Hotel Café Restaurant „METROPOLE" Gelegenheid voor Clubdiners en Vergaderingen V CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 1 KRITIEK OP KRITIEK Rembrandtplein 22 Telefoon 48541. Aanbevelend G. CU. DO ON. 135 En da,t vurige willen alléén is wat we noo- dig hebben om Zondag a.s. Feyenoord de das om te doen. Lukt dat, dan hebben we één verliespunt méér als Feyenoord, dat echter dan de 3 wed strijden welke zij achter is, alle drie moet win nen, en dat valt lang niet mee. Bovendien hebben we o.i, 'n een goede kans op 't ongeldig verklaren van den wedstrijd Ajax-Excelsior, hetgeen ons aantal verliespun- ten met 2 zou verminderen. Bovendien heeft Jan de Boer altijd zoo'n voorliefde voor de schoten van Pijl c.s. gehad, dat hij niet kan nalaten ze aan z'n hart te druk ken. En tenslotte heeft onze „Mittelstürmer" er altijd 'n heidensch genoegen in gevonden om den Overmaaschen doelman de stuipen op z'n en den bal langs z'n lijf te jagen. Henk Hordijk! Je weet wat ik zeggen wil: ,,Durchhalten". ADé. Zéér welwillend opgedragen aan den Heer Nevoh. „Maar dat staat vast, de elftallencommissie van Ajax verstaat de kunst niet het elftal op z'n sterkst op te stellen." (Sporkroniek 11 Jan.). •„Met 'n hardnekkigheid 'n betere zaak waardig, heeft de elftallencommissie spelers, die getoond hebben niet ge schikt te zijn voor hun plaats, gehandhaafd." (Sportkroniek 25 Jan.). Hoe durf ik 't eigenlijk? Ik klein klein krabbelaartje van 'n halt maand elijksch Clubperiodiek, tegen den groot sten verslaggever van het grootste 2 maal per week ver schijnend sportblad? De geachte lezer zal begrijpen dat ér veel gebeurd moet zijn vóór ik de pen in dezen ongelijken strijd opnam. 't Valt ook niet mee, week aan week te lezen dat je feitelijk 'n prul bent. En dan scheelt het nog 'n boel wie het zegt. Als 't nu alleen de kleine sportblaadjes geweest waren met hun dikwijls incompetente verslaggevertjes, dan zou ik waarschijnlijk de dop op m'n vulpen gelaten en de kritiek aan m'n laars gelapt hebben. Maar als Nevoh je gaat afkammen en daarbij de positie van den besten stuurman aan den wal gaat innemen, dan wordt het anders. Vooral als die „Stuurman aan den wal" zich beperkt tot 't zeggen „Wat stuurt die man beroerd", maar er niet bij zegt, hoe het dan wel moet." Want dat is 't beroerde, geen enkele bruikbare tip hebben we gekregen, en konden ons o.i. ook niet gegeven worden. Let wel bruikbaar. Spelers opnoemen als Pelser en Broekman, die niet beschikbaar waren, daar heeft 'n elftallencommissie niets aan. Eigenaardig is verder dat zoo lang 't goed gaat er geen woord van kritiek gehoord wordt. In de Sportkroniek van 3 Dec. (Na Ajax-de Spartaan) schrijft Nevoh dat er bij Ajax feitelijk alleen tactische tekortkomingen waren. Waarmee dus toegegeven wordt dat de spelers op zich zelf goed waren. Zoo gaat dan de kritieklooze periode door tot den nederlaag tegen Edo. En moeten we na één wedstrijd slecht spel het elftal door elkaar gooien? Nevoh zal zelf begrijpen dat die taktiek in de praktijk bewezen heeft te falen. Pas na meerdere wedstrijden waaruit dan blijkt dat men te doen heeft met méér als n „even uit vorm zijnvan de betrokken spelers, dan eerst moet ingegrepen worden. De juiste maat te vinden, dat is natuurlijk 't moeilijke. Na den nederlaag tegen Edo, krijgen we dan 't advies Volkers rechts te zetten en Iseger en Martens te ver vangen. Voor de plaats van Iseger, wordt geen rempla- cant genoemd, voor Martens wordt genoemd Anderiesen Sr, en voor diens plaats Pelser. Maar.... Pelser was nog niet beschikbaar. Dit alles nog afgezien van de vraag of we na dit eerste falen direct zulke radicale veranderingen moesten toepassen. Als we in den oefenwedstrijd tegen Wilhelmina 2 nieuwe binnenspelers probeeren krijgen we 't advies de proef met deze spelers spoedig te herhalen. Dat gebeurt inderdaad, n.l. tegen Haarlem, doch dan keert Nevoh zich tegen z'n eigen idee en kwalificeert Juriaans als te klein, Brink als te langzaam.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 3