\r~ 6 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Van Zesbé i De A-juniores namen revanche op de Spartaan dito's. Meijer geeft ons vrij spoedig de leiding, als hij op een mooi doorgegeven bal goed doorloopt, en met een kalmen schuiver den uitloopenden keeper het nakijken geeft. Vrij spoedig komt dan ons tweede doelpunt, waarna de rood- broeken ook eens eenige tegenbezoeken gaan brengen bij Parmentier. We krijgen dan een strafschop te nemen wegens hands, welke door captain Drukker onhoudbaar ingezet wordt. Na de hervatting wordt het spel forscher hetgeen aan de kwaliteit afbreuk doet. Beide partijen doelpunten nog eenmaal, zoodat met 41 het einde komt. De zware nederlaag tegen Blauw-Wit is voor een groot gedeelte toe te schrijven aan onvoldoend keepen van onzen doelman, dien echter geen verwijt treft, want hij deed zijn best en meer kan men van niemand ver langen. Intusschen was hij niet alleen de schuldige. Onze verdediging, welke twee invallers telde, kon aanvanke lijk niet op dreef komen en toen de goede vorm terug gevonden was, hadden wij reeds een te grooten achter stand dan dat van ophalen nog sprake kon zijn. De Ajax-B-juniores behaalden een fraaie 61 overwin ning. Woodward werd met deze cijfers op eigen veld geklopt. De Adspiranten B verloren met 31 van S.D.W. Als we dan tot slot onze traditioneele balans opmaken, komen we tot een percentage van 65 wat we, zooals in den anvang gezegd, tevredenstellend kunnen noemen. Adé. vt' Bl.-Wit VI—Ajax 6B 0—1. Zeeburgia IIAjax 6B 20. Met Bl-Wit hadden we nog een klein balletje op te pompen. (Die is heel goed! Red.) Kregen we op ons terrein met een 9-tal met dikke cijfers op onze pantalon, we hebben nu een suikerzoete wraak genomen. Nietwaar, één goaltje, 't is niet de moeite waard! We hadden afge sproken het eens dunnetjes over te doen. Een magere 1 was 't resultaat. Aangezien de beurt aan Jan was, zorg de hij met een sierlijk ingestudeerd boogje, dat de keeper te vergeefs in de wolken krabbelde. Bl.-Wit had een pit tig elftal, allemaal „broekies", die soms wat langer lucht hadden dan wij, doch de taktiek, hè! Die doet 't 'em toch maar!! En dan we hebben een goeden Viss(ch)er op de doellijn staan. Hij heeft een „timmermans-oog"; hij is al tijd met z'n grijpers op de juiste plaats. Hij was de beste! Op den laatsten der juist gepasseerde maand togen we via de Gooische herriemaker naar de schoone bosschen aan de Merwede, om met Zeeburgia af te rekenen. Op ons veld wonnen die jongelui met 21. Volgens afspraak moesten zij dus op de bon. Helaas worden alle goede voornemens nog niet goed uitgevoerd. Onze beroemde „forwardsmen" hadden hun beroemde boog- en hoek- schoten aan de W. P. gedeponeerd, 10 ct. per colli. Met „Cris" was 't „Kras"; die liet ons met 10 man langs de Merwede staan. Ondergeteekende werd door ,,'t Geeltje" van „Kadebe" opgevangen en zoodoende arriveerden we gelijktijdig in den „Windhoek". Als fiere Watergraafs- meersche leeuwen wierpen we ons in den strijd, aange moedigd door 't gebrul van de leeuwinnen langs den kant. Ondanks dit gebrul was er geen gaatje te vinden en de tegenpartij had al evenmin succes. De (groote) heer Kleine liet ons vijf minuten blazen. Met 't briesje in den rug stormden we op het vijandelijke doel af, doch onze stormtroepen zagen geen kans de vlag te planten. Door het te ver opdringen onzer achterhoede kreeg de mid- voor van Zeeburgia de kans, die hij benutte. Dit doel punt kon onze voorhoede nog niet aansporen er een schepje op te doen; 't bleef geknoei tot 't eind. De laat ste vijf minuten gaf de scheidsrechter een zeer onjuiste beslissing voor „den dikkert" en 't werd 20. De tijd om gelijk te maken was te kort, dus lieten we het maar zoo! A.s. Zondag W. V. II. Jongens, Mr. Rose heeft nog een paar schiet-poeiers; vóór Vrijdagavond weghalen! Je kunt nooit weten, hoe ze tegen W.V. te pas kunnen komen. WIMA. JUBILEUM QUICK. Op 1 Maart j.l. was het dertig jaar geleden, dat het Haagsche Quick, waaraan namen als Otten, Snethlage, Welcker e. a. onafscheidelijk verbonden zijn, werd op gericht. Alhoewel de Haantjes, zooals ze in de wande ling genoemd worden, thans tweede klasser zijn, is dit jubileum een hartelijken gelukwensch waard. Goed ge organiseerd als Quick is, met mannen aan het hoofd, die der vereeniging een uitstekende leiding geven, kan het niet anders of Quick zal spoedig van zich laten hooren. M. a. w. Quick zal spoedig weer in die omgeving spelen, waar het volgens hare traditie behoort, namelijk in de eerste klasse. Moge Quick spoedig hierin slagen!! V»/ M. J. KOOLHAAS. In onze laatst gehouden Bestuursvergadering werd met algemeene stemmen een voorstel Grootmeijer aangeno men om namens het Bestuur de e. v, Algemeene Verga dering voor te stellen Koolhaas het eere-lidmaatschap aan te bieden. Tevens werd den scheidenden bewinds man als waardeering voor en herinnering aan zijn werk een schrijfbureau aangeboden. Het Bestuur meent hier mede in den geest van alle leden gehandeld te hebben. i

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 6