r CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Laatste berichten. i j Wij vernemen dat Gerard Deen, welke naar Schiedam is verhuisd, voor H. D. V. S. zal gaan spelen. Naar verluidt komt hij a.s. Zon dag reeds in het veld. Diploma's welke nog niet afgehaald resp. betaald zijn, kunnen a.s. Zondag in het Be- stuurshuisje in ontvangst genomen worden. Tot ons leedwezen heeft één der spelers van onze lagere elftallen van het Bondsbestuur de opmerking gekregen zijn optreden in het veld te herzien. Dit als waarschuwing voor anderen, daar de N. V. B. in den laatsten tijd herhaal delijk schorsingen uitspreekt. Ajax is tot dus verre vrij gebleven. Laat dit zoo blijven! AjaxFeijenoord wordt a.s. Zondag door den heer Mutters geleid. hoop deze jeugdige vriend de Utrechtenaren op enkele Amsterdamsche kortjes in den vorm van stevige goals te tracteeren. Bleek mij de Engelschman het vertrouwen in de jongens nog lang niet verloren en wij nog serieuze kans op het kampioenschap. En deze week hopenlijk een ieder op het trainings-appèl! Woensdag 27 Januari. Vandaag 2 felicitaties geconci pieerd aan twee oud-leden van Ajax. Namelijk een voor Jan van Dort, in Arnhem, dewelke 1 dochter gekregen en daarom Jan en vrouwlief van harte gelukgewenscht. En Geudeker gisteren met de huwelijksboot van wal en van plan op 18 Februari a.s. juffrouw Greeven naar het Stadhuis te pagaaien. Mij het bericht onder den neus in het Handelsblad ons protest ingetrokken, doch deze courant ditmaal verkeerd ingelicht en ons protest feller en duidelijker dan ooit. Dagboekje om 8 uur afgebroken, daar vanavond vergadering Bestuur en ik mij dus reeds vroegtijdig in Métropole nestelende, daar na afloop im mer iemand stof voor mijn gekrabbel. Donderdag 28 Januari. De Sportbladen vol over ons pro test Excelsior en mijn indruk Ajax goeide gooi protest te winnen. In de Kroniek Meerum zich tegen Sp.kr.-cor- respondent ietwat droefgeestig uitgelaten, doch Z.E. ge rust daar de zaak zoo zuiver als glas. Iseger reeds weken geblesseerd en onder Eckstein's behandeling, zoodat iedere twijfel aan fairness verre van ons te stooten! Bleek mij Bronkhorst ietwat ongesteld, zoodat weinig nieuws over ons protest. Doch Kapteyn's onge rechtvaardigd optreden zeker een aansporing voor onze jongens er verder alles op te zetten. En mijn naam geen Dagboekenier, indien U.V.V. Zondag niet flink er onder gehouden. Vrijdag, 29 Januari. Weer enkele clubbladen van be vriende clubs in de bus. En mij opgevallen de waarde dezer couranten iedere week beter! Vooral A.S.C. Hercules keurig verzorgde clubbladen met tal van ijve rige medewerkers. In deze materie onze Redacteur er steeds naar strevende het peil Ajax Clubnieuws steeds beter te maken. Doch de medewerking vrij gering, daar slechts enkele vaste medewerkers. En snap niet waarom onze jongeren niet meer naar de pen te grijpen. Mij reeds als 16-jarige onledig gehouden sommige sportbladredac teurs met verslagjes te vervelen, resp. te amuseeren. En dit laatste om de nonsens ik destijds neergepend. Rede nen waarom heden speciaal dagboekje onze leden te animeeren, Redacteur te steunen bij moeilijke taak. Zaterdag 30 Januari. Captain Alaway mij vandaag op mijn dak. NI. verzoek op Goede Vrijdag iets voor Mid dlesex te arrangeeren en voor de Paaschdagen iets voor Barnet F. C. uit de Athenian-League. Mitsgaders heden nog naar Amstelveenscheweg, doch met kous op den kop huiswaarts. Grootmeijer mij er nl. aan herinnerd de autoriteiten geen voetbal op Goede Vrijdag te tolereeren. En Ajax met de Paaschdagen in het Blauw-Wit-tournooi waardoor Alaway bericht Ajax ditmaal geen steun te verleenen. Speet mij intusschen zeer, daar Engelsche spelers hier steeds bijzonderen indruk achtergelaten. 139 Zondag 31 Januari. Speet mij geducht heden niet mede naar Utrecht, doch voor gewichtig onderhoud naar Rot terdam. En in Charlois C.V.V.S.V.W. gezien, waarvan eerstgenoemde ons verleden jaar uit den beker gewipt. Dit elftal inderdaad sterk en komt het mij voor Haarlem tegen deze menschen geen groote kans. Om 8 uur bij D. P. honderden op de been en Sparta hartelijk inge haald na overwinning op de Stormvogels. Doch ook Ajax van leer getrokken en bij Loos 1 extra borrel op gun stig resultaat. In den trein de Cetem en de 100 van Ajax II mij buitengewoon geamuseerd. Maandag 1 Februari. Vanavond thee met competitie stand en de zaak nog eens rustig onder het oog! De Feijenoorders er inderdaad een fractie beter voor, doch geheel eens met vrienden van de bittertafel Ajax thans geen punt meer te verliezen. Mij zeer aangenaam ge stemd de oudste Anderiesen naar voren gedirigeerd, daar deze balcontróle en durf genoeg en tevens een stevig schot. De Hr. Zweesaardt mij in de stad staande gehouden en gelukgewenscht met de overwinning. De Sportkroniek o. a. met het bericht de E. C. van Ajax overwinning op zichzelf! Doch het blad blijkbaar ver geten Fons Pelser steeds geblesseerd geweest en aan het niet uitkomen van Pelser onze Commissie zoo on schuldig als pasgeboren kind. Het komt verschillende malen voor dat spelers zonder bericht wegblijven. Vanaf heden zal het Bestuur over treders beboeten en bij herhaling voor royement voor dragen. HET BESTUUR.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 7