p" CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX KRONIEK. A „Van den aftrap af moeten wij een spel ont wikkelen dat Z.F.C. volkomen overbluft" schre ven wij in onze vorige Kroniek, daarbij de stel lige verwachting koesterende dat onze mannen deze raadgeving ter harte zouden nemen. Helaas, eerst na de rust is door. het geheele elftal flink aangepakt, doch het bleek dat het toen te laat was. Natuurlijk heeft de Zaansche ploeg onder gunstiger omstandigheden kunnen spelen dan ons team, dat zeker moést winnen om in the running voor het kampioenschap te blijven. De Zaankanters hadden niets te verliezen en speel den slechts met het denkbeeld voor oogen de 50 nederlaag, op eigen terrein geleden, zoo goed mogelijk te wreken. Van het begin af ontwikkelde Z.F.C. een pittige partij voetbal, terwijl Ajax technisch knap spel leverde, doch allerminst aan deze techniek de noodige energie paarde. Na twintig minuten ca. kreeg Rutte een vrij veld voor zich. Hij rende met den bal naar het Z.F.C.-doel en plaatste keurig in het linker hoekje. Doch nog voor rust, nadat Henk in het nauw gedreven den bal slechts half kon raken, bracht Hoogmoed de partijen op gelijken voet. Na de rust eerst kwam de hierboven genoemde activiteit, waartegen Z.F.C. niet bestand zou geweest zijn, indien Ajax ook maar een ietsje geluk gehad zou hebben. Het liep ons team evenwel niet mede. Verschillende goede aanvallen werden beslo ten met schoten, die paalof lat scheerden. Z.F.C. moest zich uitsluitend op verdedigen toeleggen. Hoe of onze ploeg ook werkte, het gelijkmakende doelpunt bleef uit. Uit twee pittige uitvallen scoorden de Zaankanters even voor het einde twee even pittige doelpunten en daarna kon de uittocht van de terneergeslagen Ajax-supporters een aanvang nemen. Alle illusifes waren droevig gestoord; het Ajax-huis zou geen kampioenswedstrijden aan schouwen. iv. Al zal ieder Ajacied dit slottafreel niet aange naam stemmen, de doorgewinterde voetbalken ners zullen het gloeiend met ons eens zijn, dat ons elftal door de derde of vierde plaats op het competitielijstje in te nemen, voldoende heeft gekregen voor hetgeen men heeft gepresteerd. Wel behoort ons team tot de beste ploegen van het Westelijk eerste klasse voetbal, doch niet gaarne zouden wij durven beweren, dat het ver toonde boven Feijenoord's prestaties uitsteekt. Door dit te erkennen en te trachten het komen de seizoen he spelpeil hooger op te voeren, kan het afgeloopen seizoen nog goede vruchten af geworpen hebben. De ondervinding is en blijft de beste leermeester! Het seizoen is intusschen nog niet afgeloopen. N.A.C. Breda nam het initiatief tot het spelen van een intieme slotcompetie. Aan deze geheel officieuse wedstrijdenreeks zullen niet meer of minder dan N.A.C., Sparta, Go-Ahead, H.B.S. en Ajax deelnemen. Principieel werd besloten, dat de wedstrijden voor Ajax eerst op den eersten Zondag na Paschen zullen aanvangen, zoodat Ajax I eerst tegen het einde van Mei met zijn matches gereed zal zijn. A.s. Zondag spelen wij waarschijnlijk een oefenmatch tegen D.E.C. I en alleen als deze wedstrijd niet door gaat wordt misschien reeds een ontmoeting van bovenstaande wedstrijdenreeks gespeeld. On- dertusschen speelt Ajax nog in Blauw Wit's Paaschtournooi tegen een Engelsche Club, zoo dat wij nog een stevig menu af moeten werken voor het diner 1925/26 naar binnen is gewerkt. De activiteit van Bestuurszijde in zake ons pro gramma is zeker ook dit seizoen te loven. De kampioenskansen van Ajax II zijn j.l. Zondag tegen Z.F.C. II helaas tot nul komma nul gereduceerd. Ook in dezen wedstrijd miste onze, zeker technisch niet in de minderheid zijn de ploeg, de kracht om een of meerdere malen te scoren. Er werd zelfs voor de rust heel aardig gecombineerd en onze vleugelspelers Ten Have en v. d. Vlis hebben enkele keurige voorzetten gegeven, waaruit evenwel niet werd gedoelpunt. De strijd ging vrijwel gelijk op, doch Z.F.C. 10 V»/ Onze kampioenskansen tot nul geredu ceerd. Nog een mooie wedstrijden- reeks te wachten. Ook Ajax II geen kampioen. Het derde uit de misère. Ons protest Excelsior-Ajax.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 2