T 134 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX =- KRONIEK. V», Een scheidsrechterlijke dwaling. Ajax-Excelsior. Een overwinning in de Domstad. A Wij moeten ditmaal van de goede gewoonte afwij ken, n.l. het verdedigen van de houding en de hande lingen der scheidsrechters. Als zoo bruut het reglement door den scheidsrechter wordt overtreden als door den Hr. Kapteyn is geschied in den wedstrijd AjaxExcelsior, dan past ook van deze zijde een ernstig en fel protest over de wijze, waarop het spelreglement ditmaal werd verkracht! De scheidsrechter, die ter zake twee grove blunders maakte, n.l. geen reserve voor Iseger toe te staan en ten tweede Iseger eenvoudig het verder-mede- spelen te ontzeggen, bewees hiermede niet op de hoogte te zijn van de bestuursbesluiten van den N.V.B. en „wat het zwaarste moet aangerekend worden" de spelregels niet te kennen. Het Ajax-bestuur heeft in dit verband twee protesten ingediend, n.l. één bij het Bestuurscol lege van den N.V.B. en één bij de Protestcommissie van dat lichaam. Ten gevolge van ongesteldheid van den secretaris der Protestcommissie ondervindt protest II eenige vertraging, doch ons aan het Bestuur gericht pro test is aanvaard en wordt door den N.V.B. ernstig on derzocht. Ons Bestuur heeft in deze kwestie n.l. ver schillende nadere inlichtingen moeten verstrekken en indien er nog een greintje rechtsgevoel in de Neder- landsche Voetbalbeweging heerscht, zal de wedstrijd tegen Excelsior ongeldig verklaard moeten worden. De wedstrijd zelf had intusscheh, uit een Ajax-oogpunt bezien, niet veel om het lijf. Wel was onze ground bar zwaar en vooral in het midden was er geen doorkomen aan, maar Excelsior heeft o. i. beter gespeeld dan Ajax. Waardoor het ons voor deze sympathieke Rotterdam mers spijt, dat ook zij waarschijnlijk de dupe van de historie kunnen worden. Behoorlijk in vorm was feitelijk geen onzer, enkele spelers waren zelfs heel slecht, terwijl het van Iseger en Volkers onverantwoordelijk was dezen wedstrijd mede te spelen, daar beide spelers geblesseerd waren. Men moge veel voor de club voelen, door bij dergelijke gevallen te overdrijven schaadt men de clubbelangen meer dan ze te behartigen. Het publiek deelde in de ma laise door den Hr. Kapteyn na afloop onwelwillend tc behandelen. Ajax weet aan den lijve wat het wil zeg gen, als het publiek zich met de rechtspraak gaat be moeien. Men volge het slechte voorbeeld der Hagenaars niet, die vrijwel bij iederen match den rechtspreker uit fluiten! Ons Bestuur zal hier desnoods met drastische maatregelen tegen optreden en de assistentie der politie inroepen, om diegenen van ons veld te verwijderen, die zich op onhebbelijke manier tegen den scheidsrechter uiten! Intusschen daalden onze kansen op een kam pioenschap geweldig! In Utrecht speelde het team een stuk vlotter! Fons en Henk waren weer van de partij. Schetters speelde links half, terwijl Cor en de oudste Anderiesen in de voor hoede opgenomen waren. Een exhibition van kampioens voetbal was het intusschen ook in dezen wedstrijd niet! Er was echter wat ander en dat was de wil om te win nen. Onder de bezielende leiding van Hordijk is van het begin af hard gewerkt en na een ietwat mat begin was ook weldra Fons weer keurig op dreef, zoodat de Utrech tenaren geen voet aan den grond kregen. Anderiesen Jr. scoorde spoedig uit een penalty, terwijl U.V.V. nog voor de rust gelijk maakte. Nadat na rust een U.V.V.-er ons aan het winnende punt had geholpen, pikte Cor Jurriaans een voorzet van Twelker op en passeerde Balt voor de derde maal. Wij wonnen zeer verdiend met 3I en klommen hierdoor weer naar de tweede plaats. A.s. Zodag wacht ons dus „the big match" tegen Fijenoord op ons veld en het zal een moeilijke taak zijn alle belangstellenden te bergen. Waarschijnlijk komt Ajax in dezelfde formatie als te Utrecht in het veld. Na tuurlijk bestaat er een redelijke kans op een Ajax-victo- rie, ook al zullen de Rotterdammers er alles op zetten. Voor onze achterhoede en middenlinie hebben wij geen vrees; deze linies zijn sterk genoeg. Het groote vraag- teeken is hoe het pas opgestelde vijftal Twelker, Jur riaans, Rutte, Anderiesen Jr. en Hamel zal voldoen. Een groote factor is dat deze heeren in het goede vel ste ken, n.l. alle vijf met de noodige fut zullen spelen. Wed strijden die voor een kampioenschap gelden, worden meestal in een fel tempo beslecht. Het elftal heeft, zoo als het op het papier staat, ons volle vertrouwen. Zelfs bij een gelijk spel behoudt Ajax nog een serieuse kans op den eerepalm! Moge na afloop het Ajax-lied in de kleedkamers schallen! i En nu?DurchhaltenY i Ik wil nog even den wankelen onder ons, 'n riem onder 't hart steken, 't Idee van we halen toch 't kampioenschap niet meer, moet er uit. Er is 'n Hollandsch spreekwoord dat zegt: „Van Utrecht begint de Victorie". 't Kan ook 'n andere stad geweest zijn, maar dat doet er niet toe. Als 't spreekwoord nog niet bestaat, dan maken we het. Het vertoonde spel in 't Sticht geeft daar aan leiding toe. Onze verdediging was ,,af" evenals onze halflinie. Alleen in de voorhoede waren er nog 'n paar die, hoe verdienstelijk ze overigens gewerkt hebben, toch niet dat fanatieke willen toonden van eenige weken geleden.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 2