CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX "M 5 in. A.V. B. Krabbels tv_ 14 Na de thee pakt W.F.C. flink aan en werkt geweldig hard voor de overwinning. Het duurt dan ook niet lang, of de Zaankanters nemen, als onze achterhoede treuzelt met wegwerken, de leiding, welke zij begrijpelijkerwijze met hand en tand verdedigen, zoodat er voor onze voor hoede vrijwel geen doorkomen meer aan is. Hoe onze spelers ook zwoegen om den achterstand in te halen, het ie en blijft 32, zoodat wij onzen laatsten wedstrijd tegen Alcm. Victrix II, welke vereeniging kampioen van onze afdeeling is, moeten winnen, willen we niet legra- deeren. GOALTIE. 'F AJAX III—ALCM. VICTRIX II. Voor den aanvang werd Alcm. met een krans gehul digd door de supporters-vereeniging van hun club, ter wijl onze aanvoerder hen met het veroverde kampioen schap complimenterde. Ajax komt, met het oog op de belangrijkheid van dezen wedstrijd, met een zeer sterk elftal uit en heeft Couton, Pelser en de Kruyff in de ge lederen. Er wordt direct met veel animo gespeeld en het duurt dan ook niet lang of de Kruyff doelpunt met een hard schot, 10. Ajax is, geholpen door den wind, over het algemeen sterker en behoudt tot de rust het beste van het spel. De tweede helft gaat de strijd meer gelijk op, maar als André een mooien through-pass geeft naar v. Os en deze fraai doelpunt, is het met Alcm. gedaan. De Kruyff maakt er dan 30 van en Ajax III is uit de penarie. Het was een aardige match, die door beide par tijen zeer fair gespeeld en door den scheidsrechter cor rect geleid werd. GOALTIE. LANGS 'T VELD. 7 Maart 1926. Met loome schreden ging ik heen Van 't veld der nederlaag. Protest en wedstrijd bei verloren, Jonge, jonge wat een strop vandaag. Gisteren waren we haast kampioen, Nou is de kans verkeken. Dank zij protest-commissie en Z.F.C.-sche streken. Op de tribune deed ik mijn best, Werkte hard met beide beenen. Stopte, hakte en punterde Ten spijt van buurmans schenen. Gisteren waren we haast kampioen, Nou is de kans verkeken. Nooit ga 'k meer naar een wedstrijd toe, Tenminste niet in de eerste weken. Wat hadden we een mooie kans, Liep 't maar een beetje mee. Maar dat deed 't om den drommel niet, Kijk maar eens naar Z.F.C. Gisteren waren we haast kampioen, Nou is de kans verkeken. Ik ben danig in den put En voor geen mensch te spreken. Wij zijn geslagen, niet versagen, Kop omhoog, gestrekt den rug, Sterk in eendrachtig willen, Jongens, Ajax komt terug! Gisteren waren we haast kampioen, Nou is de kans verkeken. Maar er komt een nieuw seizoen, Ajax, weet, dat ik op je reken. In goede beteekenis. AU-AU. jsk i Zaterdagavondmisère. Daar zit ik, elftalcommissie-secretaris van een maand, met m'n vulpen in de rechterhand en de linkerhand in m'n haar. Het is dat ik per sé schrijven wil en daarvoor een van m'n handen noodig heb, anders zou ik ze beide voor haarbewerkingsdiensten gebruiken. Wil ik U nu eens laten raden, hoeveel afschrijvingen ik heb ontvangen? Och, ik zal U die moeite maar be sparen. Alleen van de 8 A.V.B.-elftallen, dus totaal 88 spelers..22 bedankjes. Ik zit nu machteloos bij m'n telefoon te wachten, machteloos, want alle reserves zijn al opgetrommeld. Wil ik den heer en afschrijvers een goeden raad geven? Laten ze zorgen dat, als ze van plan zijn, hun voor alle elftallen demoraliseerend systeem voort te zetten, het a.s. seizoen een anderen secretaris E. C. te hebben, want dan wordt het oorlog tot het (voor hen) bittere einde. Hebben de heeren wel eens art. 45 van ons H. R. gelezen? Zoo niet, dan is dat voor hen een zeer leerzame en nuttige lectuur. En dat ik van dat artikel een nuttig en gepast gebruik zal weten te maken, dat verzeker ik bij voorbaa. Alleen spelers, die graag en geregeld willen spelen, zijn welkom en met hen zal ik hand in hand het ideaal: „Alle elftallen kampioen" zoo dicht mogelijk trachten te bereiken. Een ideaal, waar we dit seizoen mijlen ver vandaan blijven. In de afgeloopen halfmaandelijksche periode van dit overzicht hebben we weer drie kampioensillusies begra* ven: de veteranen, ons tweede elftal en de juniores B. Hadden we een onprettigen Zaterdag gehad, de Zondag was droevig! We woonden niet anders bij dan Ajax- nederlag.en -A

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 6