CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX N.A.C.Ajax 1—5. Ons elftal gooit zich met prijzenswaardig enthousiasme in de Terminuscompetitie eri tot dusverre met groot succes. Ook deze wedstrijd stond weer in het teeken van hard werken en willen winnen. Aanvankelijk leek het er op, dat wij onvolledig uit zouden komen, daar zoowel Rutte als de Gebr. Anderriessen den trein gemist hadden, maar gelukkig konden zij met een late- ren trein Breda nog halen. Verliezen van de toss maakte dat wij tegen een klein orkaantje in moesten spelen, wat ons echter niet belette om met felle aanvallen het N.A.C.-doel te bestoken. Na tien minuten mooi op en neer gaand spel, kijgt roode Pieter, (ook wel Pierrot genaamd), het leder goed toegespeeld en inplaats van den bal weer netjes af te geven, geeft dit jongmensch een knal, waar van der Aa tevergeefsch naar grijpt. Dit succes geeft ons het noodige zelfver trouwen, rustig maar kordaat weerstaan we het N.A.C.-offensief dat hierop volgt, en wij gaan weer tot den aanval over. Na ongeveer 'n kwar tier maakte Rutte zich kwaad, met 'n back op en een back onder hem, lost ie een nijdige treffer en van der Aa kan voor de tweede maal visschen. N.A.C. pakt de zaken nu nog vuriger aan en de snelle Verlegh weet een scherpe voorzet van rechts via de Boer, in het net te werken. Van dit doelpunt komt 60 op Vlieger z'n rekening. We laten den moed echter niet zakken en Volkers, die ook nu weer handig en vooral snel spel liet zien, zendt een listige schuiver in; van der Aa stopt den bal half en Red-Peter die snel meege- loopen is, trapt den bal in 't verlaten doel. Met 3-1 tegen 'n hevige orkaan in; we kunnen tevre den zijn, daar wij nu volgens de rekening van Bartjes den wind meekrijgen. Andriessen Sr. heeft 'n flinke opstopper tegen z'n enkel gehad en Joop Martens zal nu de tweede helft mee spe len. Zeker dacht ik nu mooi samenspel van Ajax te zien, maar deels door 't fanatieke werken van N.A.C., maar nog meer door onze verkeer tak- tiek, bleef dit achterwege. Onze beide vleugel- halfs namen n.l. de vijandelijke wing-spe- lers en lieten de binnen-spelers aan de backs over. Het behoeft geen betoog dat onze centerhalf nu voor een geweldig zware taak gesteld werd, teryijl onze voorhoede sporadisch een goede bal aangegeven kreeg. We werden dan ook leelijk ingesloten er. ieder oogenblik konden we een doelpunt van N.A.C. verwachten. De Boer weerde zich ge weldig en ook van Kol zuiverde met mooie lange trappen dikwijls het terrein. Een zoo'n pil be landde bij Rutte, die na een back van zich afge schud te hebben, op den grond en den keeper liggende, den bal 't net in deponeerde. Dat was dus geen drietwee, maar vier-een. Even hierna lost onze centervoor 'n verschrikkelijke knal, (de jongen die zich achter op de plank in de goal ge^ nesteld had, weet gelukkig nog net te duiken,) en het is 51. Onze spelers vonden het nu blijk baar welletjes en na nog wat op en neer gaand spel, fluit de scheidsrechter, die ons maar matig bekoorde, inrukken. Onze spelers gaven zich geheel, alleen was Hamel te tam en Vlieger te vinnig. Heel weinig publiek woonde den wed strijd tij. J. S. j HollandBelgië. s i Alhoewel de N'.V.B. slechts een deel, en een héél klein deel zelfs, der aangevraagde kaarten heeft toegewezen, zijn wij er in geslaagd alle aanvragers te helpen. Men begrijpt dat wij de kaarten uit alle hoeken en gaten vandaan hebben moeten halen om niemand teleur te stellen. Mi nimum heeft iedereen die aanvroeg, twee plaat sen gehad. Wij zijn thans bezig de zaak succes sievelijk af te werken. Met een klein deel der aan vragers moet nog afgerekend worden. Zij, die nog gelden verschuldigd zijn, wordt verzochtper omgaande postwissel aan ondergeteekende toe te zenden, terwijl één dezer dagen dien leden die nog gelden te vorderen hebben p. w. zal worden toegezonden. Waar met de afrekening met 300 aanvragers eenig dagen gemoeid zijn, gelieve men het korte uitstel te verontschuldigen. Amstelveenscheweg 65. J. J. GROOTMEIJER, Secretaris. DE TERMINUS-COMPETITIE. j J\

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 2