'r CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Clubavonden. j Wij brengen nog even de „Ouderwetsche Club-avond" (met Dames) huize „Eik en Linde", Plantage Middenlaan in herinnering, en kunnen U al vast mededeelen, dat wij er zeker in zullen slagen, er een bijzonder gezellige avond van te maken, daar diverse „Ajax-keiën" hunne ge waardeerde medewerking reeds toezegden, ter wijl het muzikale gedeelte bij de beroemde „Ajax-Jazband" in prima handen is. Noteert U dus even!!!! WOENSDAG 16 DECEMBER (met Uw Dame) (Niemand mag voor twee uur weg). P.S. Adspirant-leden hebben géén toegang. DE COMMISSIE. Bericht. In verband met de sneeuwperiode is er alle kans, dat de A. V. B. zijn wedstrijden uitstelt. Alle aanschrijvingen worden dus, zoo noodig, het laatste moment eerst verzonden. M. J. KOOLHAAS. J: wedstrijd te geven, daar het al of niet goed zijn der spelers voor Ajax van geen direct belang is en men daar ook louter voor zijn pleizier speelt, zonder ver- eenigingsbelang. Toch voelde ik mij gedwongen dit onder de oogen onzer lezers te brengen en wel om verschil lende redenen, n.l. in de eerste plaats om het geheel volledig zijn; het vrijwillig grensrechteren en het en thousiasme, waarmede van begin tot einde werd ge speeld. Alleen zou ik dit, gezien de verrichtingen van Lucas, Goosen, Bos, Dekker, Jan Smit (keeper), Wesling (Pany Bill), nog willen zeggen, dat ik het jammer vind, dat deze spelers zich veteranen noemen, want ik zou bijna de elftal-commissie durven adviseeren, dikwijls reserves hieruit te halen en mijn overtuiging is dan ook, dat de competitie-stand van ons tweede of derde, bij eventueel invallen, niet zou lijden. De Zaterdagmiddag competitie durf ik dan ook gerust aan te bevelen als alleszins bezienswaardig en voor onze jonge spelers zelfs zeer leerzaam. Tevens bleek mij een betere verlichting in de kleed kamer noodzakelijk, daar wij, in deze donkere dagen voor Kerstmis, elkander nauwelijks konden onderschei den. Ook bleek de noodzakelijkheid van een instrument om de modder van de schoenen te verwijderen, daar men bij het verlaten van het veld, zich onmogelijk in de stad kan vertoonen. Dit laatste aan het Bestuur ter ver betering! Ajax IISpartaan II. Was ik in mijn vorig schrijven vol vertrouwen over de verrichtingen van ons tweede, en sprak ik de kans uit van een kampioenschap, dit vertrouwen is niet be schaamd, want ook Spartaan II moest, niettegenstaande het een goed spelend elftal was, haar meerdere erken nen in de mannen van Wim Debois en ook dit elftal werd met een nederlaag naar huis gezonden. Als bijzonderheid zij vermeld, dat wij onzen Jan de Boer weer eens in het doel aan het werk zagen en eer lijk gezegd is mijn meening, dat zijn keepers-kwaliteiten nog steeds veel grooter zijn dan zijn prestaties als speler in het veld. Menig eerste-klasser zou dan ook werkelijk nog wel een plaatsje voor hem in het doel kunnen in ruimen. Daar ik reeds meermalen van spelers persoonlijk iets gezegd heb, wil ik mij nu alleen bepalen tot eenige op merkingen over de verschillende liniën in haar geheel. Zoo is mijn meening, dat de beide voorhoeden wel tegen elkaar opwogen, doch dat onze middenlinie een klas beter speelde dan die der tegenpartij, met Schetters als uitblinker, en mijn overtuiging is dan ook, dat, zoo noo- dig, de verdediging van onze kleuren in ons eerste ge rust aan hem toevertrouwd kan worden. Over het alge meen genomen, heeft, volgens mij, de best getrainde ploeg gewonnen, hetgeen de stand met de rust (2—3) ook wel bewijst. Het was duidelijk zichtbaar, dat de tegenpartij uitgespeeld raakte, hetgeen aan den uitslag niet vreemd is. Dit versterkte opnieuw mijn overtuiging 111 omtrent de goede methode van onzen trainer Rose, om vóór alles te zorgen, dat onze jongens Ausdauer heb ben. In verband hiermede, adviseer ik dan ook al onzen spelers hiervan te profiteeren, door vooral Dinsdags avonds aanwezig te zijn tot het deelnemen aan de loop oefeningen buiten het veld. Dit lijkt mij niet alleen een prachtige training, maar hieraan is ook nog een direct pleizier verbonden, daar deze wijze van oefenen altijd in massa plaats heeft en men, mijns inziens, altijd pret tiger loopt in een gezelschap van een 30 man, dan het eentonige baantjesloopen om het veld. Dit is ook be wezen door het feit, dat men het baantjes-loopen zel den zoo lang volhoudt als deze oefening duurt. Dat door ons tweede op dezen weg echter verder ge gaan moet worden, n.l. te winnen, is noodzakelijk, wil len wij tenminste het kampioenschap behalen. Er mag niet één puntje verspeeld worden, gezien den stand van Z.F.C. II, daar dit reeds uit elf gespeelde wedstrijden 19 punten heeft behaald. Wij, met slechts 6 gespeelde wedstrijden, hebben echter dit voor, dat wij, net als in een wielerwedstrijd, achteraan zitten, en hiermede de verrichtingen van de tegenstanders kunnen volgen en hiernaar kunnen wij de noodzakelijkheid van eigen doen regelen. Vasthouden dus, jongens, en denkt om de g kampioensmedailles. MAARTEN.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1925 | | pagina 5