CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX sr 15 "^1 Als Nr. 1 van ons Zondag-program bezochten we den wedstrijd van onze adspiranten B tegen D.D.S. en zagen we onze jongens met 30 aan 't kortste eind trekken. We togen verder de Kruislaan in en waren getuige van de zware 1'7-nederlaag van onze B-Juniores, waarna we nog verder de Kruislaan introkken en de A-Juniores met 02 zagen verliezen van Avanti. En toen we 's mid dags besloten bij de mannen van de Bois ons wat op te knappen, bleek ook dat lang niet mee te vallen. Eerst toen we, kwart voor vier, besloten, het laatste deel van den strijd tusschen onze reserves en dien der Zaankan- ters er aan te geven om nog even bij Ajax V te kijken, kikkerden we weer 'n beetje op. Daar waren weer jon gens van rood en wit aan den gang. Blauw-Wit V, kampioenscandidaat van haar afdeeling, werd door Wijting en z'n kornuiten warm ontvangen en moest met 21 geslagen huiswaarts keeren. In het begin van den strijd wogen de ploegen vrijwel tegen elkaar op, al waren de aanvallen van Blauw-Wit iets gevaarlijker. Onze voorhoede combineerde aardig, verwaarloosde echter het schieten te veel. Even vooi half time hebben onze jongens succes, Theo Muller doel punt met een mooi laag schot. In de tweede helft zetten de Blauwwitten er alles op om gelijk te maken, doch onze verdedigers houden flink stand. Een vrije schop, even buiten het beruchte gebied, wordt door Muller in een doelpunt omgezet. Ongeveer 5 minuten voor tijd scoort Blauw-Wit tegen, o. i. in buitenspel-positie. De Stadioneezen zetten er dan nog eens alles op om gelijk te maken. Takes gaat dan onze verdediging een handje helpen en met 21 voor ons komt het einde. De wedstrijd tegen Avanti had een minder gelukkig verloop. Keeper Dollee had een minder fortuinlijken dag en liet 2 houdbare ballen door. Theo Muller scoorde met een fraaien kopbal tegen. We verloren ten slotte deze match met 13. Ajax VI verloor 7 Maart met 15 van Avanti, doch deed Zondag j.l. keurig werk door, hoewel met zeven invallers spelende, Neerlandia met 10 te kloppen. Ajax VIII is weer het lichtpunt. Een fraaie 70 ovei- winning op O.D.E. IV valt hier te memoreeren. Dalmolen c. s. waren hier direct sterk in de meerder heid en nog voor de rust is een 30 voorsprong ver overd. Daarna kwam O.D.E. fanatiek opzetten, doch keeper de Groot grabbelde alles uit z'n doel, daarbij aange vuurd door de trouwe Ajax supportster van ons achtste, die door weer noch wind te weerhouden is met onze jongens mee te trekken. Hoe hooger de score wordt, des te ruwer wordt het spel. Het einde is, dat bij beide partijen een speler het veld uitgezonden wordt. Intusschen wordt de voorsprong tot 70 opgevoerd, bij welken stand het laatste fluit signaal weerklinkt. De Juniores A behaalden een 60 overwinning op V.V.A., in een wedstrijd, die spelqualitatief op laag peil stond. Tot de rust bleef het dubbel blank, daarna doel puntten Meijer en Eijkmans elk driemaal. Zondag j.l. werd met 0<2 verloren van Avanti. Onze jongens stonden in dezen wedstrijd met slechts 10 man in het veld. Tot overmaat van ramp viel in de tweede helft Doon wegens enkelblessure uit, zoodat met 9 spelers de match uitgespeeld moest worden. Toch hebben onze jongens hard en goed gewerkt; vooral Parmentier en Dukker blonken uit. De Juniores B werden met 17 geklopt door Blauw- Wit B. Onze boys begonnen niet slecht, er werd goed gespeeld en spoedig gaf Scholten ons met een fraaien schuiver de leiding. Ons doel wordt dan eenige malen bedreigd, doch de verdediging houdt stand. Een critiek moment ontstaat als Blauw-Wit een strafschop te nemen krijgt. Van Gel deren weet keurig te stoppen. Het is evenwel slechts uitstel van executie, de linksbuiten der gasten brengt met een zeer mooi schot de partijen op gelijken voet. Na de thee is Ajax direct aanvallend, zonder even«. wel de hechte Blauw-Wit-verdediging te kunnen pas- seeren. Ajav verslapt dan meer en meer; met een houd baar schot neemt Blauw-Wit de leiding. Ons elftal zakt dan als een kaartenhuis in elkaar. Blauw-Wit scoort nog liefst vijfmaal, zoodat met 17 het einde komt. Foei jongens, beter volhouden! De resultaten van onze Adspiranten A zijn ook verre van schilderend. Van Z.F.C. werd met 14 verloren. De Zaankanters waren voor doel veel gevaarlijker dan onze jongens. Bovendien had Friedrichs een zeer ongelukkigen dag, daarbij gevoegd dat Manheim's werk ook lang niet af was, verklaart de groote nederlaag. Zondag j.l. werd in den polder van Germaan met 0—3 verloren. De B-adspiranten moesten met 03 de meerderheid erkennen van T.D.O., dat in het veld ook stukken sterker was dan het rood-witte elftal. Voor doel beschikten de T.D.O.-knapen echter niet over de noodige kalmte. Daar bij gevoegd het over 't algemeen goede keeperswerk van van Aalst, was de oorzaak, dat de rust met dubbel blank kwam. Op vrij gelukkige wijze kwam T.D.O. in de tweede helft aan de drie doelpunten. De eerste door een foutje van onzen doelman, die een voorzet van den rechtsbui ten met de beenen bewerkte, inplaats van met zijn han den. Het tweede ontstond uit een geweldig misverstand. Olivier meende, dat de bal uit was geweest en raapte het leder op. De scheidsrechter had geen uitbal gecon stateerd en kon toen niet anders doen dan strafschop geven, daar de hands binnen de beruchte lijnen had plaats gevonden. T.D.O. kende geen medelijden en joeg den bal tusschen de palen door. Even later zeilde de bal in onzen doelmond, drie Ajaxbeenen gingen de lucht in om het gevaar af te weren en.... alle drie misten. -J)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 7