Motel Café Restaurant „METROPOLE" Ir 1 Gelegenheid voor Clubdiners en Vergaderingen CLUBN1EUWS DER A. F. C. AJAX |1 Rembrandtplein 22 Telefoon 48541. Aanbevelend G. CH. DO ON. IV- Da's juist het gekke, het groote publiek koopt toch. Nou man, la»at ze koopen! Jammer! Stik met je gejammer, kerel, je hebt zeker een tik van een jammerhout te pakken. Jammer, dat je zoo'n harde kop hebt; die arme viool zal het wel afgelegd hebben. Maar zeg me nu eindelijk eens wat je bedoelt. Wel, ik vind het jammer, dat wij ook onze stroppen niet op kunnen ruimen. Wie, wij? Wel, Ajax natuurlijk! Wie zou ik in vredesnaam an ders bedoelen? Ik ben een boon als ik je snap. Zoo koorknaap, wat zou het een zegen zijn, als we die halve water-en-wind club-leden er met ingang van het Nieuwe Jaar uit konden gooien. Die mooi-weer- voetballers, die akelige, vervelende slobkous-jonkers, die te lamlendig en te beroerd zijn om eens flink te trainen en maar wauwelen, dat „ze toch amateur zijn", die zeme laars, die nooit aan het club-leven meedoen, die eeuwige kankerpitten, die altijd en overal wat te mopperen heb ben en immer denken, dat ze minstens drie elftallen te laag geplaatst zijn, die beroerlingen, die hun elftal in compleet laten staan en wegblijven, als hun kanarie in de rui is, die Stop, stop; er blijft niemand meer over. Da's juist zoo stom van je gezien, je kan wel hooren, dat je pas een paar jaar meeloopt, maar ik zeg je, dat het er maar een paar zijn. En die enkelingen brengen er dien belabberden geest in, die meestal zoo ontzettend rem mend werkt. Je bent toch in een voetbalclub om te voetballen, laten ze dan trappen. Af en toe lijkt het wel een naaikransje met maagden van veertig. Ieder elftal krijgt toch goed sportmateriaal, goede speelvelden, be hoorlijke kleedkamers met watervoorziening, een kop thee en een handdoek etc. etc. Maar wat wil je dan doen? Je kan die „modellen" toch niet in eert étalage zetten met een bordje er bij: „Nog een paar", „de' laatste", „iets verkleurd, zal het volgend seizoen wel een andere kleur hebben", enz. Neen, maar ik zou zoo graag „die heertjes" even laten voelen, dat we ze „door" hadden en ze even aan de „goede" Ajacieden willen tentoonstellen. Want voor het Nieuwe Jaar is over de geheele linie het „offensief" geblazen. Dit geldt niet alleen voor het eerste, „dat trouwens een schitterend voorbeeld geeft", maar voor alle Ajax-elftallen. „Niet zwammen, maar poetsen," moet het devies zijn, een flink stel stevige, eerlijke, faire sportlui en die hebben we, als we die slappelingen aan den dijk zetten. Enals ze doorgaan met hun gezeur??? Dan doen we die „Boterletters" in den GROOTE UITVERKOOP. Uitverkoop, Rrreuze, billijk, spot-goedkoop, Van een pracht partij modellen, Die ons „nog meer" kunnen vertellen. Kijk naar kwaliteit en snit, Nietof er ook mot in zit. Voor het raam Met de heele santekraam. 'n Keurcollectie kankerpitten, Waar we „in ons maag" mee zitten: Lui, lamlendig, eigenwijs, Met garantie, laag in prijs. Weg ermee! U een koopje, wij tevree. Wat constante sport-vergallers, Of te wel: „Mooi-weer-voetballers". Nu of nooit, maar koop met spoed, Wanthet is verlegen goed. Toe, pak mee, Een paar lichtelijk blasé. In den volksmond: „halve zije", Mannequins ten naaste bije. 'k Geef ze je in Zondags-tooi, Als aanwinst voor de apen-kooi. Uitverkocht! Al het tinnef en het bocht. We ontvingen wel een beetje, Maar opgeruimd staat netjes, weet-je. En't Nieuwe Jaar beginnen wij Met een schoongemaakte lei. Met m'nGggroote uitverkoop Koester ik de stille hoop, Dat U zegt: „Wel voor den drommel, Ik behoor niet tot den rommel." Toon door daden, dat dit waar is, En 'k zet U bij den inventaris. TRIC-TRAC.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1925 | | pagina 3