Hotel Café Restaurant „METROPOLE" Gelegenheid voor Clubdiners en Vergaderingen \r CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Tjf I Ho-Ho, Ha-Ha, en van je Hela en van je Hoia! Rembrandtplein 22 Telefoon 48541. Aanbevelend G. CH. DO ON. _yj 109 Ajax IISpartaan II. Allereerst een kleine inleiding. Een woord van hulde aan de Spartaners voor hun fair spel, met het ver trouwen, dat wij ook bij den return-wedstrijd onder de zelfde prettige omstandigheden zullen spelen. Het was, ondanks het zware veld, een der prettigste matches van het seizoen, welke van het begin tot het einde zeer spannend was. Vooral voor rust speelden onze tegen standers uitstekend en scoorden het eerst, waarna ten Have een fraai tegenpunt maakte. Bij ons ontbrak het onderling verband, waardoor Spartaan verschillende kansen kreeg, waarvan men handig profiteerde. Kuypers veroorzaakte „niet opzettelijk" een strafschop, welke door Ohm langs Jan de Boer geplaatst werd. Hierna maakte Brink eenigszins gelukkig gelijk. Nadat hij n.l. gemist had, smoorde de bal in de modder, waarna de nieuwe kans betere resultaten opleverde. Spartaan maakte daarop een fraai derde doelpunt, zoodat de rust met 23 in ons nadeel inging. In de tweede helft heeft ons elftal iets beter ge speeld en al spoedig was de stand weer gelijk. Met een schep schot maakte toen ten Have nummer vier. Op soepele wijze ging Cor Jurriaans, die nog niet gescoord had en daarover klaarblijkelijk verwonderd was, langs zijn tegenstanders en maakte nummer vijf. Van Os maakte van een inzinking bij onze tegenstanders ge bruik om met een ferm schot den stand op 6—3 te bren gen. Daarna blies de arbiter, die zeer neutraal optrad, voor de laatste maal. Onze cijfers zijn thans: gesp. 6 gew. 5 gel. 1 verl. 0 pnt. 11 goals v. t. gem. 27—11 1.83 Laat ons niet uit het oog verliezen, dat alle gewon nen matches thuiswedstrijden waren en dat ons team nog veel beter moet gaan spelen om kampioenskansen te houden. Vooral moeten wij geestdriftig spelen, om enkele tekortkomingen weer goed te maken. W. de B. Verslag Tets bekort. Critiek-resumé uitgelaten. Plaat sen een en ander gaarne na afloop van het seizoen. Houdt U s.v.p. deze statistiek bij. Redacteur. Lustig laveerend als een pasagierende matroos, z'n beige statson leutig scheef op z'n grijze krullebol, neuriede de oude Lebemann den natipnalen lijfdeun van een zeer groot deel van het Nedeirlandsche volk: Ho-ho, Ha-ha, en van je Hela en van je Hola etc. etc. Hij moest lang geleden bepaald een berucht zanger geweest zijn, zoo'n tenor, die met een „door de Goden gegeven talent" een heel weeshuis van verlaten kinderen in slaap kon zin gen. De tand des tijds had helaas z'n „natuur-orgel" niet gespaard en de eens zoo zoetvloeiende nasale uit halen, die hem vroeger bij de schoone sexe lawines van applaus „en meer" bezorgden, hadden veel, helaas zéér veel van hun gouden klank ingeboet. Vooral de kop- tonen hadden ernstig geleden, maar al hadden „Liefde" en „Schiedam" op die koptonen en een deel van het middenregister een bijna absolute overwinning behaald, de baskleppen boden koppig weerstand en lieten een ge luid door van vroegere glorie. Ho-ho, Ha-ha, en van je Hela en van je Hola etc. Ik keek den zanger eens goed aan en staarde plots in het leeiijke, pokdalige gelaat van van Santen. Van Santen, de Ajax-pessimist in het kwa draat, dat zure en zwartgallige mirakel, waar ik vroe ger al eens een bitter stukske over schreef. En die el lendelaar, die eeuwig en altoos diepzwart de toekomst instaarde, ook al stond het zonnigste blauw aan den hemel, dat levend brok galnoot liep hier zingend in de mooie Meer. Er was bepaald een wonder gebeurd. Sprakeloos kon ik hem alleen maar aanstaren; dat moest op een vergissing berusten. „Heb je je aan je galblaas laten opereeren?" waagde ik schroomvallig te vragen. „Heb je niet van terug',hè, ouwe spil?" en z'n eene schele oog liet vonkjes vol spotzucht door. „Kan je niet wisselen, hè? Ho-ho, Ha-ha, en van je Hela en van je Hola houdt er den moed maar in!" Vreeselijk, wat een geluid; de spatten zaten op m'n boord. „Maar man, ben je mesjokke geworden; jij, die vroeger nog zuurder dan een beschimmelde pot met augurken was, jij......" „Ja," zei van Santen, „fijn vanmiddag heb ik vreugde beleefd aan m'n club, en de vorige week ook, en eigen lijk het heele seizoen al. D'r zit weer pit, d'r komt weer gang in. Nou geen spelers,, die het vertikken om een bal lk_

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1925 | | pagina 3