I p= CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX merd was, omdat onze keeper geen hand naar deze schoten uitstak, terwijl de bal langs een kluwen van spelers werd ingezonden. Tot op zekere hoogte waren backs en halfs goed, maar onze wing-halfs maakten ditmaal de fout, niet aan te vallen als de tegenpartij met dtn bal naderde. Als in die gevallen de vleugelhalfs zich op hun eigen doel terugtrekken, moet de spil ingrijpen. En als de centerhalf dan bij deze manoeuvre faalt, komt het geheele middenveld vrij en ontstaat onherroepelijk een gevaarlijk moment voor ons doel! Van onze voorhoede had ik zoo graag gezien, dat men één goed sluitende linie vormde. In dit geval waren het vijf hardwerkende eenheden, maar het was van middag geen geheel! Met dat ah waarde heer, zijn wij nog lang niet uit „the running" voor het kampioenschap. Ik weet zelfs heel zeker, dat wij, wat betreft de bezetting Van de eerste plaats, nog een flink woordje zullen meespreken! Daarvoor staat onze ambitie, de lust om een goede plaats in te nemen, mij borg! Als ieder vanaf heden zijn plicht doet, zal men met Ajax nog terdege rekenng moeten houden, eindigde Mr. Rose, na wejke hoopvolle ontboezeming deze nederlaag mij minder zwaar toescheen. Met het volste vertrouwen zie ik dan ook het resultaat van de drie komende, zeer belangrijke thuiswed strijden tegemoet, INTERVIEWER. I l Ajax IIBlauw Wit II. Wij zijn er gelukkig in geslaagd, dezen span- nenden, doch niet bijster fraaien wedstrijd te winnen. Het veld verkeerde in zeer slechten toestand, toen om elf uur werd aangevangen. Dra bleek dan ook, dat goed voetbal alleen op de vleugels mogelijk was. Vooral Jo Smit, die het weer eens probeerde, was keurig op dreef en wist ons voor de rust met een fraai schot de leiding te geven. Doch ook Blauw Wit zat niet stil, o.m. wist Becker een heel lastige schuiver uitmuntend te stoppen. In de tweede helft had Ajax het voordeel van den wind, Onze halflinie had door het enorm zware veld te kiezen tusschen een verdedigend of aan vallend spel, daar het uitgesloten was zich vlug te verplaatsen. Wij kozen het eerste, hetgeen after all goed gezien was. Onze voorhoede, thans op zichzelf aangewezen, moest zich maar redden. Onze achterhoede slaagde er in, den Blauw Witten de baas te blijven. Wij warerr na afloop dus twee kostbare punten rijker. Opmerking verdient, dat onze backs iederen wedstrijd beter spelen en zoo doorgaande maken wij, zonder met hoofd en schouders boven de andere ploegen uit te steken, een beste kans voor de eerste plaats. Allo mannen! volhouden geblazen! W. de B. I Dagboek van een voetballer iv_ 124 PERSONALIA. 'h Tot ons genoegen kunnen wij berichten, dat Cluwen iets vooruitgaat. Wij hopen van harte, dat deze beter schap duurzaam zal blijven. Ons w.l. Qeestman heeft zijn werkzaamheden weer hervat, terwijl de blessure van Lindeman eveneens flink betert. De heeren Cluwen en Qeestman verzoeken ons hartelijk dank te zeggen voor hetgeen onze leden in den laatsten tijd voor deze Ajax-vrienden hebben gedaan. Van v. Qelderen kwam een hartelijke Nieuwjaarswensch uit Indië, die voor alle Ajax-leden is bestemd. Zatordag, 19 December 1925. Vanmiddag een onder houd met den Hoofdredacteur in de Oporto-Bar en Z.Ed. zich ten slotte bereid verklaard mijn nötitiën weder ge durende drie maanden op te nemen. Dies heden opnieuw aangevangen mijn speciale Ajax-memories te boek te stellen. Voor heden het bericht Ajax-bestuur door de Elftal-commissie bewogen het verzoek aan Blauw-Wit te richten Blauw-WitAjax niet op 1 Januari a.s. te spelen. Ajax I n.l. op 3 Januari zware competitie-match en een e.v. kampioenschap van Nederland vóór alles gaande! Zondag 20 December. Vanmorgen om zeven uur even voor het raam en bemerkte tot grooten schrik alles dik yan sneeuw. Direct 25005 en 23333 ingeschakeld, doch bleek mij beide nummers in gesprek en de Heeren dus reeds in conferentie. Het weer belabberd en vrijwel bij al onze matches terreinen afgekeurd. Ons eerst veld sneeuwvrij, doch geen belooning voor onzen arbeid ge kregen, daar het kloeke E.D.O. met 21 gewonnen. Doch ons eerste nog op de eerste plaats, dus niets verloren. Op de tribune o.m. Job Mutters en verder de Heer en Mevr. Karei v. d. Lee en met Z.Ed. in de pauze aange naam discours over Jndische aangelgenheden.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 4