Hotel Café Restaurant „METROPOLE" y Gelegenheid voor Clubdiners en Vergaderingen CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 25 Vrijdag 30 April a.s.: Laatste club-avond van dit Seizoen. We organiseeren dien avond „Een gezellig kurkje" voor de Ouderen. Sjoelbak-wedstrijden voor de Jongeren". Komt u ook? Allen die mee hielpen deze avonden gezellig te doen verloopen, de dank der COMMISSIE. j Spelers in z.g. toerelftallen. j In de laatst gehouden bestuursvergadering werd opgemerkt dat het meer en meer gebrui kelijk wordt dat spelers uit onze elftallen mede doen aan z.g. toerwedstrijden in de provincie. Het Bestuur zal maatregelen treffen dat tijdens feestdagen als Paaschdagen etc., zooveel mo gelijk door hoogere Ajax-elftallen, ook in de provincie wordt gespeeld, doch het brengt tevens ter kennis, dat het spelen in z.g. toer elftallen reglementair is verboden. Men stelt zich dus aan schorsing bloot door zonder voor kennis van het Bestuur in andere elftallen dan die van Ajax uit te komen. In het laatste geval kan het Bestuur er zelfs toe overgaan overtre ders van de ledenlijst te schrappen. HET BESTUUR. Rembrandtplein 22 Telefoon 48541. zijn daii anders. Daarbij komt nog dat een percentage voor liefdadige doeleinden gereserveerd wordt, wat bij andere „friendly's" niet geschiedt. Tenslotte vergete men niet, dat dit initiatief uitsluitend te. danken is aan de bloedarmoedige competitie van tegenwoordig. Waren er grootere afdeelingen, waarin de sterkste clubs ondergebracht waren, was ons com petitiestelsel niet in den grond bedorven (en blijkmaar hopeloos voor altijd dan zou niemand er aan denken zulke wedstrijden te organiseeren. Dat H.B.S. zich terugtrok, omdat deze Haagsche club met de indeeling van 't programma niet accoord kon gaan, moet zij weten en wijzigt niets aan het feit, dat het heel logisch is, dat clubs als Sparta, N.A.C., Go Ahead en Ajax er prijs op stellen en 't wordt door den groo- ten aanhang van die clubs zéér gewaardeerd elkaar nog eens te ontmoeten. Zij kunnen begin Maart nog niet ophouden en een zestal wedstrijden van dezen aard zijn uitermate geschikt om zich te or.iënteeren voor het nieuwe seizoen. Clubs als deze vier hoorden feitelijk met de andere kopstukken in 't geheele land in één afdeeling te spelen. Dan waren we ook verlost van den huidigen eindstrijd om 't nationale kampioenschap, die aardig op weg is een kindje met een lam handje te worden. Het lijkt me dan ook niet juist het persoonlijk initiatief der clubs aan bijmotieven toe te schrijven. Natuurlijk is er geen club, die de stijving der kas verwerpt, maar mogen clubs als Sparta, Ajax enz. dat niet, terwijl de N.V.B. van hen hoogen Hoofdelijken Omslag vergt, de kosten van hun vereenigingsorganisatie eer toegenomen dan verminderd zijn en de ontvangsten uit de competitie wedstrijden sedert de vermenging ongeveer tot de helft teruggeloopen zijn? Als men dan bedenkt wat een club als Ajax 'b.v. nog voor de sport in 't algemeen, voor 't Olympisch Fonds en voor liefdadige doeleinden afzondert dan blijven wij verwijten van geldmakerij bij 't organi seeren van „friendly-games" die door de spelers, door alle leden en door een grooten aanhang der club zéér op prijs gesteld worden in dit geval niet op zijn plaats achten. Wat is dan de competitie, wat is een interna tionale wedstrijd? Juist wedstrijden als deze Terminus wedstrijden dragen een vriendschappelijk karakter en zijn in overeenstemming met het amateuristisch karak ter van onze sport. We zouden nog andere oordeelvellingen kunnen aan halen (ook Het Geeltje uitte zich in dezen geest), doch vermeenen hiermede te kunnen volstaan. Het bestuur van Ajax weet, dat het met 't organiseeren van deze competitie handelde in den geest van de leden en van 't Amsterdamsche publiek en het vermeent, dat hetzelfde geldt voor Go Ahead, N.A.C. en Sparta. En wij weten tevens, dat wij met deze bescheiden wedstrijdenreeks overeenkomstig 't doel dat wij ons steeds stelden spor tieve resultaten nastreven en..,, p,pk bereiken. J, J. G. CLUB-AVONDEN. Aanbevelend G. CU. DOON.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 3