122 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX len naar voren komt om in de diverse competi ties een goede plaats in te nemen. Het bewijs hiervan is een zeer groote opkomst on onze trai ningsavonden, waaraan de uitstekende presta ties van Ajax I en II niet vreemd zijn. Moge 1926 ons de vruchten brengen van de lust, waarmede gedurende den laatsten tijd aan de oefeningen wordt deelgenomen. Op het terrein der organisatie was 1925 even eens van groote beteekenis, omdat enkele zeer belangrijke mutaties te vermelden zijn. In de allereerste plaats dient vermeld, dat de heer W. F. Egeman, na gedurende tal van jaren als bestuurslid, resp. president gewerkt te hebben, bedankte. Aan het hoofd onzer vereeniging koos men daarop den heer F. Schoevaart, wien reeds eerder uit hoofde van verschillende pres taties het eere-lidmaatschap was aangeboden. Dit laatste viel thans ook den deel aan den scheidenden voorzitter Egeman. Een andere belangrijke mutatie was de ver vanging van trainer Jack Reynolds door Rose. Deze belangrijke wijziging deed veel stof op waaien om de eenvoudige reden dat Reynolds in het aantal jaren dat hij bij ons werkzaam was, zich een groote schare vrienden had ver worven. Met veel leedwezen zag een groot con tingent Ajacieden den Engelschman dus heen gaan. Voor onze courant, mitsgaders voor den schrijver van dit artikel was een belang rijk punt, dat de Jaarlijksche Algemeene met groote meerderheid van stemmen besloot, de uitgave, resp. leiding van de courant te be stendigen. Dit in verband met een voorstel om de uitgave van het Ajax-orgaan aan een Com missie uit de Vergadering op te dragen. Wij kunnen niet nalaten de vergadering daarvoor nogmaals onze erkentelijkheid te betuigen, on der verzekering dat wij ook in 1926 onze beste krachten aan het blad zullen wijden. Slechts dan echter zal ons blad aan het gestelde doel kunnen beantwoorden, als de kleine schare ge regelde medewerkers met enkele nieuwe krachten wordt versterkt! De Heeren, die het afgeloopen jaar hunne medewerking verleen den, daarvoor hartelijk dank! REDACTEUR. KRONIEK. Deze eerste Kroniek kan helaas niet spreken van een succesvol begin in het nieuwe jaar. En ook 1925 is niet beëindigd zooals ieder volbloed Ajacied dat zoo graag gezien had! De kloeke Haarlemsche club E. D. O. heeft ons n.l. op 20 December j.l. een nederlaag bezorgd, die in alle opzichten regelmatig genoemd kan worden. Op een opnieuw sneeuwvrij gemaakt veld is een niet talrijk publiek getuige geweest van deze nederlaag van ons eerste elftal. Technisch heeft onze ploeg niet slechter gespeeld dan E. D. O., doch de finishing-touch ontbrak. Frans Rutte luidde met een enorme kanonskogel het oude jaar uit, ongetwijfeld het fraaiste „schot" dat in 1925 afgevuurd is! Iseger verdween in de twee de helft door een verwonding, doch de reserve Addicks slaagde er evenmin in, het E. D. O.-net te vinden. Kletsnat en een illusie armer togen de 4000 toeschouwers huiswaarts. Op 26 December j.l. maakte een zeer onvol ledig Ajax-elftal Wilhelmina met 60 in. Brink, Rutte (natuurlijk) en Cor Jurriaans waren de fabrikanten van deze zes doelpunten, die ons groot overwicht op de Zuid. Ie klassers deden uitkomen. Het was ondanks het groote verschil in spelkwaliteit geen onaardige match, die goed door den heer Breethof werd geleid. Tegen H. B. S. werd j.l. Zondag op Houtrust met 43 verloren, waardoor onze kans op het eeremetaal iets verminderde. De Qebr. Ande- riesen, van Kol en enkele anderen hebben prima gewerkt, doch er waren ook enkele zwakke plaatsen aan te wijzen in ons elftal. Naar ver luidt heeft Jan van Hees wijk ten deele gefaald, hetgeen ons verwonderde na de uitstekende wedstrijden die onze keeper in den laatsten tijd heeft gespeeld. Met dat al staan wij nog steeds op een plaats waarvandaan een goede gooi naar het kampioenschap gedaan kan worden. Wij lv_ r~~

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1926 | | pagina 2