CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX KRONIEK. Steunt het Olympisch Comité 1928 fr 92 Zonder geluk vaart niemand wel Dit gezegde slaat ook op den uitslag van den wedstrijd E.D.O.Ajax, waarvan de uitslag 21 in ons voordeel was. Voor de rust hadden wij het beste van het spel, doch in de tweede helft heeft E.D.O- 30 minuten gedomineerd, waarbij onze verdedigers handen en voeten te kort kwamen om de tegenstanders scoren te beletten. De beste man van onze aanvallers was ditmaal Rutte, die nog steeds tegen stevige tegenstanders in zijn element is. Hij maakte verder twee doelpunten, waarvan het laatste door een geweldige kanjer!! Voor deze matches is Frans Rutte als geknipt en een stuk beter dan de andere meer tengere voorwaartsen. Niet dat het overige viertal zwak speelde, dat niet, maar tegen de E.D.O. achterhoede is 100 procent fighting spirit noodig en daaraan ontbrak bij een paar onzer nog wel iets. In de middenlinie zagen wij tot ons genoegen Henk Hordijk, die toonde nog dezelfde balcontröle te hebben als voor enkele jaren. Het ontbrak Henk alleen enkele malen aan lucht doch door meer oefening zal hij ook dit euvel weten te overwinnen. Joop Martens pittig als altijd, dwaalde echter te veel naar het midden zoodat de rechter vleugel te veel vrij spel had en Van Kol spaarde zich klaarblijkelijk voor zijn eerste „internationale". Met Eddy Hamel was ook Van Kol licht ge blesseerd en deze blessures waren van invloed op het spel van deze huidige Ajax-cracks De Anderiesens waren behoorlijk op dreef en de rechtsback mocht er vooral zijn. Van Jan van Heeswijk niets dan goeds. Dat hij zich door een penalty liet passeeren is te verklaren, dergelijke schoten leveren voor alle keepers moeilijkheden op. Wij wonnen tenslotte met 21 en klommen naar de derde plaats op het ranglijstje. Laat ons hopen dat wij daar blijven. De overwinning schenkt intusschen weer vertrouwen in het elftal, dat door veel oefenen nog aan sterkte kan winnen. Na een harden, fel gespeelden wedstrijd, heeft ons eerste in Haarlem tegen Haarlem 1 met 2-2 een gelijk spel bevochten. De pauze ging zelfs met 2-0 achter stand in doch we slaagden er-in door heel hard werken een punt te redden. Van Kol, Anderiesen de spil, Henk Hordijk en in de voorhoede Rutte waren bij ons dc menschen. Opvallend dat Frans Rutte opnieuw den wedstrijd uit het vuur sleepte door even voor het einde gelijk te maken. De laatste blijkt meer en meer degene te zijn, die onze voorhoede het noodige vuur in blaast, waardoor de twee matches in Haarlem een drietal punten hebben opgeleverd. Addigks miste helaas een strafschop en het komt ons voor dat Jan van Heeswijk door uit- loopen een der doelpunten had kunnen verhin deren. In de voorhoede moest Iseger door een blessure in de tweede helft worden vervangen. Henk Hordijk speelde daarna in de voorhoede terwijl Riet Vunderink lang niet onverdienstelijk als rechtshalf debuteerde! Zijn eerste optreden, dat waarschijnlijk in latere jaren nog tal van malen herhaald zal worden!! Voor de Ajacieden, die Piet als adspirant hebben zien komen, een zeer verheugend feit! Wij schreven hierboven reeds dat de match in het gewone teeken van de HaarlemAjax matches heeft gestaan n.l. forsch en fel De Haarlemmers hebben in menschen als Arnold Maas c.s. spelers die voor geen klein gevaar beducht zijn en in die gevallen is Frans Rutte zijn volle gewicht in goud waard. Jammer dat Wim Addicks de gelegenheid voorbij liet gaan ons het kostbare tweede puntje te schenken. Wij*"waren dan aardig in de running voor het kampioenschap gebleven door met een beter gemiddelde dan Feijenoord direct op H.B.S. te volgen. A.s. Zondag een zware dobber jongens, in Rotterdam! Met evenveel vuur spelende kan er echter gewonnen wordenWij staan er niet slecht voor Heeren! Door een overwinning stijgt de kans op een mooie plaats geweldig. -J]

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1925 | | pagina 2