IT" CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX =^1 Ajax II naar Weesp. Met veel vreugde schrijf ik deze paar regels over onzen te Weesp tegen Rapiditas II ge speelden wedstrijd. 70Dat is geen kleinig heid. En dan in Weesp!! U begrijpt dat er goed gevoetbald is. Direct na den aftrap pakt ons elftal flink aan, zoodat het doel der Rapidftanen heel erg in het nauw wordt gebracht. Doch ook ons doel beleeft gevaarlijke momenten. Als de heele Weespermoppen-verdediging over den bal heenwandelt, bezorgt ten Have Ajax de lei ding. Daarna begint het publiek zich te roeren, hetgeen voor Ajax het traditioneele sein is om nog iets fanatieker aan te pakken. Wij zijn dan ook nauwelijks van den schrik bekomen, of Piet van Deyck werkt nummer twee in de touwen. Rapiditas tuint er dan flink op loskeien er dan in den stormpas achter het ding aan. Maar wij houden stand en met 20 in ons voor deel gaan wij aan de thee-complet! Intusschen is een der Weesper spelers uitgespeeld, waarna onze captain een reserve toestaat. Wel probeert Rapiditas zich staande te houden, doch ons tem po is af en nog vijfmaal trapt onze aanvalslinie den bal in het R.-net. Ten Have twee, onze center-voor twee, en Brink één. Wij zochten dus de kleedkamer weer op met een verdiende dikke zevennul victorie. De samenstelling van onze lang niet lekkere ploeg was: Jan v. Hees wijk Kuypers Arens De Vlieger Rijnders Scheffers Ten Have v. Deyck de Bois Brink v. d. Vlis C. de B. Jammer genoeg van de twee andere wed strijden geen verslag ontvangen. RED. A.V. B. Krabbels i!i 'Ih Z vj/ V Keurige resultaten van ons zevende en achtste elftal. Over het algemeen zijn de behaalde resultaten over de laatste twee weken tevredenstellend te noemen. Wel leden onze juniores A een zware nederlaag, doch het feit dat we, tegen alle verwachting in, toch nog een goede kans op een paar A.V.B.-kampioenschappen hebben, vergoedt dat weer. Zooals de zaken thans staan hebben onze juniores B en ons achtste een zeer goede en het zevende nog een behoorlijke kans op de eereplaats. Ook Ajax V slaagde er in eindelijk eens een paar puntjes in de wacht te sleepen, wat vooral daarom van belang is, daar de strijd ging tegen de momenteele be zetters van de laatste plaats. Onze boys wisten in bedoelden wedstrijd tegen R.C.A. zich voor de rust een 30 voorsprong te verzekeren. Na de thee kwam R.C.A. geducht opzetten en wist spoedig den achterstand tot 32 te verminderen. Geluk kig wisten onze jongens door zich met hand en tand te verdedigen dezen kleinen voorsprong tot het einde toe te bewaren, zoodat we twee kostbare puntjes rijker werden. De wedstrijd hiervoor tegen Ahrends II werd met 04 verloren. Ajax VI verloor onnoodig van V.V.A. Ill met 12 en won van Spartaan IV met 72. Ajax VII ging op bezoek bij Zeeburgia III. Na een ge lijk opgaand begin namen onze jongens na pl.m. 15 minu ten spelens de leiding uit een corner, welke door Mars- felder genomen en door Mosman onhoudbaar ingezet werd. Takes kopt even daarna een voorzet van links juist over de lat. Zeeburgia komt dan in de meerderheid en bestookt ons doel. Verlee wordt in het nauw gedreven en plaatst den bal in eigen doel. In de tweede helft pakken onze boys flink aan en na stevig doorzetten herneemt Eijkmans voor ons de lei ding. Lang behouden we dezen voorsprong niet; Zee burgia weet wederom den stand gelijk te maken. Koppen dribbelt dan keurig door de Zeeburgia verdediging heen en maakt er 32 van. Deze goal blijkt de inleiding te zijn tot een doelpuntenregen. Takes maakt nummer 4 en 5, Eijkmans nr. 6 en Takes nr. 7. Zondag j.l. werd de overwinningsreeks voortgezet op D.W.V. III, dat met een 31 nederlaag naar huis ge stuurd werd. Ajax VIII speelde een kritieken wedstrijd tegen D.S.V. Voor de rust scoorden beide partijen om beurten, waar na met dubbel twee thee gedronken werd. Daarna doel puntte D.S.V. uit een doelworsteling ten derde male. Het zag er toen even donker uit voor Dalmolen en zijn man netjes, doch door goed volhouden wisten onze kranige achtste elftallers den gelijkmaker plus nog twee doel- puntjes te fabrieken, zoodat een 53 overwinning het eindresultaat was. Tegen Z.R.C. IV werd het doelgemiddelde onderhanden genomen. De Z.R.C.-doelrnan kreeg de weinig benijdens waardige taak, ondanks niet onverdienstelijk keepers werk, den bal elfmaal uit zijn net te moeten halen. Een gedetailleerd verslag is naturlijk van zoo'n wedstrijd moeilijk te geven en zullen we dan ook maar achterwege laten.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 5