belangstelling, welke tot op heden getoond werd, is, ten einde allen in staat te stellen aan de competitie deel te nemen, door de commissie besloten met een derde negental in te schrijven. Er schuilen onder de nieuwe lingen verschillende goede krachten. Volhouden en eerst daags, wanneer er weer 's avonds (te beginnen Donder dag 20 Mei) getraind wordt, allen present, dan is succes verzekerd! FAN. OM DEN OLYMPIADE-BEKER. Wat weinig honkballers gedacht hadden, hebben de Ajacieden Zaterdag j.l. voor elkaar gebokst. In de 2e ronde voor de bekerwedstrijden werd het zoo sterk spelende A.G.H.C. met 106 geklopt. Het was een uiterst spannende wedstrijd, die slechts door tot het einde toe taai volhouden door de onzen gewonnen werd. Tot en met de 7e innings ging de strijd gelijk op en was de stand 65. In de 8e maakten de gymnasiasten een punt, terwijl Ajax, mede door een slechten aangooi der tegenpartij naar het thuishonk, er 4 bij elkaar wist te krijgen. In de laatste ronde ging A.G.H.C. voor nul aan den kant, waardoor wij met 106 en een innings wel verdiend wonnen. Bij de A.G.H.C. zijn de werper Vrij en de vanger Beek ongetwijfeld de beste spelers, terwijl ook Abeling op het 2e honk uitstekend spel gaf en o. a. een schitte rend staaltje vangkunst vertoonde. De Ajax-honkballers waren niet weinig in hun sas met deze overwinning; immers de moeilijkste tegen stander was thans gewipt, terwijl we tevens revanche genomen hadden voor de op 17 April geleden nederlaag. Joop Smit wist niet, hoe hij hinken moest van blijdschap, terwijl Bogaard met een glunder gelaat de bouquet bo terbloemen, welke aanvoerder Vrij hem aanbood, in ont vangst nam. Aangezien we voor de derde rond (demi-finale) zijn vrijgeloot, komen we nu in den eindstrijd tegen Quick of Z.R.C. Tanden op elkaar, lui! Laten we zorgen, dat ons deze mooie kans niet ontgaat en dat de Olympiade beker dit jaar ons wordt! CUPFIGHTER. Op 22 April j.l. werd de jaarvegadering van den A.C.B. gehouden, waar wij met een vriendelijk speechje van den voorzitter aan ons adres den eersten kampioens- plak voor onze cricketafdeeling in ontvangst konden nemen. De voorzitter van den A.C.B. drukte zijn spijt er over uit, dat wij nu den A.C.B. gingen verlaten om in den N.C.B. te gaan spelen, waarop wij hem beloofden met een tweede elftal in den A.C.B. te blijven. En be lofte maakt schuld. Hoewel de „stralende zomerzon" sinds mijn vorig episteltje is verdwenen en niet meer teruggekeerd, zoo dat wij nu vrijwel met een November-temperatuur zit-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 4