r CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 27 "SI HollandBelgië. De N.V.B. bericht, dat 30.000 plaatsen meer aangevraagd werden dan beschikbaar zijn. önze vereeniging krijgt daardoor slechts 20 van het aantal aangevraagde zitplaatsen. Alleen die leden ontvangen dus plaatsen, die cp één der eerste vier dagen aanvroegen. Overi gens worden nog een aantal staanplaatsen toe gewezen. Correspondentie of telefonische ge sprekken worden hierover niet gevoerd. Het geld dat teveel werd toegezonden wordt a.s. week per postwissel teruggezonden. De plaatsen gaan per post aan de betreffende leden af. Ledenlijst. Afgevoerd als o.l. B. A. Smits. Bedankt als o.l. L. van Eeghen. Blijft geboekt als w.l. G. Deen te Schiedam. J. J. GROOTMEIJER, Secretaris. Nabetrachting over het derde. SPARTA—AJAX 5 ',x CLUBBERICHT. I '»s v»/ Nu het seizoen 1925/26 zoo langzamerhand beëindigd is, is het wel eens interessant een kleine nabetrachting te houden. Van de 14 door ons gespeelde matches werden er 4 gewonnen, 3 gelijk gespeeld en 7 verloren, zoodat we met 11 punten op één na de onderste plaats bezetten. Voor een elftal als Ajax III een poover resultaat, doch er is een verontschuldiging en wel deze: we kwamen dit seizoen niet eenmaal met een zelfde elftal uit, terwijl van de ploeg, die in het begin der competitie in het veld gebracht werd, twee spelers naar het eerste en drie naar het tweede elftal verhuisden en diverse spelers van ons team zoo nu en dan als invallers voor het tweede elftal fungeerden. Het behoefde dan ook geen verwondering te baren, toen ons, bij het nagaan van de leden, die voor ons elftal gespeeld hebben, bleek, dat dit aantal 35 be droeg. Toch is het resultaat niet zoo bedroevend slecht als het op het eerste gezicht wel lijkt. Van de vier door ons behaalde overwinningen werd er één bevochten op Alcm. Victrix II, kampioen onzer afdeeling, één op Stormvogels II, nummer twee van de ranglijst en de twee overigen op W'meer II en W.F.C. II, terwijl tegen Haarlem II tweemaal en tegen Bl.-Wit III eenmaal ge lijk gespeeld werd. Onze eerste nederlaag leden wij in Alkmaar, waar wij met 10 spelers en wel 4 van het der de en de rest van het vierde elftal uitkwamen. In IJmui- den en in Wormerveer verloren wij op regelmatige wijze, waarbij zich het typische geval voordeed, dat wij in beide wedstrijden spoedig na het begin een 20.voorsprong veroverden, maar de rest van den strijd niets meer in te brengen hadden. Tot slot zij nog vermeld, dat de mees te wedstrijden in de beste verstandhouding gespeeld werden, uitgezonderd een enkele, maar dan lag de schuld helaas niet altijd alleen bij de tegenpartij of aan den scheidsrechter, maar ook heel dikwijls aan sommige Ajax-leden. Mijne heeren, bedenk dat gij het spel voor uw pleizier speelt, neem nooit uw toevlucht tot oneer lijke praktijken, maar houdt door „fair play" den naam Ajax hoog. Ik heb gezegd! GOALTIE. De eerste wedstrijd tegen Sparta voor den Terminus beker heeft ons twee punten opgeleverd. We hebben dit eervol resultaat te danken aan anderhalf uur enthousiast werken. Vooral de halflinie komt een pluim toe voor haar stugge verdedigen, De centerhalf gooide het spel prachtig open en als hij zoo door gaat, kunnen wij nog pleizier van hem beleven. Rutte opende de score met een listigen omhaal, door tijdig uitloopen had Roem dit punt kunnen verhinderen. Twelker, die z'n „beau jour" had, deponeer de met een „beauty" den bal in den rechter bovenhoek en vriend en vijand applaudisseerde voor dit mooie staaltje voetbal. Daar Jan de Boer op de een of andere geheimzinnige wijze z'n beroemd asbest tusschen de palen had bevestigd en tot groove droefheid van de „Sparta-jongens" absoluut waterdicht bleek, gingen we met een 20 voorsprong de thee gebruiken. Na de rust begonnen we weer met nieuwen moed op Roem af te stevenen, maar deze liet zich niet meer ver schalken. Vlieger wil blijkbaar niet voor de Boer onder doen en stopt een bal met z'n handen. Je kan met die jongens niet uitgaan, zou Buziau zeggen. Formenooy laat den Sparta-aanhang juichen, ofschoon het een haar scheelde of Jan had den bal nog te pakken. Ofschoon Sparta nu geweldig op kwam zetten, bleek de Boer niet te passeeren en gingen de punten mee naar Amsterdam. Een paar opmerkingen moeten me nog uit de schrijf machine. Vlieger hield dapper stand en zal, als hij ijverig blijft trainen, wel een bruikbare back worden. Hij maakte nog een paar leelijke blunders; met je volle ambitie spe len boy: dat terug-spelen ging veel te nonchalant. Voor al luisteren naar de Boer, en geen vrije ballen voor z'n neus weg-koppen. En val de tegenpartij vooral niet in den rug aan. Van Kol rustig als steeds. De half-linie ver dedigend prima-prima; het voeden moet echter naarstig beoefend worden. En Schetters nu geen wonden meer hoor, je kost ons een kapitaal aan ijzer. In de voorhoede Twelker, Rutte en Volkers best, ten Have en Jurriaans matig. Er zit wel perspectief in hun spel, maar 't lijkt wel of ze niet durven. Overigens een pret tige dag, tegen prettige tegenstanders. J. S.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 5