r CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX iv. DU SNEEUWPLOEG 118 H.F.C. II—Ajax II 1—2. De cijfers zouden doen vermoeden, dat hier twee ge lijkwaardige ploegen een spannenden strijd gestreden hebben. In werkelijkheid is het echter een zeer eenzijdige wed strijd geworden, die voor het grootste percentage op de H.F.C.-helft gestreden is. Onze voorhoede wist, ondanks het uitstekende spel van de halflinie, van de kansen geen gebruik te maken. Speciaal ten Have en Addicks speelden een stuk beneden hun vorm en eerstgenoemde heeft vier prachtkansen ongebruikt gelaten. Het resul taat is, dat wij ons met een magere 21-overwinning moesten tevreden stellen. Over het verloop van den wedstrijd het volgende: Vrij spoedig krijgen we onze eerste kans, als Jan de Boer in plaats van naar den vleugel te plaatsen zelf door loopt. Een harde schuiver op het H.F.C.-doel, dien de doelman nog juist corner kan werken, is het resultaat. Er volgen dan eenige benauwde momentjes voor het H.F.C.-doel en ten slotte kopt Cor Jurriaans keurig Nr 1 in 't doel. Een vliegend schot van Addicks wordt correct gevangen. Keer op keer zwermt rood-wit om het H.F.C.- doel, doch van de kansen wordt geen gebruik gemaakt. Een snelle doorbraak van H.F.C. kost ons een tegenpunt. Onze voorhoede wil dan te dicht op 't H.F.C.- doel opdringen, met het gevolg dat ettelijke vrije schop pen wegens buitenspel tegen ons gegeven worden. Na de rust is Ajax niet voor het doel van de Span- jaardslaanbewoners weg te slaan. Ten Have krijgt in buitenspelpositie twee prachtkansen, die echter onbenut blijven. Tal van Ajacieden hebben den Zondagmorgen van Ajax-Spartaan gezond en nuttig werk verricht door in enkele uren onze grond sneeuwvrij*te maken. Onze fotograaf maakte bovenstaande foto'van het pittige stel Ajax-leden. De Chef van de ploeg Koolhaas staat niet op de foto daar hij tegerlijkertijd fotograafdien-ten verricht.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1925 | | pagina 4