\r~ CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX ==S) I Van Zesbé j Holland - Zwitserland Tot uiterlijk 28 dezer kan men bij onder- geteekende PER POSTWISSEL plaatsen bestellen uoor Nederland-Znritserland. Voor de prijzen enz. raadplege men ons uorig Clufanieuius. j j QROOTMEIJER A.V. B. Krabbels 1 I 146 hij eenige tegenstanders en geeft den keeper met een goed schot geen kans 1—0. Met dezen stand komt de rust. Na de thee is Stam vervangen door Dijkman, doch dit blijkt ook al geen aanwinst te zijn. Z.V.V. gooit er nu nog een schepje op en weet bij een algemeenen aanval gelijk te maken. Het begint er nu donker voor ons uit te zien, daar onze voorhoede als droog zand aan elkaar hangt en vrijwel ongevaarlijk is. Vunderink ziet echter het gevaar in en moedigt zijn medespelers met woord en daad aan en zoowaar met succes, want als Swijnen- burg scherp voorzet, verdwijnt de bal over de handen van den keeper in het net 21. Vunderink doelpunt dan voor de derde maal uit een penalty, terwijl Jutte voor de vierde goal zorgt. Het was een aardige match, die door goed volhouden uit het vuur gesleept werd. GOALTIE. T Ajax 6BRapaditas III. 62. Zeker, geachte clubgenooten, bestaat „Zesbé" ook nog! Waarom zouden wij er niet meet zijn? Zoolang er één voetbal nog zal rollen, zult U de Zesbéërs daar achteraan zien draven. We hebben wel eenige ouwe-collega's ver loren. (Ze leven nog en zijn gezond.) Eén moesten we zelfs aan het eerste afstaan; de N.E.C. was ook reeds bij mij (dit is geheim). Van een paar waren de voetbal schoenen versleten en men schafte geen nieuwe aan. Met dat al zijn we reeds aan de tweede helft van ons pro gram, waarin we slachtoffers maakten en slachtoffers werden. Den jongsten Zondag lieten we Rapiditas met 62 naar AiaxH.BS. kijken. Het was een aardige wedstrijd op het Kruislaanveld, waarin de tegenpartij het ons niet erg lastig maakte. Jan maakte met een sierlijken boog No. 1 en nam ook den tweede op z'n slof. „Gedejo" stopte voor de rust No. 3 in de Weesper-moppentrommel. Na de rust bleken de Weesperianen wat goalpoeier geslikt te hebben, want ze gleden spoedig langs onze verdediging en passeerden onzen Visser. Dit spoorde onze „vijf" aan ook iets te laten zien. Bij een opstootje voor de Weesper-goal schoot Jan onverwachts No. 4 in de touwen. Thans was de beurt weer aan de koek- jongens en ondanks de pogingen van onzen Visser, visch- te hij voor de tweede maal een mop. Zoo naderde lang zamerhand het einde dezer klucht; onze rechtsbinnen zorgde eerst nog voor nummer 5 (4 C met Jan), waarna Karei er een half dozijn van maakte. De heer Swart, die uitstekend leidde, verhinderde Kemp nog een goal te maken, door ons allen naar de kleedkamers te sturen. Volgende week Bl.-WitAjax. Wie is niet fit? WIMA. V»/ 4^ Amstelveenscheweg 65 Secretaris. Leert de spelregels! Deze woorden zou ik onzen jongens wel toe willen roepen, neen brullen, want het is verbijsterend, hoe door spelers, grensrechters en scheidsrechters de voetbal reglementen verkracht worden. Wat bijvoorbeeld te zeggen van een scheidsrechter, die een onzer juniores, wiens broek gescheurd was en die zich even verwijderd had om een andere pantalon aan te trekken, het verder spelen verbood? Dat een referee eens een off side geval of free kick over het hoofd ziet, is begrijpelijk, doch onbegrijpelijk is het, dat zij een leiderstaak op zich nemen, zonder de regels be hoorlijk te kennen. De betrokken wedstrijd werd in- tusschen toch door ons gewonnen, maar het blijft van groot belang, dat ten minste onze eigen spelers en voor al de captains zooveel spelregelkennis bezitten, dat zij over dergelijke misgrepen met den scheidsrechter in dis cussie kunnen treden en als dat niet helpt, na den af loop zoo noodig protesteeren. Een ander niet onvermakelijk geval passeerde ons bij Ajax VINeerlandia II. Het viel ons op, dat bij de door ons genomen ingooi- ballen de Neerlandia-grensrechter ettelijke malen appel leerde, waarvan dan steeds een vrije schop tegen ons het resultaat was. We stelden ons daarom ter controle bij den N.-grensrechter op en vroegen na herhaald appèl en vrijen schop naar de reden. „Omdat-ie opwipt," was het snuggere antwoord. We hebben toen geprobeerd den man duidelijk te ma ken, dat opwippen „an und für sich" niet strafbaar was en dat alleen onder den vroegeren regel, waarbij vanaf de lijn ingegooid werd, opwippen gevaarlijk was, omdat men daarbij de kans liep niet meer op de lijn te staan. Waar thans echter de ingooiende speler buiten het veld moet staan, is aan opwippen geen enkel risico ver bonden. We zullen nu maar van dit onderwerp afstap pen en overgaan tot ons halfmaandelijksch A.V.B.-over- zicht, waarbij wij tot onzen spijt moeten constateeren dat Ajax V weer teleurgesteld heeft. Met 4 invallers werd de strijd tegen Blauw-Wit V

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 6