CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 1 4^ I. Cricket. De stralende zomerzon der laatste dagen*) doet je meer snakken naar de zomersport bij uit nemendheid, het spel van bat en bal. Zooals de secretaris in het laatste clubblad schreef, zouden wij ons aanmelden bij den Ned. Cricketbond, ten minste bij voldoende deel name. Kijk, die voldoende deelname, daar wilde ik het even over hebben. Het is waar, de be langstelling werd verleden jaar al grooter, doch bij zoo'n vereeniging als de onze moest die belangstelling veel grooter zijn. We moeten voor onze 2 elftallen (1 N.C.B. en 1 A.C.B.) over een 25 a 30 spelers beschikken, want juist midden in het seizoen vallen de vacanties, zoo dat we steeds over reserves moeten kunnen beschikken. Met een 120-tal voetballers, zooals wij die hebben, daar mogen toch zeker, buiten de honkballers, wel een 30 cricketters bij zijn. Het wil ons dan ook voorkomen dat onbe kendheid met het spel er veel schuld aan heeft. We raden u aan, kom toch eens kijken op de oefenavonden, doe een avondje mede en we zijn zeker, dat ge voor cricket gewonnen zijt. De M. 14 dagen geleden geschreven. Red. In verband met een verzoek van den Heer Exman berichten wij dat indien de belangstel ling voor cricket voldoende blijkt, een oefennet zal worden aangeschaft dat rondom het wicket kan geplaatst worden. Hierdoor vervalt het heen en weer loopen om geregeld alle ballen te moeten halen. Tal van spelers gaven zich reeds op doch de inschrij ving is nog lang niet voldoende om een geani meerd cricketseizöen te verwachten. Men geve zich dus nog heden als deelnemer aan ons op! J. J. GROOTMEIJER. r~ 26 Brieven van Deklat aan Goalpaal over de voetbalspelregels. Met hun toestemming gepu bliceerd door Adé. Waarde Vriend Qoalpaal! Ik voel me natuurlijk zeer gevleid door je verzoek om je per brief eens een en ander te vertellen over de regels van het balschopspel, dat de rood-witte en andere jonge lui week aan week onder ons toezicht beoefenen. Niettemin heb ik er lang overgepeinsd of ik je verzoek wel kon aannemen. Je argument, dat ik, die de hoogste plaats op het voetbalveld inneem, als 't ware daarvoor aangewezen ben, heeft ten slotte den doorslag gegeven. Maar toch ben ik 'n beetje huiverig om er mee te begin nen, want onder de leden van de roodwitte club, waar wij bij in dienst zijn, loopen behalve gewone menschen ook scheidsrechters rond. Vooral voor zoo'n langen meneer, die op ons veld nogal wat in de melk te brokken schijnt te hebben, ben ik zoo bang als 'n achterspeler voor een strafschop. Veronderstel, dat ik me vergis en een spelregel niet heelemaal juist of heelemaal niet juist uitleg, ik ril er al van! Ik verzoek dan ook bedoelden langen mijnheer en zijn collega's in zoo'n geval om wel willende rectificatie, en laten zij dan bedenken, dat ik toch ook maar een deklat ben. Als ze het dan ook beter weten, kunnen ze 't me gerust vertellen, ik zal niet min der welwillend op hen neerzien. Welnu m'n beste goalpaal, allereerst iets over ons zelf, want wij zijn toch eigenlijk de voornaamste. Zonder ons zou je aan 'n veld nooit kunnen zien, dat 't een voetbal veld was. Ze spreken wel eens over vrijheid, maar dat is voor ons een onbekend begrip. Aan ons is letterlijk alles gereglementeerd. Om maar eens te beginnen: Mo gen we zoo lang zijn als we zelf willen? Om den drom-< mei niet, dat heeft papa N. V. B. ons precies voorgeschre ven. Jij moogt vanaf de plek dat je moeder aarde ver laat tot aan den onderkant van mijn houten corpus niet korter en ook niet langer zijn dan 2.44 Meter. En wat mijzelf betreft, vanaf jouw binnenkant tot dien van je broer mag ik precies 7.32 Meter lang zijn. Daarmee is nog niet alles gezegd; ook onze dikte is wettelijk bepaald, 1234 cM., op den kop af. Ook de afstand die we moeten bewaren tot onze goalpaal- en deklat-familie aan den overkant is ons voorgeschreven, die mag ten hoogste 110 en op z'n minst 101 Meter bedragen. I kzal het hierbij voor dezen keer laten, maar wil toch nog efej even een woord van protest laten hooren tegen de wijze waarop ik, fatsoenlijke deklat, somtijds behan deld wordt. Laatst was er een club uit Zaandam bij ons op visite en de mijnheer, die moet zorgen dat de bal niet in het aan ons gespannen net terecht komt, trok me eiken keer als het voor z'n doel benauwd werd, een heel eind naar beneden. Dat komt niet te pas en ik vond, dat de rechtspreker van dien middag, overigens 'n heel goeie, daarvoor een waarschuwing had moeten geven. Nu ik hoop, dat je m'n eersten brief niet al te taai*) zult hebben gevonden en teeken met vriendelijke groeten, je vriend DEKLAT. Integendeel, zeer aardig gevonden. Redactie.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 4