Hotel Café Restaurant „METROPOLE" Gelegenheid voor Clubdiners en Vergaderingen voor fr CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX HONKBAL v!' Rembrandtplein 22 Telefoon 48541. Aanbevelend G. CH. DO ON. =^J 31 Op 10 April vonden de eerste bekerwedstrijden plaats, waarmede het honkbalseizoen weer officieel werd in gezet. Ajax vond den nieuwbakken 2e-klasser Swift tegenover zich. Ofschoon we ons door een 2114 over winning in de volgende ronde wisten te plaatsen, was het begin van het seizoen al direct onfortuinlijk. Vlak voor het einde van den wedstrijd toch moest Joop Smit het veld verlaten vanwege een verzwikten enkel, hetgeen ernstiger bleek te zijn dan de meesten eerst wel ver moedden. Want de medicus heeft het voor onzen vanger raadzaam geacht een veertien dagen op den divan door te brengen en het baantje achter het thuishonk dit sei zoen maar aan een ander te gunnen. Voorwaar geen kleine opoffering voor onzen enthousiasten leider. Wij willen hopen, dat hij spoedig weer ter been is en hij zijn aanmoedigingskreten, als is het dan ook vanaf „de bank", binnenkort weer zal kunnen laten hooren, want dat heb ben we brocdnoodig. De eerste twee comp.-wedstrijden n.l., welke resp. tegen de A.G.H.C. en Bl.-Wit gespeeld werden, zijn in evenzoovele nederlagen geëindigd. Dat we tegen de gymnasiasten niet veel kans hadden, was, gezien de om standigheid dat we met 3 invallers speelden, te voor zien, ofschoon hiin spel toch niet zooveel boven het onze uitstak, maar dat de wedstrijd tegen het zoo verzwakte Bl.-Wit niet is gewonnen, dat ge'eft te denken! Nu had deze wedsrijd een zeer eigenaardig verloop. Gedurende 8 innings was Ajax in de meerderheid en noteerden de Bl.-Witters een achterstand van 14—7. En wat niemand meer verwacht had, gebeurde: in de laatste innings za gen Drilling c.s. kans nog 8 runs bij elkaar te timmeren en zoodoende de overwinning toch nog uit het vuur te slepen. Ofschoon het goede slagwerk van Bl.-Wit in deze periode zeer zeker tot dit resultaat heeft bijgedragen, liep het ons toch in alle opzichten tegen en na afloop gaf Drilling, de sympathieke Bl.-Wit-aanvoerder, dan ook onmiddellijk toe, dat zij meer gekregen hadden dan zij verdienden. Met dat al was echter ook deze wedstrijd verloren en, ofschoon veronderstellingen dikwijls mank gaan, meen ik toch aan te mogen nemen, dat de overwinning ons was geweest, indien niet een drietal spelers, zonder iets van zich te laten hooren, waren weggebleven. Wij nemen gaarne aan, dat deze heeren geldige redenen heb ben gehad om weg te blijven enniet af te schrijven, doch de honkbalcommissie, welke het toch heusch niet aan activiteit heeft ontbroken, heeft zoodoende nog maar weinig eer van haar werk gehad. We vertrouwen echter, dat we voortaan voer dergelijke teleurstellingen ge spaard zullen blijven. Wordt n.l. de opkomst niet beter, (ook de beide wedstrijden daarvoor waren er wegblij vers), dan zal het inschrijven met een derde negental, hetgeen wel de bedoeling was, achterwege moeten blij ven, hetgeen onvermijdelijk ten gevolge zou hebben, dat verscheidene liefhebbers, die graag willen honkballen, er naast zouden staan. We rekenen dus voortaan op aller medewerking en dan in de eerste plaats op de eerste negentaliers! FAN. 10-5-'26. Het is onderhand al weer een aardig tijdje geleden, dat ik iets van me heb laten hooren en ik vrees, dat velen reeds gedacht hebben, dat ik, na de smadelijke nederlagen, geleden tegen de A.G.H.C. en Blauw-Wit, het maar 't verstandigst oordeelde, voorloopig te zwij gen en niet verder te gewagen van kampioenschappen, bekers, etc., waarover ik rrij op zulk een poëtische(?) wijze heb uitgelaten! Neen, waarde honkbalbroeders, zoolang Ajax honkbalt, zal ik haar met pen en keel blij ven aanmoedigen, al wordt er ook van nu af aan geen enkele wedstrijd meer gewonnen, mitsonze spelers hun wil toonen door geregeld op te komen en bij ver hindering zoo spoedig mogelijk hiervan bericht te zen den Neen, daar zit 'm de knoop niet. De zaak is deze: Onze geachte clubbladredacteur heeft me in de war gebracht, door de courant reeds den 27en te laten verschijnen, waardoor ik met m'n copy voor het vorige nummer als mosterd na den maaltijd kwam. (Toch opgenomen. Red.) Maar ter zake. Het competitierad is reeds enkele weken in vollen gang en daar moeten we het nog even over hebben. Wij openden het seizoen met een overwin- nig op de nieuwe 2e-klasser Swift (2414), waarmede wij de volgende ronde voor de bekerwedstrijden be reikten. Niettegenstaande dit was het een onfortuinlijk begin. Vlak voor het einde verzwikte Joop Smit z'n enkel en moest het veld verlaten. Dat het ernstiger was aangekomen dan de meesten eerst wel vermoedden, heb ben wij bij den wedstrijd tegen Quick kunnen zien, toen

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 3