Hotel Café Restaurant „METROPOLE" Gelegenheid voor Clubdiners en Vergaderingen 7* CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 11 maakte voor de rust het eerste doelpunt. Wij waren niet in de gelegenheid (een mensch kan niet overal tegelijk zijn) de tweede helft bij te wonen, doch aan de Kruislaan kwam Bogaard met het ontstellende bericht, dat Ajax II met 30 had verloren. Hier ook alle illusies in rook opgegaan Op het Kruislaan-terrein speelde Ajax III met een flinke kans op degradatie voor oogen tegen Alcmaria II, dat nummer één van deze afdeeling is. Desmit had enkele oude renpaarden van stal moeten halen, daar de ploeg zeer onvolledig moest uitkomen. Zoo zagen wij tot ons groote genoegen Joop Pelser de centerhalf-plaats inne men, terwijl in de voorhoede als linksbinnen, resp. centervoor niet meer of minder dan Frans Couton en André de Kruyff fungeerden. Deze drie Heeren brachten zooveel pit in de ploeg, dat de jongeren, hierdoor aangestoken, met on gekende fut speelden. Voor de rust maakte André het eerste doel punt, terwijl na de rust v. Os en André nogmaals het net vonden. De pas gehuldigde Alcmaria- menschen moesten dus met een welverdiende 03 nederlaag het veld ruimen, waardoor W.F.C. II degradatiematches moet spelen en ons derde hier tenminste voor gespaard blijft. Doet het ons voor de vereeniging groot genoe gen dat ons derde, dat altijd tot de sterksten in zijn afdeeling heeft behoord, voor degradatie- schande bewaard blijft, laat deze ploeg het komende seizoen vanaf September oppassen, dat het zoover niet meer kan komen. Het degra datiegevaar van Ajax III is namelijk in strijd met de traditie van dit elftal, waarbij wij de mooiste herinneringen bewaren aan namen als Jan Goosen, M. Wesling, Ten Herckel, v. Win- tershoven, Dekker, Wim Beuker, enz., enz.!! Ons protest inzake een beslissing van den scheidsrechter in den 'Wedstrijd tegen Excelsior is op Zaterdagavond b Maart door de Protest commissie verworpen.'Ons protest was gegrond op het feit dat de rechtspreker één onzer spelers, die het veld geheel te goeder trouw verliet, niet zou hebben gewaarschuwd dat deze zich aan wangedrag schuldig maakte, terwijl hij hem in tegendeel hiervan verder medespelen heeft ver boden. Deze waarschuwing had de scheidsrech ter ingevolge Regel [13 moeten geven, waarop ons protest dan ook: gegrond was. Na enkele uren discussie kwam de beslissing van de Com missie dat ons protest verworpen was. Direct trachtte onze vertegenwoordiger de motieven te hooren welke de Commissie aanvoerde om tot dit besluit te kunnen komen. Een der leden van de Commissie verwees ons daarop naar Artikel 1'3 blz. 51 Spelreglement, alinea III. „Zonder tÖestèmming van den scheids rechter mag niematid"het speelveld gedurende den wedstrijd betreden, uitgezonderd grensrech ters en spelers", m.a.w. Iseger was geen speler meer, ergo de scheidsrechter wilde hem niet meer toelaten. Wij zijiri nog in afwachting van het officieele rapport Van de commissie, doch kunnen nauwelijks adhijémen, dat ernstige man nen als deze ProtëSicbmmissie er telt, deze alinea als stelling durven'aanwijzen waarop ons protest is verworpen/'Ieder die onze spelregels bestudeerd heeft weet dat deze regel alleen doelt op officials, publiek enz., dat niet gerechtigd is binnen de lijnen te komen, doch het is belachelijk ons ernstig protest af te wijzen door ons alleen naar bovenstaande alinea te verwijzen. Trou wens ons protest is hier juist tegen: nl. dat de scheidsrechter deze toestemming niet heeft ge geven! Wij troffen In de anders zoo rake sportrubriek van de N.R.C. een beschouwing Rembrandtplein 22 Telefoon 48541. Aanbevelend G. CU. DO OH. =4

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 3