125 Maandag 21 December. Vandaag de derde dag van mijn hernieuwd dagboek en reeds nu interessant nieuws. Na melijk in lijn 2 met een onzer Bestuurderen en deze mij een schitterend plan ontvouwd in zake terrein-aange legenheden. Doch Z.Ed. mij verzocht hierover geen détails te publiceeren en dit op handslag beloofd. De ver schillende maandbladen van enkele clubs bestudeerd en bleek mij Ajax after all een zeer leesbaar lijfblad en dit kunnende wedijveren met de beste couranten als het Sparta-orgaan e. a. Dinsdag 22 December. In de Oporto heden om 12 uur het lid van de Redactie. Het onderwerp van gesprek heden over verzekering-voetballers. Bleek mij nog vele leden het nut van verzekering niet in te zien. Men thans in de gelegenheid zich voor een appel en een ei te ver zekeren en het Bestuur op absoluut standpunt bij even- tueele verwondingen resp. ongevallen alle risico voor betrokken spelers. Tal van voorbeelden voor het grijpen dat verzekering dringend noodig is en Redacteur be loofd in mijn rubriek hier nogmaals op te wijzen. Het standpunt van Bestuur namelijk onaanvechtbaar en alle onkosten bij ongevallen, welke dan ook, voor privé reke ning spelers. Woensdag 23 December. Gisteravond o.m. vergadering Elftallen- resp. Enquête-commissie en in „de Kroon" na afloop eenige Heeren gepolst over eventueele wijzigingen in de ploeg. Doch de commissie het team voor Januari ongewijzigd gehandhaafd en in de andere elftallen enkele veranderingen aangebracht. Met Adé naar huis en Z.Ed. pen aardig plan geopperd, n.l. op het intiem Kerstdinertje allen aanzittenden aardige foto van Ajax I aan te bieden. De origineele foto reeds in zijn bezit, doch speet het mij Hordijk hierop niet aanwezig, daar het ondoenlijk bij AjaxEdo een kiek te maken. En wij ons met oudere foto te behelpen. Donderdag 24 December. Vandaag de Kerstboom in gereedheid gebracht en de lichtjes ook dit jaar in rood witte kleuren gehouden. En eerlijk gezegd niet veel ver wachting voor mooie Kerst-sport-dagen, daar ook heden weer kletsnatte sneeuw. En dies de Meer opgebeld, doch Bosgra van oordeel het Bestuur den wedstrijd Wilhel- mina niet van het programma af te voeren, Het veld na melijk ondanks alles uitstekend en met een beetje wind de zaak in een uurtje opgedroogd. Deze tijding mij eenigs- zins opgebeurd, doch kwam het mij voor verblijf op kille Ajax-tribunes Zaterdag a.s. onaangenamer dan zitje on der warm aandoenden Kerstboom. V- ij dag, 25 December. Heden visite bij Blauw-Wit af gelegd, daar de Diirener Sportclub hier op bezoek. Doch deze jongens niet veel mans en betrekkelijk on belangrijke match. Bleek mij Blauw-Wit-spelers ook niet veel lust op 1 Januari a.s. te spelen en wedstrijd Blauw- Wit—Spartaan, welke in plaats van Blauw-WitAjax te spelen, eveneens geannuleerd. Met den Hr. Drilling enkele belangrijke voetbal-politieke zaken onder het oog en Z.E. nog even strijdvaardig als vroeger. Zaterdag, 26 December. Vanmorgen kille regen, doch mijn plicht mij naar de Meer geroepen, waar om elf uur reeds réunie Ajax-bestuur in zake terreinaangelegen heden. Bleek mij de Heeren groote kaarten voor zich en in diepzinnig gesprek in de richting Kruislaan. Van middag Doorenbosch c. s. op het Ajax-veld, doch Wil- helmina geen voet aan den grond en spelenderwijze met 60 graf gevonden in den Meerschen kleigrond. Met stijgende belangstelling Brink en een jongeling, met name Jurriaans, aan het werk gezien. En met dergelijke krachten de toekomst van Ajax wel gunstig l Zondag, 27 December. Geen voetbal hier ter stede en deze derde rustdag inderdaad rustig. Bleek mij Ajax wel tal van uitnoodigingen voor de Kerstdagen, doch spoedig van het goede te veel en onze ploeg voor te zware taak gesteld om alle Kerstdagen in touw te zijn. O. rn. uitnoodigingen Enschedé, Velocitas e. a. en ook Burgemeester Kolfschoten uit Edam ons gevraagd pro paganda-match te spelen in zijn stadje, hetgeen jammer genoeg ondoenlijk. Maandag, 28 December. Vandaag een Jasz-Bander in lijn 10 en deze vol vuur over onze muziek-organisatie. De Ajax-Jasz Band nog steeds bloeiende, doch de Hee ren enkele zorgen bij aankoop muziekinstrumenten. De Band geadviseerd met Bestuur ruggespraak of kleine subsidie mogelijk, daar de „Band" al onze feestjes op- luisterendel Met een mijner kennissen, n.l. vertegen woordiger Ardath Tobacco, naar den Haag gereisd en Z.Ed. heel aardig plan ontvouwd in zake kampioenschap van Nederland. Dinsdag 29 December. Gisteren ontijdig Dagboek af gebroken, daar nog iets over Ardath te melden. Deze firma in Engeland zilveren schild laten maken, omringd door een aantal kleine schildjes en dit schild steeds als wisselprïjs uit te loven voer Kampioen van Nederland. En den spelers van kampioensploeg allen gouden me daille aan te bieden. En dit aardig idee, terwijl voor be trokken firma goede reclame. Doch niet zeker of in be trokken kringen dit plan goed te ontvangen! Woensdag, 30 December. De Stormvogels met de Kerstdagen naar Rheydt geweest in Duitschland en hier tegen uitstekende Duitsche ploeg in het veld. De Duit- schers van plan met Finksteren naar Nederland en bleek mij ook Ajax gevraagd als gastvrouw te fungee- ren. Doch lang niet zeker wij dan in Nederland, daar geruchten loopende wij opnieuw groote Europeesche reis. In verband hiermede Ajax I in Maart niet naar Engeland, doch alles reserveerende voor internationale trip. Doch dit laatste nergens officieel bevestigd en dus rustig komende dingen afwachtende. Donderdag, 31 December. Het oude jaar ten einde en dit aar voor organisatie bevredigend geweest. Wel hier en daar enkele kwesties geweest, doch het onmogelijk in club van jonge, strijdlustige menschen steeds pais en vree! Hierover hedenavond in kleinen kring Ajacieden goed gemeende speech afgestoken en glas-geklonken op een alleszins gunstig 1926 voor Ajax en hare leden. Proficiat 1926!!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 5