fT CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 18 brillante wijze het tweede doelpunt inkopte. Ongetwijfeld het mooiste doelpunt uit het geheele tournooi. De En- gelschen kwamen er daarna steeds beter in en nog voor de rust werd Jan de Boer tweemaal gepasseerd. Na de pauze hadden wij weinig geluk, daar Sterry eenige malen op een haar na gepasseerd werd. De Wim- bledonians maakten nog twee doelpunten en wonnen dus niet geheel verdiend met 42. De volgende match Blauw-Wit-Servette zou uitma ken wie van deze twee clubs ons om den derden resp. vierden prijs zou bestrijden. Deze Zwitsers met Ita- liaansch vuur spelende, bezorgden Blauw-Wit een harde 90 minuten voetbal. Onze secretaris Grootmeijer, die als arbiter fungeerde, had eveneens tegen de druk gesticulee- rende Zwitsers een zware taak en het is alleen aan de hierboven omschreven omstandigheden toe te schrijven, dat geen der „Servetten" een eenigszins „vroege" douche kon gaan nemen. Het eindsignaal kwam met 2-2 en waar de 15 minuten prolongatie eveneens geen uit komst brachten, moest geloot worden wie of Ajax zou ontmoeten. Blauw-Wit won en kreeg zoodoende meer dan sportief gewettigd was, daar de Stadion-spelers spelkwalitatief in de minderheid geweest waren. Blauw wit-Ajax bleef dus voorloopig in petto en de tweede dag bracht het programma: Ajax-la Servette; Blauw-Wit- Wimbledon F. C. Den tweeden Paaschdag speelde ons elftal om den derden of vierden prijs tegen Servette. De Paasoheieren schenen den Zwitsers goed gedaan te hebben. Ze waren althans een stuk netter dan in den wedstrijd tegen Blauw-Wit. Of het kwam dat huil streken op Ajax' snel lere spel geen invloed hadden, of omdat de Hr. Boekman hun linksbuiten uit het veld zond, de wedstrijd stond in een iets beter teeken dan in den beruchten Servette- Blauw-Wit match. Ajax kwam met verschillende reser ves. Zoo zagen wij André de Kruyff en Vlieger back spelen, terwijl Hordijk de linksbinnen-plaats innam. Ajax won ten slotte verdiend met 10 en kreeg zoodoende den derden prijs, een fraaien zilveren beker. De Wim bledon F. C. sloeg in de finale Blauw-Wit met 20, zoo dat de zilveren voetbal naar Londen verhuisde. Des avonds vereenigde onze zustervereeniging de deel nemers aan een Heeren-banket, waar de prijzen werden uitgereikt vergezeld met een hartelijk woord. Zonderen wij de eigenaardige speelwijze van de vreemdelingen uit, dan kunnen wij Blauw-Wit gelukwenschen met het succes. Pl.m. 18.000 personen passeerden de tourniquets en het Amsterdamsche publiek heeft dus voldoende be langstelling getoond. Thans is de beurt weer aan Ajax, dat Paschen 1927 met een tournooi voor den dag zal komen, doch reeds nu is het een voldongen feit, dat noch Wimbledon noch la Servette uitgenoodigd zal worden. Daarvoor hebben deze heeren tegenover onze spelers een te onaangena- men indruk achtergelaten. Ons tweede elftal speelde vóór den match Ajax-D.E.C. tegen Z.F.C. II op het groote veld. Wij telden dik re serves, doch wonnen niettemin met 21. In de achter hoede vlotte het uitstekend. Arens en Kuypers, met ais dritte im Bunde Jan v. Heeswijk speelden zelfs heel goed. Onze voorhoede had de belangelooze medewer king van Jopie Smit, die blijkbaar als lichte vooroefe ning voor het base-ball als rechtsbuiten enkele staaltjes van snelheid debiteerde. De wedstrijd behoorde intus^ schen niet tot de besten van het seizoen, doch de fraaie plaats, die de ploeg aan het einde van het siezoen in neemt, is alleszins een shake hands met Debois waard. De jongens hebben zich tot het uiterste ingespannen om kampioen te worden en dat men er ten slotte niet in slaagde en met een iets bescheidener plaats genoegen moet nemen, is niet zoo verschrikkelijk. Wij hebben een zeer eervol seizoen achter den rug en vertrouwen dus maar weer op het volgende jaar! Holland-Zwitserland is intusschen op 28 Maart j.l. ge speeld, waarbij onze linksback v. Kol op dezelfde plaats in het Nederl. Xl-tal fungeerde. Velen onzer zullen niet als wij, die op enkele Meters van de plaats af zaten waar het gebeurde, hebben gezien, dat reeds na enkele minuten van Kol een geweldigen opstopper tegen zijn dij kreeg, waardoor onze man het eerste half uur geeh „pap" kon zeggen. Van Kol is echter een te goed sports man dan dat hij zijn betrekkelijk falen in het begin van den wedstrijd hieraan heeft toegeschreven. Doch wij, die persoonlijk het ongeluk constateerden, meenen dit toch even geheel neutraal te moeten vastleggen. Toen na twintig minuten de pijn wegtrok en van Kol zijn ge wone spel kon spelen, bleek dat de N.E.C. goed go- zien had. De Ajacied speelde beter en beter en in de tweede helft was hij er zelfs heel goed in. Het verwon derde ons dus niets, dat Hirschman c.s. den Ajaxman opnieuw opstelden in het elftal dat op 18 April a.s. naar Dusseldorf gaat om tegen Duitschland te spelen. Moge v. Kol de reputatie van vroegere Ajax-internationals be stendigen! Veel succes! Op 18 Maart j.l., des Donderdags, werd in Huize Boer ons 26ste verjaarfeest herdacht. Het heette een „buitengewone Clubavond"! Inderdaad het was „bui tengewoon" en de ijverige Clubavond-commissie heeft ons inderdaad vergast met een leutig programma. Het „Atec"-gezelschap luisterde den avond op en van deze plaats brengen wij gaarne hulde aan Burbach en zijn vriendinnen en vrienden, die ons in de juiste stemming gebracht hebben. Don Riga da Cintra, Feu Sacré en het Quartet niet het minst, gaven veel goeds te bewonderen. Het hartelijk applaus dat den optredenden ten deel viel, was in elk opzicht verdiend. Walter Normann heeft zijn sporen reeds eerder verdiend en het dankwoord, dat Frans Schoevaart tegen middernacht tot de verschillen de dames en heeren richtte, was zeker niet misplaatst.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 2