rz CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX BUITEN 'T VELD Verzekering tegen ongeuallen 89 Naam Adres Voorgesteld door A. Hamburger Meerhuizerplein 61 Rutte en Koolhaas W. J. C. Olivier Overtoom 409 Koolhaas en Grootmeijer J. Leonhart Rustenburgerstraat 398 A. A. A. v. Os Gerard Douplein 10 gaf zich op J. Peeters p/a fa. Kalker, Kalverstraat Koolhaas en Grootmeijer A. Boekman Vijzelstraat 128 gaf zich op W. Dronkers Dapperstraat 10111 Jaszband afd. E. Schluter Kuiperstraat 11611 J. Esselman Rozenstraat 225 J. Goosen en Koolhaas J. Bas Rapenburg 101a M. Eykmans en G. J. v. Deventer Amstelveenscheweg 65 Telefoon 25005 J. J. GROOTMEIJER, Secretaris. I I vt/ Ik- Het was bij den aanvang van de competities, 't Was Vrijdag-avond en verschillende spelers oefenden druk. Ze losten pillen op 't doel, die floten door de lucht. Schier niet te halen ballen werden nog net voor 't lijntje gepikt en tegelijk keurig voor 't doel geplaatst. Men liep elkaar tegen de vlakte alsof 't een kampioenswedstrijd was. In één woord, 't beloofde goed te worden. „Hij" lag aan de kant /an het veld. Keek somber naar het getjoe der anderen, trok met nijdige rukjes grassprietjes uit den grond, stak ze in zijn mond en spuwde ze krachtig weer uit. „Niet fit?" vraag ik. Geen antwoord. „Geen zin vanavond?" probeer ik nog eens. „Nee!" valt ie uit met een snauw, „vanavond niet en morgen niet, en nooit niet. Ik verdraai 't, 't is een rotzooi, -daar!" „Hoezoo?" vraag ik ontzet. „Hoezoo," herhaalt ie, met een ruk zijn liggende hou ding in een zittende veranderende, „Hoezoo?! verleden jaar was ik ingedeeld in 't dertigste, maar speelde de laatste maanden geregeld voor 't negen-en-twintigste. En nu? Daar sta ik heel gemoedelijk weer voor 't der tigste opgegeven. Maar dat neem ik niet. Als ik niet voor het negen-en-twintigste mag spelen, dan vertik ik 't, dan vertik ik 't, dan vertik-ik-'t! - Daar! Met een ruk hernam ie zijn eerste houding en plukte weer nijdig gras. Ik voelde wat voor zijn teleurstelling, maar heb hem toch nog in gemoede gevraagd, of ie van de veronder stelling uitging, dat de elftalcommissie aan zijn stijl van liggen, zijn techniek van gras kauwen, zou zien, dat ze zich vergist had en hem dus maar een paar elftallen hooger zou plaatsen!! Maar hij zweeg 1 Speler ben je naar je meening Wel wat al te laag geschat, Speel dan als een duivel, Op 't veld bewijs je dat. 2 Tracht je beste spel te spelen Oefen heel zorgvuldig; Blijft promotie nog wat uit, Wordt niet ongeduldig. 28-9-1925. Elftal-Commissie A. noch B., Houdt een goede speler vast Op een plaats in 't elftal, Waar een „betere" beter past 4 Ajax roept:„JongensVooruit! Wees bereid je best te doen. Probeer de„betere" te weren, En, wij worden kampioen. AU-AU. =- In verband met de talrijke blessures door onze spelers in den laatsten tijd opgeloopen, maken wij er onze spelers nogmaals op attent dat de N.V. B. met een bekende Maatschappij een overeenkomst afsloot waardoor de spelers zich op een billijke manier tegen ongelukken kunnen verzekeren: Men kan zich tegen een premie van f 1.30 verzekeren voor het volgende (één eenheidspolis)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1925 | | pagina 9