=^1 4 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX A.V. B. Krabbels e Dagboek van een voetballer 138 z Bevredigende resultaten. We zijn 'n ietsje meer content dan bij onze vorige krabbels. Van de 7 gespeelde wedstrijden werden er 4 gewonnen, 1 gelijk gespeeld en 2 verloren. Liefst 46 maal werden de ballen in de diverse netten der tegenstanders geknald en 15 maal moesten onze doelbewakers hun rug naar 't veld toedraaien. Het elftal, waar we mee moeten beginnen, boekte het slechtste resultaat, Ajax V verloor n.l. met 38 van de Politie Sportvereeniging. De zware nederlaag moet voor een goed deel te wijten zijn geweest aan onzen doelman en den rechtsback. Bos was bij ons de uitblinker. Direct na den aftrap heeft Kenner succes en doelpunt Nr. 1. De vreugde is van korten duur, want spoedig maakt A.P.G.S. gelijk en voert nog voor rust den voor sprong op tot 31. Na de thee scoren de politiemannen nog vijfmaal. Muller scoorde ons 2e en Eijkmans ons 3e doelpunt. Ajax VI leverde een verdienstelijk stukje werk door Tavenu II, een der sterkste tegenstanders, met 41 te kloppen. Bravo! Ajax VIII had doelpuntenhonger, waarvan Heems- kerck III met 110 het slachtoffer werd. De Juniores A klopten D.W.V. met 71. Ajax is aanvankelijk iets in de meerderheid. Na circa een kwartier spelens scoort onze rechtbuiten Nr. 1. D.W.V. valt dan onstuimig aan, maar de Ajax-achter- hoede geeft geen kans. Dan komt Ajax weer aan bod en doelpunt nog 4 maal. D.W.V. verrast dan onze verdedi ging en scoort tegen. Onze voorhoede, die haar spel op het modderige terrein niet goed kon ontplooien, voegt nog 2 doelpunten aan het totaal toe, zoodat met 71 het einde komt. De Juniores B poogden weer eens het doelpunten- record te breken, hetgeen niet lukte, daar „slechts" 18 doelpuntjes tegen Spaarndammerkwartier gefokt wer den., De Adspiranten A boekten een keurig resultaat door tegen de leiders, Avanti, 22 gelijk te spelen. Eén der doelpunten kwam nog uit een penalty, die ten onrechte werd gegeven. We stonden toevallig op nog geen 5 M. afstand van onzen linksback, die voor een onmoedwil lige hands wel erg zwaar gestraft werd. Het begin was voor Avanti, doch onze jongens houden kranig stand. De rust breekt aan met een 10 achter stand. De kans op den gelijkmaker een penalty werd niet benut. Direct na de thee brengt Bracht goed op. Een corner is het resultaat. Deze goed genomen wordt door Zwer ver met een goed schot in een doelpunt omgezet. Avanti valt dan heftig aan. Onze doelman zien we driemaal achtereen keurig stoppen. De boven besproken penalty helpt Avanti aan de lei ding. Onze boys zetten de tanden op elkaar en inder daad gelukt het hun den bal nogmaals in het Avanti- net te deponeeren. Wat waren onze rood-witjes in hun schik met den gelijkmaker! Avanti zet er nog eens alles op, doch onze verdediging blijft de baas. Zoo a.s. Zondag tegen Z.F.C. aanpakken, jongens! De B-adspiranten verloren met 03 van Bl.-Wit b. Adé. vlr Vrijdag 22 Januari. Tot mijn leedwezen vrucht van mijn arbeid in laatste nummer niet opgenomen. Doch 1 opwekkend woord van de Redactie en dies heden op nieuw aan den arbeid. Het weer voor voetbal nog steeds niet geschikt, doch de dooi hedenavond om 8 uur plotse ling ingevallen en kans op wedstrijden voor a.s. Zondag dus nog niet verkeken. Vermoed echter de spelers min stens tot enkels in de modder, daar het water met pijpen uit de lucht. Zaterdag, 23 Januari. Heden met Bolten van A.C. 1923 in lijn 5 en deze mij in vertrouwen verteld het Bestuur van '23 aan Ajax verzocht terrein voor Athletiek af te staan van AprilSept. Doch Ajax des zomers zelf maar 2 terreinen tot beschikking, zoodat Z.Ed. geen riem onder het hart. Verder een brief van Mr. Hackenberg uit Mid delburg en deze aan een nieuw boek bezig over eerste klassers in Nederland en Z.Ed. mij enkele inlichtingen over Ajax gevraagd, dewelke gaarne verstrekt. Zondag 24 Januari. Emotie in de Meer en veel bliksem in de lucht. Ajax—Excelsior 01 en het spel weinig te maken met kampioenschappen. De scheidsrechter ons genoodzaakt met 10 menschen te spelen. Hierover van avond mijn Reglementen nageslagen en bleek mij de hr. Kapteyn de plank glad mis. 25005 opgebeld, ten einde zoo noodig van advies te dienen, doch het protest reeds kant en klaar naar de Protestcommissie. Evenwel reeds vroe ger enkele opgelegde protesten afgewezen en mij dus thans geen illusies gemaakt. Maandag 25 Januari. In de kranten de zaak Kapteyn- Iseger aan de orde en mijn opinie vrijwel algemeen be vestigd. In de ïndustrieele Club Mr. Hingst en Z.Edel- gestr. bezig met de studie over „Behoefte aan terreinen voor actieve ontspanning". Met Z.Ed. hierover aange naam onderhoud en bleek mij het Instituut voor Volks huisvesting en Stedebouw ter zake zeer diligent. Na beurs met den Hr. Gosschalk over A.V.V.B. en kwam het mij voor A.V.V.B. binnenkort met hangende pootjes bij A.V.B. terug. Dinsdag 26 Januari. Gisteravond Mr. Rose in lijn 9 en deze van vergadering Elftalcommissie terug naar huis. Bleek mij Vons Pelser weer opgenomen en Schetters in de middenlinie gehandhaafd. Verder Ande- riesen naar voren gedirigeerd en hoop deze jongeman de voorhoede het noodige vuur in te kunnen blazen. Ook Jurriaans de zooveelste trial op de linksbinnen-plaats en

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 6