\r 108 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX kleed in Ajax-shirt en gedekt met den Ajax- BasebalEpet. Om kwart over twee werd be gonnen. Rutte opende met een geweldig offen sief, doch de Spartaan beantwoordde dezen aanval met een serie nijdige uitvallen, die alles van onze verdediging vergde. Voor de rust hadden de IJpolder-menschen wel het beste van het spel, doch het ging er maar om, wie zich het langst zou kunnen staande houden op het goed bespeelbare, doch zware veld! Even voor de rust kregen wij de eerste inzinking bij het spel onzer tegenstan ders, waardoor insiders beweerden dat het einde ons een twee a drie nul overwinning zou brengen. De uitslag had inderdaad zoo kunnen zijn als Volkers niet twee dotten van kansen had gemist. Toch zorgde Twelker twintig minu ten voor het einde voor het winnende punt. Onze linksbuiten was door den loop van het spel midden voor de goal gekomen. Hij kreeg daar plotseling den bal voor de voeten en plaatste met zijn rechtervoet het leder hoog en onhoudbaar in het net. Een stormachtige ovatie, vooral van de „overdekte", was zijn deel. De Spartaan trachtte nog gelijk te maken, doch in deze periode deed onze verdediging en halflinie wonderen. Opnieuw kwam ónze aanval in het geweer. Eddy Hamel plaatste eenige ballen heel fraai voor het doel, doch gescoord werd er niet meer. In een invallende duisternis kwam het einde. Er is door ons elftal heel goed gespeeld. De Spartanen, die in lichaamsgewicht de overhand hadden, werden ten slotte door ons goed ge traind team overspeeld. Mocht onze sneeuwploeg er in slagen, het veld ook voor a.s. Zondag sneeuwvrij te maken, dan wacht ons een prachtige dag. AjaxFeyenoord! Een wedstrijd waarbij al les, maar dan ook allés van onze man nen zal gevergd worden. Winnen wij dezen match, dan blijven wij pretendenten voor het West. kampioenschap en als wij daarna nog H. B. S. in Den Haag en de Spartaan in den Polder slaan, dan zullen wij Dirk Bosgra den kampioensvlag eens laten uitstrijken. Maar zoo ver is het nog lang niet.behalve als de hee- ren zoo intens blijven oefenen als gedurende de laatste weken. Ten slotte een eeresaluut aan onzen poulairen Henk Hordijk, die als in zijn beste dagen speelde. Bravo, driewerf bravo! Communications of Mr. Rose -!- 'O IV. Z. F. C.Ajax 05. Luister eens, zei Mr. Rose, dat zijn van die matches, waarbij je moeilijk den een of ander een speciale pluim op den hoed kunt geven. In dezen match werden wij „eindelijk weer eens" begiftigd met een gunstig lonkje van Miss For- tuna. En waar de ploeg verder zeer goed spel leverde, werd het feest beklonken met 5 stevige goals! Als alle spelers hun best doen als in deze, aan den Zaan, bevochten overwinning en er is feitelijk geen zwak punt in het elftal, geef dan maar eens pluimpjesEn toch komt het mij voor, dat ik een paar woorden over de jongelui moet zeggen. Jan v. Hees wijk leek mij beter dan in de voorgaande matches; hij was meer betrouw baar en speelde ongetwijfeld met meer bravour dan bijv. in A'dam tegen A. S. C. Het wordt ver der eenigszins eentonig, over de kwaliteiten van v. Kol, Anderiesen brothers uit te wijden. De verdediging heeft overigens over alle linies hard gewerkt en nu tegen Z. F. C. is ook de voorhoede uit haar slof geschotenOf ik content ben over deze linie InderdaadHet deed mij zoo uitermate genoegen, dat Volkers en Iseger zoo goed op streek waren; zij hielden het spel open, wat bij de huidige spelregels zoo „dringend noodig is!" Toch Vergaten zij niet, met de noo- dige „passes" in het midden Rutte aan het werk te zetten. Deze laatste was de gewone „recht door zee" gaande center-voor en daarnaast speelden Twelker en Hamel met alle variaties, waarover de vleugelspelers moeten beschikken. Natuurlijk, vervolgde Mr. Rose, een beetje ge luk moeten wij hebben, maar als wij dit hebben, krijgen wij nog rare dingen te beleven. Na welke ontboezeming wij onze Dunhill stopten en in de opwarrelende rookwolkjes visioenen opdoemden van komende kampioenschappen INTERVIEWER. -j)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1925 | | pagina 2