7" J "Al CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 136 Andere tips heeft de elftallencommissie niet gehad. Ik wil in deze regelen allerminst betoogen dat de elf tallencommissie zich nooit vergist. Maar vergissen is menschelijk en overkomt zelfs den Hr, Nevoh wel eens. Een voorbeeld? Wim Anderiesen. Sportkroniek 16 Nov.: „Van de Anderiesens zagen wij ook ditmaal niets bijzonders," Sportkroniek 30 Nov.: „Bruikbare speler zonder meer." En tenslotte wordt in de Sportkroniek van 21 Jan., Anderiesen, de nietsbijzondere, bruikbare speler, als can- didaat voor 't Nederlandsch elftal genoemd. Hier dus 'n geval waarin de elftallencommissie nóg beter zag als Nevoh! Dat geeft hoop voor de toekomst. Tenslotte wil ik nog even zeggen dat dit artikeltje zon der overleg met de andere commissieleden is geschreven, en dus ik alleen de verantwoording daarvoor draag. Ten slotte 'n vriendelijke groet aan den Hr. Nevoh, wiens pennevruchten ik reeds 'n vijftiental jaren met belang stelling lees, en waartegen ik thans voor de eerste maal de pen heb opgenomen ter bestrijding. ADé. vt/ 'F AJAX II—V.V.A. II. Het tweede elftal achtte het noodig om 's morgens vroeg haar doelgemiddelde een beetje op te knappen en dies werd V.V.A. II het slachtoffer van den doelpunten- honger van onze reserves. Met de rust stond het reeds 50 in ons voordeel en daar na de thee captain Debois er voor „dobbel in the dark" inging, werden tien acht tien karaats doelpunten in ons credit genoteerd. Het kostte aanvankelijk heel wat moeite den bal in het vijan delijke net te deponeeren, maar toen het eerste schaap eenmaal in den hoek geschopt werd, was er geen hou den meer aan. Er werd een zeer mooi open spel ge speeld en de beide vleugels kregen volop werk. Debois debuteerde ditmaal als centervoor en daar hij niet min der dan vijf doelpunten voor zijn rekening nam, kunnen we hem gerust met dit debuut gelukwenschen. Niet al leen dat hij zeer voldoende schoot, ook het openen naar de vleugels ging hem kranig af; heb je een paar privé- lessen bij Brockmann genomen? We hebben je nu al als links-back, in de midden-linie op alle plaatsen zien spe len, terwijl je in de voorhoede de links-buiten en -binnen- en nu de midvoor-plaats bezette. Je mag dus op den titel van all-round aanspraak maken ,boy. Als dit jaar je elftal weer het kampioenschap behaalt, mogen ze jou wel eens extra in de blommen zetten. Zooals gezegd, werd er een zeer mooi open spel ge speeld en beide vleugelspelers hadden een zeer groot aandeel in de overwinning. Brink had het in de tweede helft weer te kwaad met z'n ausdauer, evenals Piet van Dijk, die niet onverdienstelijk de rechtbinnen-plaats be zette. Mondje dicht, flink trainen en af en toe een flinke peer naar den links-buiten. Als ten Have naar de out line rent, stap dan een paar passen terug, je schot-kans wordt dan veel grooter. Laat je ook niet geregeld bui ten-spel zetten. Rijnders speelde een keurig center-half partijtje, vooral z'n vleugelspelers kregen mooie ballen toegespeeld. De Vlieger wisselde zeer goede momenten af met zeer zeer slechte. Hij kan prachtig mooi een bal afnemen, om hem even sierlijk bij de tegenpartij te de poneeren. Hij heeft een mooien, langen trap. Mag ik hem het oude recept: „OVER DE HEELE!" toeschreeu wen? En val niet te veel op „Moeder Aarde". Lindeman stond linkshalf. Ofschoon ik weet, dat hij een aardig par'ijtje kan voetballen, leek het 1.1. Zondag nergens naar. Ik hoorde zooiets van een Bal-masqué. Treurig, intreurig, ik weet er helaas geen andere woorden voor. De beide backs, Kuipers en Arens, speelden voor wat zij waard waren. Hun goede wil, enthousiasme en vurig willen móeten op het geheele team een uitstekende uit werking hebben; hun plaatsen en samenspelen met den keeper zijn echter voor véél verbetering vatbaar. Hier is een goed en dankbaar werk te doen voor Rose. Becker verdedigde zijn heiligdom keurig en stopte di verse zéér moelijke schoten. J. S. De eerste wedstrijd in het nieuwe jaar bracht ons tegenover Watergraafsmeer II, welke vereeniging wij met 51 versloegen. W. nam direct na den aanvang uit een scrimmage de leiding, doch v. Dijk, die een bijzonder productieve bui had, maakte onmiddellijk gelijk, terwijl hij voor de rust met nog drie mooie treffers den stand tot 41 opvoerde, v. Os doelpunt na de thee voor de verandering ook eens, zoodat de eerste twee punten veer binnen waren. Zondag 24 Januari togen we in drie auto's naar IJmui- den om de Stormvogels te bekampen. Nauwelijks was het spel begonnen, of de referee deed ons een penalty cadeau, die v. Dijk dankbaar accepteerde, terwijl geen twee minuten later v. Os uit een vrijen schop ons tweede doelpunt fabriceerde. Vunderink schiet dan een tweeden strafschop precies in des keepers handen. Van Dijk schiet een door den keeper weggestompten corner ineens in, doch de scheidsrechter kent om onbekende redenen het doelpunt niet toe. Van dit oogenblik af is het met onze ploeg gedaan. De goede geest is plotseling uit ons elf tal verdwenen, waarvan S. dankbaar profiteert en nog voor half-time gelijk maakt. Na de rust spelen we met zon en wind tegen, wat een geweldige handicap blijkt te zijn. S. doelpunt nog driemaal, zoodat we met een 52-nederlaag huistoe kunnen gaan. De derde, match was de return tegen Watergraafs meer. We kwamen uit met 5 spelers van het derde en de rest van het vierde elftal, zoodat we met weinig ver trouwen het veld ingingen. Onze vrees bleek helaas niet ongegrond, want met 83 werden we verpletterd. Wim Smit en v. Os redden de broze voetbaleer, terwijl vrouwe

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 4